Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy leginkább keresztény többségű országok legalizálják az azonos neműek házasságát?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk a Biblia ezt tiltja. Keresztények válaszait várom.

2017. márc. 13. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

Kedves Alex Fly!


A megértésnek van egy súlyos gátja:Az érintettség.

2017. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 Alex Fly ***** válasza:
@61: Ha érintett valaki és nem képes elfogadni azt, amit Isten egyértelműen kijelentett, akkor vállalja fel azt, hogy nem aszerint él; ne a Bibliát cenzúrázza a saját igényei szerint.
2017. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 Pietrosol ***** válasza:

Alex Fly!


Ahogy észrevettem az evangéliumokban Jézus Krisztus következetesen kifejti az embertársi "te" felé való viszonyt. Arról egy tiltást sem fogalmaz meg, hogy élhetnek-e együtt azonos neműek, azonos jogokkal. Ezt a tiltást Te cibálod elő a tórából. Meg #25, aki idejön a kereszténység álarcát magára öltve és egy kalap alá veszi az azonos neműek együttélését egy kecskével való együttéléssel. Áldást meg imát akar osztogatni, miközben fortyog benne a gyűlölet a másik felé, mert máshogy élnek.


Nem kell Istennel takarózni, hogy utálkozhass. Ezt a nélkül is megteheted, hogy Istent a képbe raknád, csak ebben az esetben ne hivatkozz Jézusra. Egyébként ezért irreális a judeo-kereszténység, mert vagy egyenlőnek ismersz el minden embert vagy, ha a kedved úgy tartja, akkor egy tóratakarót használva kifejted az ellenszenved. Ne gyere azzal, hogy nem utálkozol, miközben kizáró a gondolkodásod és a másik emberhez való viszonyod.


#61!


Neked is leírom, mint bárkinek az acsarkodó falkából. Nem vagyok meleg és nincs a családomban vagy a baráti körömben sem meleg. Nem vagyok érintett, csak abszurdnak tartom, hogy Jézus Krisztus nevében összegyűltök utálkozni és mindezt vallásos köntösbe bújtatjátok.

2017. márc. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:

Kedves Pietrosol!


Veled ellentétben,az én baráti körömben van homoszexuális(elnézést,hogy külföldiül írtam,de a "meleg"szó teljesen mást jelent ősi magyar nyelvünkben),így útálkozásról nem lehet szó,a részemről.(Mindaddig,míg intím dolgaikat nem előttem végzik.)


Te miért rágalmaztál meg engem ezzel?Talán projekció?

2017. márc. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 Pietrosol ***** válasza:

#64!


Elnézést kérek, ha félreértettelek!

2017. márc. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 Alex Fly ***** válasza:
12%

Pietrosol!

Nem tudom, tisztában vagy-e azzal, hogy amit következetesen Tóra néven emlegetsz, annak van magyar neve is. Ha nem, akkor ez magyarázatot adhat a nézetedre, ha viszont igen, akkor itt tudatos tévtanítás esete forog fenn. Az említett könyvek magyar neve Törvény.

Ha Jézusra hivatkozol, az teljesen rendben van. Ő tanított a megbocsátásról -és őáltala tudunk bűnbocsánatot kérni. Éppen ezértömondta, hogy a Törvényt nem eltörölni jött, hanem betölteni. Te arra hivatkozol, hogy a Tóra az Ószövetségben mindenkit bűnössé tett, Jézus viszont megváltott ettől. Én pedig azt mondom -ahogy a Biblia is-, hogy Jézusban Isten megbocsátja minden bűnünket, még azt is, ami a Tóra szerint halálos következménnyel jár. Ehhez nem kell más, mint hogy megbánjuk ezeket és kérjük a kegyelmet. De ha nem fogadjuk el a törvényt, ami megmutatja a bűneinket, akkor honnan tudnánk, mit is kell megbánnunk? Ha nem fogadjuk el Isten meghatározását a bűnre, akkor miből ismernénk fel, hogy bűnösök vagyunk? Ha a bűn definiálásának jogát átvesszük Istentől, akkor senki nem tartaná magát bűnösnek.


Igen, az Újszövetség arról szól, hogy Jézus elhozta a kegyelmet minden ember számára, aki meg akar szabadulni a bűn következményeitől.

Viszont onnan tudod, mi a bűn, hogy a Törvény (Tóra) leírja. Amenmyiben ezt elutasítod, akkor az Újszövetség is értelmét veszti, teljesen felesleges tehát Jézusra hivatkoznod

2017. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 Pietrosol ***** válasza:

Alex Fly!


A Tóra nem lehet a törvény, hiszen,-írtam már, nem figyeltél-, a Tóra tanításaitól eltérő tanításokat olvashatsz a hegyi beszédben. Ellenben egy hangot sem olvasol az azonos neműek együttéléséről. Olvashatsz az ítélkezésről, nem érdekel, olvashatsz a szálka- gerenda problematikáról, nem érdekel, csak fújod-fújod, hogy kit, miért lehet utálni.

2017. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 Alex Fly ***** válasza:

Pietrosol!


Nem tudom, minek kell vitát kezdeményezned a teológiai ismeretek ily nagymértékű hiányossága esetén...

Akkor először is az alapok. A tóra szó jelentése: törvény, vagy tanítás. A Tóra mint olyan Mózes öt könyvét jelenti, melyek a Héber Biblia első fő részét alkotják. Az Újszövetségben is a Törvény szóval fordítják a Tórát. Ennyit arról, hogy "A Tóra nem lehet a törvény", amivel kezdted. De nézzük tovább, miket írtál: "a Tóra tanításaitól eltérő tanításokat olvashatsz a hegyi beszédben" -ebben is van igazság, hiszen Jézus sokat szigorított a zsidóknak adott törvényen. Az ×jszövetségben nemcsak a konkrét cselekedet számít bűnnek, hanem már a kívánság, vágyakozás, adott esetben a cselekvés elmulasztása is. Emellett a szeretet és szolidaritás törvényét kiterjesztette minden emberre, beleértve az ellenséget is. Valóban nem teljesen a mózesi törvényt idézte, hanem kiterjesztette azt. Ettől még a Tóra ugyanúgy érvényben maradt, csak éppen már nem mint teljes törvény, hanem mint a törvény része.

"Ellenben egy hangot sem olvasol az azonos neműek együttéléséről." És? Nagyon sok más dologról sem olvasok benne. Egy szó sincs benne a koncentrációs táborokról, atombombáról, vegyi- és biológiai hadviselésről, stb. sem. Azt jelentené tehát, hogy ezek mind elfogadhatóak Isten szemében és nem számítanak bűnnek? A gyilkosság tilalma ezeket mind magában foglalja, mint ahogy a paráznaság és házasságtörés tilalma sem kizárólag az egyik nemre érvényes, hanem mindkettőre.

"Olvashatsz az ítélkezésről, nem érdekel, olvashatsz a szálka- gerenda problematikáról, nem érdekel, csak fújod-fújod, hogy kit, miért lehet utálni." Ha nem érdekel, akkor miért érzed kötelességednek, hogy mindenáron meg akard cáfolni Isten szavát? És miért adsz a számba olyan szavakat, melyeket eddig csak a te hozzászólásodban lehetett olvasni, de ott több esetben is? Legalább az érdekelt volna, mit írsz le...

2017. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!