Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy leginkább keresztény többségű országok legalizálják az azonos neműek házasságát?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk a Biblia ezt tiltja. Keresztények válaszait várom.

2017. márc. 13. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 Alex Fly ***** válasza:

Pl.: Rm 3:9, 3:20, 5:12, 5:14, 5:18, Gal 3:12...

Elég?

2017. márc. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 Pietrosol ***** válasza:

Alex Fly!


Úgy tudtam, hogy ezek Pál levelei. Vagy Te önkényesen evangéliumnak minősítetted ezeket? Esetleg a Tóra is evangélium?

2017. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 Pietrosol ***** válasza:

Alex Fly!


Nem érzed a komikumát, hogy akár a melegutálatról, akár a mindenki bűnös mantráról esik szó, mindenkire tudsz hivatkozni, csak Jézus Krisztusra nem?

2017. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 Alex Fly ***** válasza:

Pietrosol!

Nem érzed a komikumát, ha egy Isten által egyértelműen közölt tényt megemlít valaki, az már rögtön "melegutálatot" jelent, holott ezt senki egy szóval sem említette, viszont minden módon próbálod kiforgatni a Bibliát, csak hogy ne kelljem elismerni, hogy amit Isten egyszer kimondott, azt nem változtatta meg?

Ha annyira ragaszkodsz az evangéliumokhoz, akkor igazán idézheted azt, amikor Jézus kijelenti, hogy a házasság nem férfi és nő szövetségét jelenti, hanem független a résztvevők nemétől.

Vagy csak kötexel?

Netán érintett vagy és a lelkiismereted megnyugtatása céljából tagadod le még a csillagokat is az égről?

2017. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 Pietrosol ***** válasza:

Alex Fly!


Te zsidó vagy? Csak azért kérdezem, mert a zsidók a mai napig úgy gondolkodnak ahogy Te. Körülmetélkednek, szombatnapot tartanak, állatokat áldoznak, nőket lökdösnek hátra a buszon...., mert amit Isten egyszer kimondott, azt nem változtatta meg. Ha zsidó vagy, akkor bocs! Ha keresztény vagy, akkor magam kérlek arra (sokadszor), hogy mutasd meg Jézu Krisztustól idézve, hogy kevesebb jog illetné meg a melegeket, mint a heterókat!


Felhívom a figyelmed, hogy Te kötöttél belém és Te hivatkoztál az evangéliumra.


Egyébként heteró vagyok, de nem támogatom a kirekesztés alapú erőszakvallásokat.

2017. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 Kései Sirató ***** válasza:

"Akkor hol vannak a keresztények? Mert ahol legalizálják az elvileg mind keresztény ország."

A döntéshozó hatalom a liberálisok kezében van.

A világ legliberálisabb országa pl Hollandia, nem véletlen, hogy elsőként vezette be a meleg házasságot.

2017. márc. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Rendkívül kíváncsivá tettél!


Hol is van a világon keresztény(Krisztust követő)többségű ország?Én nem tudok ilyenről.


Igen,van "kulturális keresztén"többségű ország,amelyben annyi köze van a polgárok zömének Krisztushoz,mint a tejitalnak,a tehénhez,a málna ízű szörpnek a málnához,vagy a műgyantának,a fenyőfához.

2017. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 Alex Fly ***** válasza:
12%

Pietrosol!


Nem vagyok zsidó. Kereszténynek tartom magam, ami a zsidóságra, mint szilárd alapra épült. Krisztust követem, aki viszont teljes mértékben zsidó volt.

Nem fogom azt mutatni, hogy a melegeket kevesebb jog illetné meg; mivel ez egyszerűen nem igaz. Ne adj olyat a számba, amit te találtál ki. A "melegeknek" pontosan annyi joguk van, mint a nem melegeknek. Ugyanazon választási lehetőségeik vannak -ugyanazon következményekkel.

Vagy esetleg szerinted bármelyik evangélium különbséget tesz az emberek között aszerint, hogy meleg vagy nem? Mert akkor erre igét kérek!

De ha nincs, akkor ne próbáld megmagyarázni, hogy a fehér az fekete és fordítva.

2017. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 Pietrosol ***** válasza:

Alex Fly!


Jézus Krisztus zsidó származását nem lehet bizonyítani. Az apai ág nem releváns és az anyai ágról sincs tuti infó. Szellemi értelemben meg talán annyi elég, hogy a zsidók a saját hittételeikre hivatkozva végeztették ki.


Nem tudom, hogy csak múló amnéziád van-e, de egész eddig azt állítottad, hogy a melegek nem házasodhatnak, mert a házasság férfi és nő között lehetséges. Most meg, mint valami tudathasadásos, bőszült jogvédő aktivista, rajtam kéred számon, amit eddig Te állítottál.


Eddig magam kértelek arra, hogy mutass bármelyik evangéliumból csak egy tételt, amelyik igazolja, hogy Jézus a melegektől megvont bármit.


Elfelejted, hogy mit írtál korábban és azt gondolod, hogy azt én írtam? Cavintont ismered?

2017. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 Alex Fly ***** válasza:
12%

Pietrosol!


Jézus származására a legjobb forrásunk a Biblia. És az egyértelműen azt tartalmazza, hogy zsidó. Szerintem egyikünknek sincs joga ezt kétségbe vonni.


A többi pedig egyszerűen értelmetlen. Senki nem állított olyat, hogy Jézus bármilyen jogot megvont volna a melegektől. És azt sem, hogy a melegek ne házasodhatnának. Megtehetik, pintosan úgy, mint bárki más; azonos jogokkal.

És azt is a Biblia írja, hogy Isten a házasságot egy férfi és egy nő szövetségeként definiálta.

Még akkor is, ha az egyik vagy mindkét fél meleg. De ettől még akár meleg valaki, akár nem, élhet paráznaságban is -és a következményeit is egyformán fogják viselni.

Ehhez is joga van, senki nem dönthet helyette.

Mit lehet ezen nem érteni?

2017. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!