Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te milyen mértékben vagy...

Te milyen mértékben vagy szabad, az egyházadban, hited meghatározásában, megélésében?

Figyelt kérdés

Némely felekezetek szigorúan ragaszkodnak dogmáikhoz,s azokat meghatározzák tagjaiknak,míg mások liberálisok ebben.Az egyén,és Isten dolgának tekintik a személyes hit meghatározását.

Szerinted az egyház dolga meghatározni,hogy te miben higyj,vagy az a te személyes dolgod Isten Lelke segítségével?

Mennyire dolga a felekezetednek,hogy felügyelje,te mennyire éled meg a közösséged dogmáit?

Nálatok,ez hogy jelenik meg?

Kérlek nevezd meg egyházadat is!



2017. jan. 11. 08:48
1 2 3
 21/22 KZitus ***** válasza:
Igen 16-os hozzászóló! Nekem is, a tiedhez hasonló érzésem támadt, amikor elolvastam a kérdező nekem írt sorait :-(
2017. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem nem vetette meg, azért ment oda hozzájuk a jó hírrel, hogy segítsen felhagyni nekik a rossz életükkel, hogy legyenek szellemi emberek, változtassanak az életükön, és legyenek Jézus követői.


Ezt a munkát ezért vezette be, hogy a tanítványai keressék meg azokat akik erre méltóak. És ezt a világ rendszer befejezéséig tegyék, mert Ő támogatja Őket.

S ezt tudta, hogy sokan majd nem veszik jó néven, de a Tanítványok nem embereknek akarnak tetszeni, hanem a Teremtőnek.

(1Tesszalonika 2:3, 4) . . ., 4 hanem amiképpen az Isten próbatétel által alkalmasnak talált minket arra, hogy ránk bízza a jó hírt, úgy beszélünk, mint akik nem embereknek tesznek kedvére, hanem Istennek, aki próbának veti alá szívünket.

2017. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!