Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te milyen mértékben vagy...

Te milyen mértékben vagy szabad, az egyházadban, hited meghatározásában, megélésében?

Figyelt kérdés

Némely felekezetek szigorúan ragaszkodnak dogmáikhoz,s azokat meghatározzák tagjaiknak,míg mások liberálisok ebben.Az egyén,és Isten dolgának tekintik a személyes hit meghatározását.

Szerinted az egyház dolga meghatározni,hogy te miben higyj,vagy az a te személyes dolgod Isten Lelke segítségével?

Mennyire dolga a felekezetednek,hogy felügyelje,te mennyire éled meg a közösséged dogmáit?

Nálatok,ez hogy jelenik meg?

Kérlek nevezd meg egyházadat is!



2017. jan. 11. 08:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben. Isten és köztem levő kapcsolat egyedi, ahogy a másé is, nálunk nincs megszabva hogyan kell imádni Őt. Mit írjak még erről?


Baptista

2017. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz, semmi ilyen irányú megkötés nincs nálunk. Egy másik baptista :)

Nagyobb felekezetekről nem is tudok elképzelni ilyesmit, legfeljebb a kisebb szektákról, mint pl a Tanúk, hogy gyakorlatilag még azt is igyekeznek megszabni mire gondolhatnak a tagjaik.

2017. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen szabadnak érzem magam. Senki nem fog vasvillával üldözni, ha valami másképp gondolok.. :))

Amúgy meg római katolikus vagyok. És igen, vannak általánosan elfogadott hittételek az egyházban, de én ezeket szabad akaratomból elfogadtam. Ha valakinek meg nem tetszik, akkor meg nem kötelező katolikusnak lenni...

2017. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


„Megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket” János 8:32.

Ezt a szabadságot élvezem, mióta Krisztus a tanítóm, és Királyom. Persze ez nem jelent korlátlan szabadságot...


"Szerinted az egyház dolga meghatározni,hogy te miben higyj,vagy az a te személyes dolgod Isten Lelke segítségével? " - nem. A hitem Istenre és rám tartozik. Viszont vannak bibliai alapelvek ezzel kapcsolatosan, amit elfogadok. Ilyenek: Zsidók 10:24,25; 1Péter 5:2; Zsidók 13:17; 2János 10; 2Korintus 11:3, 4, 13–15


"Mennyire dolga a felekezetednek,hogy felügyelje,te mennyire éled meg a közösséged dogmáit? " - feljebbi idézet rám és rájuk vonatkozóan:

Rám :Héberek 13:17

" Engedelmeskedjetek azoknak, akik vállalják köztetek a vezetést, és vessétek alá magatokat nekik, mert ők a ti lelketek felett őrködnek, mint akik számot fognak adni; hogy ezt örömmel tegyék, és ne sóhajtozva, mert az károtokra lenne."

rájuk: 1Péter 5:2

terelgessétek az Isten gondjaitokra bízott nyáját, nem kényszerűségből, hanem önként; nem is tisztességtelen nyereség szeretetéből, hanem buzgó készséggel;"


"Nálatok,ez hogy jelenik meg?" - a krisztusi viselkedés, ahol a szeretet dominál haatalmas váltpzást idéz elő az egyén gondolkodásában, amit a magatartása tükröz leginkább vissza. Amikor valakiből kihűl ez a szeretet, szintén a magatartásán látszik meg legelőször. Ilyenkor bibliai alapelvekkel, tanításokkal próbálják buzdítaani az ilyen egyént, "visszaterelgetve" a nyájhoz, aki fölött ahogyan a vers is írta "őrködnek"...ha engedi...kényszeríteni senkire sem szabad semmit.


Jehova tanúja vagyok :-)

2017. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó, neked Krisztus a királyod, miközben Jehova tanúja vagy? Rosszul tudom, hogy Jehova tanúi szerint Krisztus, csak egy ember és nem Isten ?

Másrészt, annyira enged az egyházad szabadságot, hogy ha nem teszed, amit mondanak, elátkoznak. Nem egy embertől hallottam.

2017. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 KZitus ***** válasza:
18%

Bocsi kedves kérdező :-)


Egyedem Begyedem nagyon téves információid vannak rólunk :-) ugye elfogadod, hogy én ezt jobban tudom, hiszen évtizedek óta része vagyok Krisztus gyülekezetének :-)

2017. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

"Rosszul tudom, hogy Jehova tanúi szerint Krisztus, csak egy ember és nem Isten ?"

Nem, nem embernek próbálják beállítani, hanem angyalnak.

2017. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
K.Zitus! Has jobban tudod, akkor egy Jehovás miért nem házasodhat más vallásúval? Miért nem nézhet filmeket, olvashat könyveket, miért KELL hetente többször is Biblia órára járnia? Vagy miért nem kaphat vérátömlesztést, ha azzal az életét lehetne megmenteni?
2017. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 KZitus ***** válasza:
47%
8-as szivesen válaszolok a kérdéseidre, de itt és most nem ez a téma :-)
2017. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Zita ma hazudós kedvében van.

"Amikor valakiből kihűl ez a szeretet, szintén a magatartásán látszik meg legelőször. Ilyenkor bibliai alapelvekkel, tanításokkal próbálják buzdítaani az ilyen egyént, "visszaterelgetve" a nyájhoz, aki fölött ahogyan a vers is írta "őrködnek"...ha engedi...kényszeríteni senkire sem szabad semmit. "


Jehova tanúinál az a bevált módszer, hogy aki elhagyja a SZERVEZETET (!) azt kiközösítik. Onnantól kezdve, még ha saját családtag is találkozik vele, aki még benn van, az nem szólhat hozzá, nem is köszönhet neki, elméjében betegnek írják az ilyen embert, még akkor is, ha az nem Istent hagyta el, hanem csak az őrtorony részvénytársaság által működtetett egyházi szervezetet. Aki nem bírja ezt a nyomást, az visszakullog. Na ennyit arról, hogy nincs kényszer.

2017. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!