Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mekkora hatással lenne rád/az...

Mekkora hatással lenne rád/az emberiségre, ha egyszer mondjuk megtalálnák Jézus földi maradványait?

Figyelt kérdés
Nem provokatív a kérdés, egyszerűen csak többször felmerült bennem a gyanú, hogy az apostolok és Jézus hozzátartozói, miután látták, hogy Jézus meghalt, elhantolták őt valami titkos helyen. Bibliai idézetekre nem vagyok kíváncsi, tudom mit mondanak az evangélisták erre vonatkozóan.

2016. nov. 18. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rám semmilyen, de szerintem a kereszténységre sem. Nem hinném, hogy hirtelen megváltoztatnák a gondolkodásukat, akár csak Jézusról... Nem így ismerem a vallásokat s igazából mindegy is. Ha Jézus élt, a porhüvelye simán a földön maradhatott, ebben én nem látok kivetnivalót, sőt, azt tartom hülyeségnek, hogy elpárolgott vagy fellebegett az égbe. Tényleg, erről nem tudom, mit gondolnak a vallásos emberek, bár szerintem lényegtelen, a feltámadás nem, de hogy utána mi lett a testtel...? Az csak test.


Gondolom, az emberek zöme eleve nem hinné, hogy Jézus csontjai, nem is lehetne bebizonyítani, ha meg is maradtak volna (ami lehetséges, elvégre komplett múmiák is vannak többezer év után).

2016. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Ennyi erővel én is megkérdezném: Mekkora hatással lenne rád/az emberiségre, ha egyszer mondjuk valaki a jövőből utazna ide, hogy elmondja, mi vár ránk 100 év múlva? :)


Abszurd kérdést bárki feltehet :) nem baj az, ha az ember kérdez. Az fontosabb, hogy te mit hiszel. Hiszed-e, hogy Jézus feltámadt? Vagy inkább hiszed-e, hogy Jézus földi maradványai itt maradtak és nem támadt fel. Ha Jézus nem támadt fel, mi sem támadunk fel, hiábavalóság a földi élet. Rajtad múlik, hogy befogadod-e magadba vagy elutasíthatod Jézust a kérdésedbe burkolt válasszal.

2016. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor a Biblia kamu. Jézus feltámadt, aztán ment a mennyekbe. Tehát nem lehetnek földi maradványai.

Ha mégis megtalálnák, akkor kiderülne, hogy a szövege hazugság.

2016. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb. olyan hatása lenne, mintha kiderülne, hogy gravitáció nem létezik.


Ez nem egy nyitva hagyott kérdés, hogy talán így volt, de hátha mégsem - nem. Pontosan tudjuk hogyan volt, ez nem kérdés, és nem vita tárgya.


A kérdést csak akkor lesz értelme föltenni, ha már valaki megtalálta Jézus földi maradványait. De ennek annyi a matematikai esélye, mint hogy megszűnik a gravitáció. :)

2016. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Hogyan bizonyítanák, hogy azok valóban Jézus földi maradványai, azé a Jézusé, aki a keresztények megváltója? Mert Jézusból sok volt, de csak egy volt Krisztus.
2016. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A torinoi lepelt is tudtak elemezni.
2016. nov. 18. 20:38
 7/8 imakommandós ***** válasza:

"Miczodát? Hihetetlen dolognac tetszik-é néktec, hogy az Isten az halottakat feltámasztya?"

(Apostoloc Czelekedetei XXVI:VIII Hanaui ford.)

2016. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen hatása nem lenne
2016. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!