Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gyűlölik a mai napig a...

Handsomeboy kérdése:

Miért gyűlölik a mai napig a zsidók Jézust?

Figyelt kérdés
Jézus,izráel

2016. nov. 15. 22:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

#9

Andizsuzsi


Értem. És ezt a 21.századi nemzetközi zsidóság is így értelmezi?

2016. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

"#9

Andizsuzsi


Értem. És ezt a 21.századi nemzetközi zsidóság is így értelmezi?"


Ja, pl. ezért nem térítő vallás a zsidóság, mert - pl. ellentétben a kereszténységgel - nem úgy tekint magára, mint a mindenki számára egyedüli jó és követendő vallásra, hanem mint a zsidó nép számára kijelölt útra.

Tehát a zsidó vallás szerint ha nem zsidó vagy, akkor lényegében elég jó embernek lenned, míg ha zsidó vagy, akkor emellett még a vallási előírásokat is követned kell, mert zsidóként neked még van ez a plusz feladatod is.

2016. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező: ezt az állítást (hogy a zsidók gyűlölik Jézust) mégis honnan vetted, és mègis mivel tudod alátámasztani, hogy ez tényleg így lenne?
2016. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
3%

#12


Ez elég rasszista felfogás nem?

Csak akkor követheted Isten útját ha zsidó vagy?

És ha én azt mondanám, hogy csak a zsidók nem követhetik Isten útját...?

2016. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
24%

44%-os,


Talan egyedul a muszlimok kovethetik Allak utjat?

2016. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
44 %-os, egyebkent igen, a ZSIDO ISTEN utjat csak akkor kovetheted, ha zsido a hitvilagod. Ha nem zsido a hitvilagod, akkor mas Isten utjat koveted.
2016. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
4%

Ez nem igaz kedves előttem szóló.


Ugyan is maga Jehova nem nacionalista, és az Ábrahámnak tett ígérete mindenkire vonatkozik az ígéretében benne van és akkoriban sem vetette el, amikor még a népének az Izraelitákat tekintette, ha más "nemzetiségű" ember szerette volna elismerni.

2016. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Pietrosol ***** válasza:
89%

Szia!


Rossz a kérdésed, mert azt feltételezi, hogy minden zsidó gyűlöli Jézus. Van aki gyűlöli, van aki szereti és van akit tökéletesen hidegen hagy a tanítása.

2016. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
5%

#16


"44 %-os, egyebkent igen, a ZSIDO ISTEN utjat csak akkor kovetheted, ha zsido a hitvilagod. Ha nem zsido a hitvilagod, akkor mas Isten utjat koveted."


Nem tudtam, hogy vannak személyre szabott istenek.

Akkor ez úgy is igaz, hogy a MAGYAROK ISTENÉT nem követheti zsidó?

2016. nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam h gyűlölik mert mégis csak a zsidó főpapok adták őt a római helytartó kezére és amikor választani kellett Pilátus előtt hogy Jézus vagy Barabás akkor ők csak azért is Barabást választották holott a Biblia szerint Barabás rabló volt és gyilkos. Vére rajtunk és fiainkon- ezt is ők mondták. Tessék elovasni ezt a fejezetet.
2016. nov. 16. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!