C. T. Russell annyira félt a tüzes pokoltól, hogy a saját megnyugvása érdekében azt a tanítást vezette be, hogy a pokol nem létezik?
A Péter apokalipszisét én is kerestem a neten. Sajnos csak Vanyó László apokrif válogatásában találtam meg, de abban csak részletek voltak belőle közölve.
A teljes verzió magyarul le van fordítva:
De az interneten sajnos nem találtam meg. Tehát ezt vagy meg kell vásárolni, vagy ki kell kölcsönözni a könyvtárból, egyelőre más lehetőség sajnos nincs.
Kár, mert ez az egyik legfontosabb apokrif, hiszen egyrészt régi, másrészt bent volt a kánonban, tehát már csak vallástudományi szemszögből is érdekes lehet.
Dante
Sziasztok!
Szerintem ez egy hülyeség. A "pokol" kifejezés 22 alkalommal szerepel a leggyakrabban használt és idézett Károli fordítású Szentírásban. Én most az utolsó 2 előfordulását idézem:
21. Jel 20,13
És a tenger kiadta a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadta a halottakat, akik ő náluk voltak; és megítéltettek mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.
22. Jel 20,14
A pokol pedig és a halál vettettek a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.
Ebből a két idézetből világosak az alábbiak:
1. A pokol létezik
2. Nem ez az örök kárhozat helye
Üdv. Péter
Kedves Péter!
"Ebből a két idézetből világosak az alábbiak:
1. A pokol létezik
2. Nem ez az örök kárhozat helye"
Nem nem az, hanem ez;
Júd 1:7
Miképen Sodoma és Gomora és a körültök lévő városok is, a melyek azokhoz hasonlóan paráználkodtak, és más test után jártak, például vannak előttünk, örök tűznek büntetését szenvedvén.
És ez;
Jel 20:10
És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.
Kedves Kérdező!
Köszönöm az idézeteket. Ahogyan láthatod, a bibliai értelemben vett "pokol" (héber seol, görög hádész) nem azonos az "örök tűzzel". A "tűz és kénkő tava" pedig a Biblia szerint a "második halál".
Üdv. Péter
A Szentírás „a második halálnak” nevezi ’a tűz tavát’, ahová a halált, a hádeszt, a jelképes ’vadállatot’ és ’a hamis prófétát’, valamint Sátánt, a démonait és a bűnt gyakorló embereket vetik (Je 20:10, 14, 15; 21:8; Mt 25:41). Eredetileg a halál azért jelent meg és terjedt el az emberek között, mert Ádám törvényszegést követett el; tehát „a második halál” nem lehet ugyanaz, mint az Ádámtól örökölt halál. Ez abból is látható, hogy az utalásként megadott versek szerint ’a második halálból’ nincs feltámadás. ’A második halálban’ levők helyzete megegyezik azzal, amire az olyan írásszövegek figyelmeztetnek, mint a Héberek 6:4–8; 10:26, 27 és a Máté 12:32. Másrészről azoknak, akik elnyerik „az élet koronáját”, és részük lesz „az első feltámadásban”, semmiképpen sem fog ártani a második halál (Je 2:10, 11). Ezek a személyek Krisztussal fognak uralkodni, halhatatlanságot és romlatlanságot fognak kapni, ezért fölöttük nincs „hatalma” a második halálnak (1Ko 15:50–54; Je 20:6; vö.: Jn 8:51).
A második halálba olyan feltámadt személyek "részesülnek" akik az ezer év alatt v utána bűnt gyakorolnak. Számukra nincs tovább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!