Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy leginkább keresztény többségű országok legalizálják az azonos neműek házasságát?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk a Biblia ezt tiltja. Keresztények válaszait várom.

2017. márc. 13. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:

"...áratot folytat? Látom már, hogy mit csinálsz. Jézus Krisztus nevében az ószövetséghez visszanyúlkálva és azzal takarózva éled ki primitív gyülöleted a sajátodtó eltérő életvitelűekkel szemben. Nem vagyok meleg, sőt ultrahetero vagyok."


:) Te folytatsz hadjáratot a Biblia és a keresztények ellen. Bocs, de Te gyűlölsz, mert nem vagyok a homoszexualitással egy véleményen veled. Mondtam már, felőlem ellehetnek a homók, Te is a kecskéddel, Isten majd ítél. Attól még természetellenesnek fogom tartani a Biblia alapján.

Igen, visszanyúlok... Azért beszéltem végig az újszövetségből:)))

Részedről én is ellehetek a saját életemmel, amit a Biblia rám vonatkozó részei alapján szeretnék élni? Vagy tovább akarsz még kergetni?

2017. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
100%

Jézus ezt mondta: Ezért hagyja el a férfi apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. Úgyhogy már nem két test, hanem egy.


Van még vita?

2017. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:

"Nem gyűlöllek, sőt inkább sajnállak, mert nem tudsz mit kezdeni a saját primitív ösztöneiddel, a másokra mutogatással.


Ha sikerülne kiírtanod a melegeket, akkor jönnének a cigányok, aztán az arabok, aztán a...., a végtelenségig. "

Ez sem volt túl eredeti. Széles a repertoárod, mindent bevetsz:) De ez persze nem mocskolódás és rágalmazás...

Szerinted ha valaki cigány, az betegség? Hogy így egy kalap alá veszed a homoszexualitással...


"Végül újra! Tudsz mutatni Jézus Krisztustól valamit, ahol elítéli a melegeket vagy nem?"

Senkit nem ítélt el, hisz a bűnösökhöz, betegekhez jött. A melegekhez is, akik megtérve meggyógyulnak. Ítélni majd második advent után fog.

Jézus még a mózesi törvények alatt volt, és az bűnnek tartotta a homoszexualitást, Jézus pedig egyetértett a törvénnyel, hisz mondta, hogy "nem eltörölni jöttem a törvényt". Tehát minden pontját megerősítette (úgy, hogy nem sorolta el az egészet.)

Ez nem a Te napod:)

2017. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:

"Ha sikerülne kiírtanod a melegeket"

A betegséget nem kiírtjuk, hanem meggyógyítjuk:) Ha valaki náthás azt megölnéd?

Hol is beszél az újszövetség a betegek, bűnösök megöléséről? Én nem kaptam Jézustól ilyen parancsot. Hanem azt, hogy imádkozzam Érted

2017. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 Pietrosol ***** válasza:
39%

#35!


Honnét vetted azt a sületlenséget, hogy a homoszexualítás betegség? Az a stratégiád, hogy az undorod célpontjait betegnek minősíted, hogy igazold magad?


Butaság, hogy Jézus Krisztus ugyanazt tanította, mint az Ótestamentum. Ebben az esetben nem is kellett volna tanítania. Másrészt ilyent csak akkor jelenthetsz ki, ha az elméd offline üzemmódban van, amikor a hegyibeszédet olvasod. Példa(szándékosan nem fogod érteni) a Tóra arra buzdít, hogy a szombatnapon dolgozót halálra kell kövezni, Jézus pedig gyógyított, kalászt tépett szombaton.


Le merem fogadni, hogy valamelyik neoprotestáns szekta nevében utálkozol és járatod le a kereszténységet. Ha valami, hát az utálkozás teszi tönkre az életet, Te meg a gyűlölet csatlósaként élsz.


Köszi, de inkább ne imádkozz értem!

2017. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:

Csak nem unod meg:)))

Mint fentebb sokszor kiderült, nem gyűlölök senkit:) így hogy lehetnék a gyűlölet csatlósa?:)))

Nem hinném, hogy egy bibliatagadó fogja tanítani a hívőt a Biblia magyarázatára, ebben ne erőlködj, hisz fogalmad sem lehet a szövetségek lényegéről, és Krisztusra vezérlő hatásról sem. Nyilván nem mélyedtél el a páli teológiában, de azért tanítani akarod a Bibliát...

Te nem érted, hogy más az isteni szombat és más az emberi rendeletekkel teletűzdelt szombat. Ez megint nem jött be. A hegyi beszéd pedig már az újszövetségre mutat előre, ez sem jött be. felsorolod az összes érvet, amit az ateista blogokon olvastál? elolvastad esetleg a hegyi beszéd 5.17-es igéjét is?:))))) Vagy a 19-est? Vagy a szombat tekintetében, amit írtam a 20-ast?


"Tóra arra buzdít, hogy a szombatnapon dolgozót halálra kell kövezni, Jézus pedig gyógyított, kalászt tépett szombaton"

Maga Jézus válaszoljon Neked:

Máté

12,3 Ő pedig monda nékik: Nem olvastátok-é, [1 Sám. 21,7.] mit cselekedett Dávid, mikor megéhezett vala ő és a kik vele valának?


12,4 Hogyan ment be az Isten házába, és ette [1 Sám. 21,5-7.] meg a szentelt kenyereket, a melyeket nem vala szabad megennie néki, sem azoknak, a kik ő vele valának, hanem csak [3 Móz. 24,5-9.] a papoknak?


12,5 Vagy nem olvastátok-é a törvényben, hogy szombatnapon megtörik a papok a szombatot [4 Móz. 28,9.] a templomban és nem vétkeznek?


12,6 Mondom pedig néktek, hogy a templomnál nagyobb van itt.


Gyógyítás problémádat is Ő válaszolja meg:

Máté

12,11 Ő pedig monda nékik: [Luk. 13,15.14,5.] Kicsoda közületek az az ember, a kinek van egy juha, és ha az szombatnapon a verembe esik, meg nem ragadja és ki nem vonja azt?


12,12 Mennyivel drágább pedig az ember a juhnál! Szabad tehát szombatnapon jót [Luk. 14,5.] cselekedni.


Tehát nem törte meg a szombatot!


Ne fogadj, nem vagyok egyháztag:)


Na jó, most már untatsz, elköszönök! Béke Veled!

Imádkozom Érted, mert az Úr parancsa ez, ebben sem hallgatok rád

2017. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:

"Honnét vetted azt a sületlenséget, hogy a homoszexualítás betegség?"

A genetikai determináltság a sületlenség:) Soha nem bizonyítják be...


Na léptem! Üdv

2017. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 Alex Fly ***** válasza:
31%

Pietrosol!


Netán a 26. hozzászólásban idézett ige alapján nyugodtan élhetek nemi életet egyszerre göröggel, zsidóval, pogánnyal, nővel, férfival, etc. ?

Vagy Isten a szexualitás keretéül a házasságot jelölte ki, ami az ÚSz.-ben sem változott?


Előbbi esetben ezek szerint eltörölte a paráznaság és házasságtörés bűn voltát -de akkor Jézus miért mondta a házasságtörő asszonynak, hogy "többé ne vétkezz"?

Vagy a házasság maradt egy férfi és egy nő szövetsége, az általad említett ige pedig csak azt jelenti, hogy a zsidókkal kötött Ószövetséggel ellentétben Jézus Újszövetsége a Föld minden emberére vonatkozik, származástól, nemtől, vagyoni helyzettől függetlenül?


Az, hogy Jézus konkrétan nem ítél el valamit, ami a Biblia szerint nem létezhet, nem jelenti azt, hogy legalizálná azt.

2017. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 Pietrosol ***** válasza:

Alex Fly !


Házasságtörés esetén másnak ártasz, Jézus Krisztus pedig arra irányít, hogy szeressétek egymást. Tudom, hogy mindegy, utálkozni könnyebb, mint szeretni.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi lenne akkor a reakciód, ha a nagy ellenszenv viharban betoppanna hozzád a saját gyermeked, aztán közölné veled, hogy k🔞rva meleg van. A szeretet vagy a harag győzne? Fölötted írkálótól nem kérdezem, mert látom nagyon mélyen van a gödörben.

2017. márc. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 Alex Fly ***** válasza:
27%

Pietrosol!


Azt kell megérteni, hogy Isten a szexualitás keretéül a házasságot határozta meg. Azon kívül bűn. Ezt nem ember határozta meg így.


A kérdésedre válasz természetesen az, hogy a szeretet győzne. De attól hogy szeretünk valkit, a bűn még bűn marad. Isten szemében a nemi élet csak a házasság keretei között elfogadható, akármilyen nemű is az illető. És a házasság definícióját is ő határozta meg.


Ezt nem kell túlbonyolítani: ha vlki homoszexuális kpcsolatban kar élni, annak egészségére. De akkor vállalja fel becsületesen, hogy Isten előírásai ellenében teszi és ne akarja megmagarázni azt, hogy tulajdonképpen az Úr sem úgy gondolta, ahogy kinyilatkoztatta. Ha a kereszténység keretei között nem tud élni, akkor lépjen ki onnan, ne akarja azt megváltoztatni.

Ahogy mondani szokták: nem lehet qrwának állni és szűznek maradni egszerre...

2017. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!