Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért 666 az ördög száma?

Miért 666 az ördög száma?

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 22:26
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
92%
"A 6-os az ember és a föld száma. Nyilvánvalóan a három 6-os a Szentháromság ellentéteként a hiábavaló földi, emberi gondolkodást jeleníti meg, ellentétben a 777-tel, amely a Szentháromság száma, így a tökéletességet ábrázolja. A Jelenések Könyvében ez a szám a fenevad száma, emberi szám."
2008. okt. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%

A 666 nem az ördög száma, nem keresztény elgondolás, hanem népi marhaság.

A jelenések könyvében ez a fenevad száma. A bibliakutatók és történészek Néró római császárt, vagy talán Caligula római császárt tartják a számok mögé rejtve a héber gemátria alapján.


[link]

[link]

2008. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
13%
Esetleg köze van az 1666os nagy londoni tűzvészhez.
2008. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

SZÍVESEN fejtesz meg rejtélyeket? Hogy sikerüljön, keresned kell a megoldás kulcsait. Isten az ihletett Szavában gondoskodik a Jelenések könyvének 13. fejezetében olvasható vadállat nevével, illetve jelével, vagyis a 666-os számmal kapcsolatos talány megfejtésének a kulcsairól.


A bibliai nevek gyakran különleges jelentéstartamot hordoznak, legfőképp, ha Isten adta a nevet. Például Ábrám patriarcha nevét Isten Ábrahámra változtatta, mivel Ábrámnak nemzetek atyjává kellett válnia, és az Ábrahám név azt jelenti: ’sokaság atyja’ (1Mózes 17:5).


Az Isten általi 666-os elnevezés tehát minden bizonnyal visszatükrözi azt, hogyan vélekedik Isten a vadállat sajátságos vonásairól. Természetesen ahhoz, hogy megértsük ezeket a jellemvonásokat, azonosítanunk kell a vadállatot és a tevékenységeit.


Egy bibliai szótár azt írja a Jelenések 13:1, 2-ben szereplő vadállatról, hogy „fellelhető benne a Dániel látomásában megjelenő négy vadállatnak az összes tulajdonsága . . .(Dániel 7:2–7) A Jelenések könyvében szereplő első vadállat tehát az Istennel szemben álló összes e világi politikai uralom egyesített erőit jelképezi” (The Interpreter’s Dictionary of the Bible). Ezt a megállapítást támasztja alá a Jelenések 13:7, amelyben ez olvasható a vadállatról: „hatalmat kapott minden törzs, nép, nyelv és nemzet fölött.”


Miért használ a Biblia vadállatokat az emberi uralmak jelképeként? Az egyik ok a kormányzatok több évszázados vadállatias vérontása. „A háború állandó velejárója a történelemnek, és a civilizáció vagy a demokrácia ezen a helyzeten nem változtatott” — írták Will és Ariel Durant történészek. Mennyire igaz, hogy „ember uralkodik emberen a maga kárára”! (Prédikátor 8:9).


A másik ok az, hogy „a vadállat a sárkánytól [Sátántól] kapta erejét.(Jelenések 12:9; 13:2). Az emberi uralmak tulajdonképpen az Isten elleni lázadás következményei, ezért tükrözik az ő (Sátán) vadállatias, sárkányszerű jellemét (János 8:44; Efézus 6:12). Lásd a történelmet, és a jelent!!! Nem a "béke" felé haladunk, igaz?


Ez azonban nem jelenti azt, hogy minden emberi uralkodót közvetlenül Sátán irányít. Ámde az Ördög befolyása miatt egyetlen ember, illetve egyetlen emberi intézmény sem (az ENSZ sem) képes soha maradandó békét és biztonságot teremteni (János 12:31).


Miért "emberi szám"? A történelem mit igazol? Henry Kissinger, az Egyesült Államok korábbi külügyminisztere például ezt mondta: „Minden civilizáció, amely valaha létezett, végül is összeomlott. A történelem olyan erőfeszítések története, amelyek kudarcba fulladtak, olyan törekvésekről szól, amelyek sohasem vezettek eredményre . . . Tehát a történésznek együtt kell élnie az elkerülhetetlenül bekövetkező tragédia tudatával.” Kissinger őszinte megállapítása bizonyítja ezt a sarkalatos bibliai igazságot: „a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember” (Jeremiás 10:23).


Az, hogy a vadállatnak ’emberi száma’, vagyis jele van, azt sugallja, hogy emberi, nem pedig szellemteremtményekre vagy démonokra jellemző vonásai vannak. Mik ezek a jellemvonások? A Biblia a következő választ adja: „[az emberek] mindnyájan vétkeztek, és elmaradnak az Isten dicsőségétől” (Róma 3:23). Ennélfogva az, hogy a vadállatnak ’emberi száma’ van, arra utal, hogy a kormányzatok visszatükrözik a bukott emberiség állapotát, amelyre a bűn és a tökéletlenség jellemző.


Miért hat, hat, hat?

A Szentírásban bizonyos számoknak jelképes értelmük van. Például a hetes szám gyakran az Isten szerinti teljességet vagy tökéletességet jelképezi.


A hat eggyel kevesebb a hétnél. Mennyire találó jelképe így ez a szám annak, ha valami tökéletlen, illetve hiányos Isten szemében! (1Krónikák 20:6, 7). Ráadásul itt a hat egymás után háromszor fordul elő, 666, hogy nyomatékosítsa a tökéletlenséget. Ezt a megállapítást támasztja alá az is, hogy a 666 „emberi szám”, amint azt az előzőekben írtam. A vadállat múltja, az a tény, hogy ’emberi száma’ van, és maga a 666-os szám is mind arra az egyértelmű következtetésre utal, hogy Isten szemében a teljes hiányosságot és kudarcot jelenti.


Miként kudarc? Azáltal, hogy imádattal egyenértékű tisztelettel adóznak azoknak a politikai hatalmaknak, egyúttal a jelképeiknek és hadseregeiknek is, melyekbe a reményüket vetik, és amelytől megmentést várnak. Az igaz Istennek bemutatott imádatuk csak látszat!


Ki tagadhatná, hogy amikor az úgynevezett "keresztény, és nem keresztény hittestvérek" milliószámra ölik egymást és mást, akkor nem a Biblia Istenének szolgálnak???

2008. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

Jel 13.15

Hatalmat kapott, hogy lelket leheljen a vadállat szobrába, hogy megszólaljon a vadállat szobra, meg hogy megölje azokat, akik nem borulnak le a vadállat szobra előtt.

Jel 13.16

Elrendelte, hogy mindenkinek, kicsinek és nagynak, gazdagnak és szegénynek, szabadnak és rabszolgának jelöljék meg a jobb karját vagy a homlokát,

Jel 13.17

és hogy senki ne adhasson-vehessen, ha nem viseli a vadállat jelét: nevét vagy nevének a számát.

Jel 13.18

Ez a bölcsesség! Akinek van esze, számítsa ki a vadállat számát, hisz emberi szám: hatszázhatvanhat.


A nagy összecsapás előtt tehát a Gonosz követőit a homlokukon és jobb kezükön viselt jel alapján lehet majd felismerni. A homlok és a jobb kéz természetesen szimbolikus jelentőséggel bírnak, a gondolatokat és a cselekedeteket jelképezik.


A számmisztika sokkal bonyolultabb annál, semmint ilyen terjedelemben foglalkozni lehetne vele. Röviden: a 7 isteni szám, hiszen az Úr hét nap alatt teremtette a világot. A 777 abszolút tökéletes, a szentháromságot jelképezi.


Ezzel szemben a 6 az ember száma, Isten a hatodik napon teremtette az embert. A 666 is hármasságot fejez ki, ez azonban a tökéletlen, emberi eredetű hármasság, amely soha nem érhet fel a 777 kiválóságához. A gonosz tehát Istentől független, emberi eredetű dolog.


Való igaz, hogy például az Egyesült Királyságban már nem bocsátanak ki hivatalosan olyan rendszámtáblákat, melyeken 666 szerepel, azonban egyéni kérés alapján ott is hozzá lehet jutni ilyenhez. Az Egyesült Államokban is inkább kerülik e szám rendszámokban való alkalmazását (bár 666-os út van).

2008. okt. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

A 666 megfejtésének kulcsai


1. A bibliai nevek nemegyszer felfedik a viselőik jellemvonásait vagy életútját. Példa erre Ábrahám, Jézus és még sok más személy. Ehhez hasonlóan a vadállat elnevezése is utal a viselője tulajdonságaira.


2. A Bibliában, Dániel könyvében egymást követő emberi királyságokat vagy birodalmakat jelképező vadállatokról olvashatunk. A Jelenések 13:1, 2-ben szereplő vadállat — melynek külseje több állat jellegzetességeit ötvözi — a világ együttes politikai rendszereit szimbolizálja, amelyek Sátántól kapják a hatalmukat, és az ő fennhatósága alatt állnak.


3. A vadállatnak ’emberi száma’ van, amely azt jelzi, hogy a vadállat emberi, nem démoni. A bűn és a tökéletlenség miatti emberi kudarcokat tükrözi tehát vissza.


4. Isten szemében a hatos szám a tökéletlenségre utal, mivel kisebb, mint a bibliai teljességet vagy tökéletességet jelképező hetes. A 666-os jel, amelyben a hatos háromszor ismétlődik, ezt a hiányosságot hangsúlyozza.A 666-os szám találóan jelképezi az emberi uralmak sikertelenségét

2008. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

A 666 sátáni száma

A Pápa koronáján, sisakján (tiaráján) ez áll: VICARIVS FILII DEI, azaz Isten Fiának helytartója, és ennek a száma 666! Hallhatjuk ezt a rosszindulatú (és hamis) állítást elég gyakran.

Először is nézzük meg, hogy hogyan megy ez a számolás. Az ókori nyelvekben, így a héberben és a görögben is a betűknek számértékük is volt, illetve a latin betűket számoknak is használták, közismerten: I = 1; V = 5; X = 10; L = 50; C = 100; D = 500 és M = 1000. Ha a fenti példát nézzük, és összeadjuk a szóban lévő római betűket (az U betűt V betűnek véve), akkor kijön a 666.

VICARIVS FILII DEI = 5+1+100+1+5+1+50+1+1+500+1 = 666

Azonban van egy nagy gond ezzel az érvvel. Egyrészről ez a felirat egyik pápai tiarán sincs rajta. Néhány hetednapi adventista jött elő ezzel az állítással még a 19. század végén, és azt bizonygatták, hogy két állítólagos (névtelen, vö. a fenti 2. és 5. pontot) tanú látta ezt a feliratot XVI. Gergelynél (1831-1846), amint az ezzel a felirattal ellátott tiarát hordja az egyik pápai Szentmisén, illetve egy fotó is létezik erről. A nevetséges ebben az, hogy a pápák sohasem hordtak tiarát Szentmisén, illetve mint kiderült a fotó egy hamisítvány (de még így sem lehet igazán kivenni belőle semmit). A másik meg az, hogy az 1800-as évektől hordott összes tiara közszemlére van téve a Vatikáni Múzeumban. Összesen két tiarán van felirat, de az sem "Vicarius Filii Dei", hanem "CHRISTI VICARIO – IN TERRA – REGUM". De ennek a betűértéke 214.

Aztán a Vicarius Filii Dei (Isten Fiának helytartója) sohasem volt a pápák titulusa, soha nem nevezték így a pápákat. Róma püspökének helyes címe – mint a fentiekben láttuk – Christi Vicario (Krisztus helytartója). További címei lehetnek Servus Servorum Dei (Isten szolgáinak szolgája), Pontifex Maximus (a legfőbb főpap), Successor Petri (Péter utódja), de ezek közül egyiknél sem jön ki sehogy sem 666-ra.

Egyébként, ha így gematrikusan (a betűk számértékét olvasva) értelmezzük a 666-ot, akkor számtalan variációt lehetne alkotni. Pl. az előbbi eljárással Ellen Gould White, a hetednapi adventisták alapítóját is sátáni személlyé tehetjük:

ELLEN GOVLD VVHITE = 50 + 50 + 5 + 50 + 500 + 5 + 5 + 1 = 666

De Lutherre is kijön a számítás, ha nevének latin megfelelőjét vesszük (Lutera), és a görög betűk számértékét nézzük:

MARTIN LUTERA = 30 + 1 + 80 + 100 + 9 + 40 + 20 + 200 + 100 + 5 + 80 + 1 = 666

De ugyanígy ki lehet 666-ra hozni többek között a következőket is:

Néró császár (véleményem szerint ez a legvalószínűbb megfejtés, már ha a gematrikus megoldás a jó)

Caligula

Nerva

Traianus

Domitianus

Domitianus császár halálának évszáma

"Kaisar Theos" (isteni császár)

"Kaisar Romith" (római császár)

Julianus aposztata

Geuserich

Attila

Mohamed

VIII. Bonifác

XIV. Lajos

Napoleon

Hitler

stb.

De pl. ha a "w" betű héber számértékét nézzük, az 6. Így a 666 = www

;-)

Vagy egy másik megoldás, ami a 666 latin nevében rejlik:

sexcenti sexaginta sex

És még számtalan "megoldás" van.

Az már csak hab a tortán, hogy egy kéziratban a 666 helyett 616 van. (Néró neve így is kijön, ha nem görögösen (Neron Qaesar), hanem latinosan írjuk le a nevét: Nero Qaesar, mert így kiesik egy "N" betű, és ez mínusz 50-et jelent.)

Be kell azonban látni, hogy a megfejtő kulcs hiányában ez így megfejthetetlen, zűrzavaros és kusza, s mivel még az apostoli korban sem tudták ezt a kulcsot (pl. Ireneusz is csak találgatott) nem ezen az úton kell elindulni.

A szimbolikus értelmezés itt is sokkal valószínűbb. Egyrészről, mert ez a szám egy apokaliptikus műben van megemlítve, aminek a lényege éppen a szimbolikus beszéd, miként az összes többi benne szereplő számnál.

Másrészről sokkal kézenfekvőbb ez az értelmezés, mint egy bonyolult számítgatás.

Ebben az esetben a 666 nem egy számjegy, hanem három 6-os sorozata, egymásutánja. A zsidó szimbolikus nyelvben a 6-os a 7-es hiánya. A 7-es a tökéletesség, a jó, a megáldott, a béke, a megérkezés, beteljesedés szimbóluma. (Isten pl. 7 nap alatt teremtette a világot) A 6-os ennek a tökéletességnek a meg-nem-érkezettsége, be-nem-teljesültsége, azaz a kaotikus, a zavaros, a rossz szimbóluma. A háromszorossága pedig ennek a rossznak a felturbózása. A titáni, a sátáni rossz.

2009. dec. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

666 - Jel 13,18


Itt valami megfejtendő van. A ki elég éles elmével bír, az keressen oly szót, melynek betűi bizonyos számot összeget jelentsenek, egy ember számát, t. i. 666. A régieknél a betűk egyszersmind számjegyek is voltak. E szerint sz. János azt akarja, hogy kerestessék oly emberi név, melynek betűi összevéve 666-ot tegyenek, s akkor ki lesz találva az első vadállat neve. E titokteljes szám legrégibb időktől különféle nevekben kerestetett. Ireneus sz. atya, ki sz. Polikárptól, sz. János egyik tanítványától nyert oktatást, azt gyanítja, hogy ezen számösszeg alatt a „Lateinos“ név rejlik, melynek betűiből valóban kijön a 666. szám; mert L. annyi mint 30, A = 1, T = 300, E = 5, I = 10, N = 50, O = 70, S = 200, mi összevéve 666. Az összefüggés nyomán, ezen értelmezés a legnagyobb valószinűséggel bír, s így a vadállat neve alatt a hatalmas romai birodalom (Latium) értetnék, mint ez a vadállat többi képeiből is eléggé ismerhetőleg kitűnik. Megjegyzendő még, hogy e jövendölésben, mely kiválólag a legközelebb jövőre szól, a két vadállat, a pogány világi hatalom és a pogány papság, képezi a kereszténység ellentétét; az utolsó időben ez az antikrisztus személyében lesz egyesűlve, ki mint világi s egyszersmind lelki zsarnok fog föllépni (Tessz. II. 2,3. s követk.). Mivel e jövendölés átalán az utolsó időre is kiterjed (23-ik jegyz.), sz. János a fönebbi számmal hihetőleg ezen utolsó gonosznak nevét is ki akarta fejezni. Vajjon nem lesz-e az ő neve Aposztates, hitehagyó, mely név szintén kiadja a 666. számot? Többen az értelmezők közől ennek előköveteiben is (Tessz. II. 2,3.) keresték azt, és valóban nem lehet tagadni, hogy azon szám feltaláltatik a hitehagyó Julián nevében (C. F. JULIANUS CAES. AUG.), és Mohammed (Maometis) görög nevében is.


A vadállat neve - hatszázhatvanhat. A görögben és a héberben minden betűnek számértéke is volt. Minden valószínűség szerint a vadállat alatt Néró császárt kell érteni, mert ennek betűi számban kifejezve 666-ot adnak. Ez fejezné ki a vadállat kegyetlenségét, tökéletlenségét, amely szemben áll Jézus nevének számával, a 888-cal, a tökéletességgel.


A görög és a héber betűsor betűinek számértéke is van. 666 a görög betűsor szerint a római birodalmat jelenti: Lateinosz vagy Teitán; a héber betűsor szerint pedig Néró császárt: Neron Készár, a keresztényüldözők örök előképét.


A látnok közli a fenevad nevének számát: hatszázhatvanhat (666). Ennek a rejtélyes utalásnak az alapja az a görögöknél és zsidóknál egyaránt szokásban lévő eljárás, amelyet gematria néven neveztek. A gematria szerint minden szónak megvolt a megfelelő számértéke, azáltal, hogy a szó minden egyes betűje valamilyen számnak felelt meg. Ui. sem a zsidóknak, sem a görögőknek nem voltak külön számjegyeik, ezért betűkkel jelölték az egyes számértékeket (pl. a–1, b–2, i–10 stb.). Ezért minden szót könnyen le lehetett, könnyen át lehetett számértékre írni. De a számértékek visszafordítása nehéz volt, mert minden számot egy sor különböző szóban lehetett feloldani. Csak a beavatottak ismerték egy-egy titkos szám feloldásának módját, ill. kulcsát. Szokás volt a neveket, amelyeket valamilyen okból nem akartak kimondani, számokban kifejezni. A pséphos a névnek a számát jelentette. A pséphizó azt a művészetet, amellyel kiszámították a név számát, ill. megfejtették a számban rejtőző nevet. Pl. Pompejiben az egyik megmaradt falmaradványon ez a mondat olvasható korabeli írással: „Azt szeretem, akinek a száma 545”. Bizonyára csak a két szerelmes és az, akit a titokba beavattak, ismerte a szám mögött rejlő nevet.


A hatszázhatvanhatnak minden esetre vallási értelme van. Erre utal a hóde hé sophia estin kifejezés, amely szerint csak Isten bölcsességének ajándékával bíró pneumatikus személy képes megfejteni a szám titkát.


A hatszázhatvanhat számrejtélyét már a 2. században elfelejtették. Ezt mutatja Irenaeus sikertelen próbálkozása Adversus Haereses c. művében (V, 30). Irenaeus megpróbálja a számot megváltoztatni 616-ra és ilyen módon Caligulára vonatkoztatni, aki uralkodása vége felé (37–41) el akarta helyeztetni szobrát a jeruzsálemi templomban. Ezek szerint a 616 ezt jelentené visszafordítva: Gaius Kaisur. Caligula kísérletének a Jel könyve idejére és első olvasóinak életére semmi hatása nem volt. Különben is az eredeti hatszázhatvanhat megváltoztatásával sikerült ezt a nevet kihámozni. A 616-nak egy másik kulcs szerinti megfejtése Kaisar theos lenne. Ez pedig önmagában véve semmitmondó kifejezés, ami ráadásul nem a hatszázhatvanhat, hanem a 616 lefordítási kísérleteiből adódott.


A hatszázhatvanhat titkát sokan próbálták megfejteni az elmúlt kétezer év folyamán. Minden nemzedékben akadtak olyanok, akik koruk kellemetlen emberére, vagy embereire, legalább is egy-egy nép vagy csoport szempontjából, vagy éppen az egyház vagy egy felekezet szempontjából kellemetlen emberre vonatkoztatták. Így születtek a következő megoldások: Julianus Apostata, Attila, Mohamed, Loyola, Luther, Napoleon stb. Valószínű, hogy ezután sem lesz hiány dilettáns kíváncsiskodókban.


A tudományos értelemben vett valószínű megfejtéshez maga a szöveg nyújt segítséget. Mikor arról beszél a látnok, hogy isteni bölcsességre van szükség a hatszázhatvanhat megfejtéséhez, akkor világos, hogy a számnak vallási jellege van. Amikor a fenevad számával azonosítja ezt a számot, akkor az is kitűnik, hogy a számnak antikrisztusi jellege van. Amikor a szöveg azt mondja, hogy ez a szám „ember száma”, akkor az is világos, hogy a szám egy emberre vonatkozik, mégpedig az antikrisztust megszemélyesítő emberre. Egyik valószínű megoldás az, hogy hatszázhatvanhatos számot a megfelelő héber betűkkel írjuk át, akkor ez a meglepő név születik: Neron Qesar. A görög átírás pedig ezt a szót eredményezi: thérion – vadállat, fenevad. Egy közelesen fellépő, vagy már jelen lévő rémuralmat, keresztyénüldözést megvalósító császárról lenne szó, aki Nero redivivusként jelenne meg.


A másik valószerű megoldás, amit már Pythagoras és Alexandriai Philon is alkalmazott a nevek elrejtésére és a nevet hordozó számok titkának feloldására. Ennél a megfejtési módnál a számok megtartják számértéküket és amellett szimbolikus jelentést is kapnak. E szerint a hatszázhatvanhat egy ún: háromszög-szám, az 1-től 36-ig terjedő számok summája. Viszont 36 is az 1-től 8-ig terjedő számok summája. A háromszögszámoknak az a jelentése, amit az ily módon nyert utolsó tag mutat. A hatszázhatvanhat esetében a nyolc szimbolikus jelentését kell keresni a Jel összefüggésében. A 17:11-ben a fenevad a nyolcadik, tehát a fenevad száma egyúttal a nyolc, ami antikrisztusi jellegére, egyben a neki adott rövid határidőre mutat.


Mindkét valószínű tudományos megoldási kísérlet lényege, hogy a hatszázhatvanhatos szám a Jel könyvének megírása idején fellépő római császárra utal, aki a császárkultusz kötelezővé tételével és a keresztyénség üldözésével antikrisztusi jelleget ölt. Ez az uralkodó, egyben a démonizálódott római birodalom képviselője is.

2009. dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

„Itt van a bölcsesség. Akinek értelme van, számítsa ki a vadállat számát ; mert ember száma az, és az ő száma hatszázhatvanhat.”

(Jel 13:18)


Ember száma: ember nevét jelentő szám. A 666-os számnak a régiek számrendszereiben érdekes jelentése volt. Míg a hetes szám a befejezettséget jelentette, a nyolcas pedig a létnek túláradó teljességét és tökéletességét (Jézus görög nevének számértéke 888, a nyolcas szám megháromszorozva), addig a hatos szám (7-1) a befejezetlenségnek, tökéletlenségnek és gonoszságnak volt a jelképe. 666, mint a hatos számnak megháromszorozása, a teljes gonoszságnak szimbóluma. A görög betűsor szerint ez a név a római birodalmat jelenti «Lateinos» (a latin) vagy «Teitan» (titán) szó alatt; a héber betűsor szerint pedig Néró császárt (Neron készár) ; vagy ha egyes görög kéziratokkal 616-ot olvasunk, Gajus Caligula nevére gondolhatunk (Gaios kaiszar). Tehát mindenképen a római birodalomról van szó, mint az összes keresztényüldöző hatalmaknak előképéről.

2010. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A Jelenések Könyvében (13,18) az áll, hogy a „vadállat”-nak, mely a gonoszt jelenti „az ő száma hatszázhatvanhat”. Napnál világosabb, hogy ez a hatszázhatvanhatos szám, ha a görög szöveg szerint igazodunk, akkor a Római Birodalmat, ha pedig a hébert, akkor Néró római császárt (tehát lényegében ugyanezt) jelenti.

Az adventista összejöveteleken mégis nagy titokzatossággal, hittel és fanatizmussal azt állapítják meg, hogy ez a hatszázhatvanhat senki mást nem jelent, mint a római pápát. Őt nevezi tehát a Szentírás a megtestesült gonosznak.

A pápa – mondják bizonyítékul – hármas koronát visel a fején s arra ez van ráírva:

VICARIVS FILII DEI (az Isten fiának helytartója). Ha itt összeadjuk azokat a betűket, melyek számot is jelentenek (5, 1, 100, 1, 5, 1, 50, 1, 1, 500 és 1) pontosan kijön a borzalmas 666. Kell-e ennél több egy amúgy is kótyagos adventista koponyának, hogy egész életére ádáz ellensége legyen a római pápának s minden papjának?

Pedig hát a pápai tiarára természetesen nincs és sohase volt ráírva a fenti mondat, sőt nemcsak ráírva nincs, hanem az egyházban soha nem is hívták vagy címezték a pápát így. Az egyház fejét Krisztus földi helytartójának hívjuk, nem pedig az Isten fia helytartójának. Maga a pápa pedig tudvalevőleg SERVUS SERVORUM DEI-nek, Isten szolgái szolgájának írja magát, ebből pedig 666 helyett 1521 jön ki. (A Krisztus földi helytartójából – VICARIUS TERRESTRIS CHRISTI-ből pedig csak 215.)

De ha a pápát az egyházban valóban „az Isten fia”, nem pedig Krisztus helytartójának hívnánk s a „földi” szót is kihagynánk belőle s a tiarájára is az lenne ráírva, hogy VICARIUS FILII DEI, az se okozna semmi bajt, legalábbis normális észjárású ember számára nem. A józan, felvilágolt ember ugyanis nem babonás és nem is keresztrejtvényekből formálja meg s nem azokra alapítja a hitét. Normális ember szemében az, hogy ki Isten barátja és ki Isten ellensége, nem ilyen véletlenségek, érdekességek vagy titokzatosságok döntik el, hanem egészen más és sokkal komolyabb dolgok.

Akinek kedve és türelme van hozzá, arra húzhatja rá ezt a borzalmas 666-ot, akire akarja. Nekem például sikerült megállapítanom, hogy a magyar király az a gonosz, akire a Biblia céloz. A magyar király REX A DEO APOSTOLICVS (az Istentől való apostoli király).

A száma tehát pontosan 666 (10, 500, 50, 1, 100, 5).

Megállapítottam aztán azt is, hogy Horthy Miklós volt ez a veszedelmes vadállat. Ő ugyanis DEI GRATIA GUBERNATOR INCLITAE GENTIS HUNGARIAE (Isten kegyelméből a nemes magyar nemzet kormányzója) volt. Ez is pontosan 666-ot (500, 1, 1, 5, 1, 100, 50, 1, 1, 5, 1) ad.

Nem is olyan nehéz az effajta művelet. Csak arra kell vigyázni, hogy „M” ne legyen benne, mert az ezret jelent s így akkor a 666-nak már eleve vége. „D” legyen benne, mert az 500-at jelent, de viszont a „D”-ből is csak egy legyen. Az „I”-ből, „V”-ből és „L”-ből és „C”-ből viszont annyi legyen, hogy éppen 166 jöjjön ki. Egyik huncut tanítványom például azt is megállapította, hogy én vagyok az a 666-os szörnyeteg, de ő, mivel latinul nem tudott, magyarul állapította meg: Pezenhoffer Antal, a Vas utca hittudósa.

Ilyen könnyű tehát ezt a kérdést elintézni. S a szegény óadventistákra mégis milyen megbűvölő hatással van!

2010. márc. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!