Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért ölt meg 2000...

Jézus miért ölt meg 2000 disznót? Mk 5,13

Figyelt kérdés
Nem kis értékű vagyon veszett oda a gazda részéről. Emiatt a helyiek elzavarták onnan Jézust, attól tartva, hogy más háziállatokkal is megismétlődhet ez a csoda.
2016. nov. 6. 11:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%

Nem feltétlen vesztek oda. Utána dorongokkal kikotorhatták őket a tóból.

Egyébként még mindig jobb, mint 2000 ember.

Héberül káromkodó disznókkal pedig te sem szívesen élnél együtt. Valahogy el kellett suvickolni az ügyet.

2016. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Alex Fly ***** válasza:
63%
Mivel a zsidóknál a disznó tisztátalan (tréfli), így a számukra nincs értéke.
2016. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Akkor miért volt ott egyből 2000? :D
2016. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
45%

Nem Jézus ölte meg a disznókat.


A démonok sokan voltak és csak kérték, hogy engedje meg hogy a disznókba mehessenek.

A démonok voltak akik a disznókat a szakadékba kényszerítették.


A hitehagyott izraeliták pedig ettek disznóhúst (Ézs 65:4; 66:17),


(Márk 5:13) . . .— a szakadék felé rohant, és ott a tengerbe zuhant, és mind belefulladtak a tengerbe. . .


Bizony mind a kétezer disznó elpusztult.

2016. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Te miért nem tudsz értelmezni egy rövid történetet? Mit is tett Jézus? Megölte a disznókat? Hogyan? Jézus küldte a démonokat? A démonok akartak menni, ahogy nem Jézus, hanem a démonok űzték a dizsnókat a vízbe. Az az egy ember sokkal értékesebb volt kétmillió disznónál is, ezért Jézus engedélyt adott, nem a disznók ellen, hanem az ember érdekében. Az állati élet csak a materialista emberek számára egyenlő az emberével, közülük is csak a valóságtól elrugaszkodottak számára.


Amúgy Gadara a Dekapolisz városai közé tartozott, amelyeket görögök alapítottak, vagyis a betelepült görögök által keveredett a hellenesztikus világ a zsidó kultúrával, ahogy az közismert. Azaz Gadarát és környékét első sorban nem zsidók lakták. Innen a disznótartás. Valószínűleg a gadarénus néven elhíresült démonizált ember zsidó volt, ezért ment Jézus utána, hiszen maga Jézus mondta, hogy Ő nem küldetett máshoz, csak Izrael házának elveszett juhaihoz. A várost azonban nem zsidók lakták, így Jézus nem erőltette a bemenetelt.

2016. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm.

Kedves Asperrimus, arra kérlek, ne kapd fel a vizet :) Örülök, hogy okosabb és tapasztaltabb vagy a bibliaismeretekben és másoknak tudsz segíteni, akik most ismerkednek a Bibliával. Honnan tudtam volna, hogy kik éltek ott, ha nem írtátok volna, hogy arrafelé nem éltek zsidók. Azért ne felejtsük el, Jézus alázatosságra tanít minket.

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert elgondolkodtató volt számomra, hogy miért voltak ott disznók, ha a zsidóknak ez az állat tisztátalan étel volt és hogy Jézus miért hagyta a kétezer disznót elpusztulni? Megtehette volna, hogy visszaparancsolja a démonokat a Pokol mélyére és nem bántotta volna a kétezer disznót sem. De Jézus ezt nem tette, inkább teljesített a démonok kérésének és ők átmentek a disznóba. Ezt a démonok kihasználták. Azért gondoltam, hogy Jézus ölte meg, mert megengedte nekik, hogy átmenjenek a disznókba. Csak egy választás volt a démonoknak, hogy disznókban megszállva beugrottak a tóba? Kétezer disznóval bevonulhattak volna egy közeli városba és őrületbe kergette volna a helyieket.

Egy másik újabb kérdést hoz magával a disznók pusztulása: mi lett a démonokkal? Visszajutottak a pokolba vagy kóborolnak a levegőben, hogy megint megszállja az embereket?

Nem bűn az, hogy valaki úgy értelmezi a szöveget, hogy elgondolkodik rajta és kérdőjeleket lát maga előtt. Azért vagyunk, hogy segítsünk egymásnak. És nem bántani egymást...

Isten áldjon

2016. nov. 6. 20:20
 7/26 szp72 ***** válasza:

Ezen már én is elgondolkoztam. Ugye nem világos, hogy Jézus miért engedte, hogy a disznókba menjenek s ezáltal anyagi kárt okozzanak, ha egyébként megtehette volna azt is, hogy csak simán kiűzi.


Én valahogy úgy magyarázom, hogy az ördögűzés nem minden esetben egyformán könnyű dolog. Jézus egyszer beszél arról, bizonyos ördög fajzatok nehezebben mennek ki (Mk 9,29), vagyis több hitre, több imára, több időre, vagyis több fáradozásra van szükség. Az ördögűzési eljárás a makacsabb démonok esetén a megszállott számára is sokkal gyötrelmesebb, a démonok össze-vissza dobálják, nem eresztik egykönnyen.


Jézus elfogadja a démonok ajánlatát, belemegy a könnyített eljárásba, ami végül is nem jelentéktelen anyagi kár és állati szenvedés okozásával járt. Jézus nyilván úgy ítélte meg a helyzetet, hogy ennek az embernek a szabadsága többet ér.

2016. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugye tudod, hogy az állatok nem kerülnek sem a pokolba, sem a mennyországba? Épp ezért bár kínozni, megölni őket bűn, és erkölcsi vétség, de ha muszáj, megölhetjük őket. Ennyi erővel azt is mondhatod, hogy a hívők miért esznek olyan állatok húsából, amiket megöltek. tudd meg, hogy több milliárd állatot vágnak le minden héten a földön, miközben a lakosság túlnyomó része hívő. Mindez azért van, mert ha a mi életben maradásunk a tét, akkor szabad állatot ölni. De embert akkor sem.


"Emiatt a helyiek elzavarták onnan Jézust, attól tartva, hogy más háziállatokkal is megismétlődhet ez a csoda."


A zsidók nem ettek disznóhúst! Azt a rómaiak ették! A helyiek tehát max. csak örültek, amikor a disznókba űzte Jézus a démonokat, mivel abból a zsidó népesség úgysem ehetett. Nem veszettek tehát semmit vele.

2016. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező!


Nem megbántani akartalak, csupán a kérdésedbe belefogalmaztál egy vádat Jézussal szemben, miszerint Ő megölt kétezer disznót. Sokan mások hasonló kérdésekbe bujtatott trollkodás okán jönnek ide, és nagyon hasonlított a ruhád az ő egyenruhájukra innen nézve. Ha őszinte szívvel kérdezel, akkor elnézésedet kérem a nyers riposztért! Természetesen mindenki úgy tanul legkönnyebben, ha kérdez, nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek is. Semmi kifogásom az őszinte kérdések ellen, sőt kívánatosnak tartom, a kérdés ugyanis kíváncsiságot jelent, a kíváncsiság pedig nyitottságot. Köszönöm az elismerő szavaidat, de én is tanulom a témát, és nálam sokkal bölcsebb és felkészültebb emberek vannak egyházi körökben, amivel pedig rendelkezem, azt is Jézustól kaptam, úgyhogy Övé minden érdem és elismerés.


Jézus azért engedett a démonok kérésének, mert egy légiónyi démon nagyon meg tud szaggatni egy embert, ha nem hajlandó önként kimenni, hanem Isten erejének kell erőszakkal kitépnie az emberből. Az Evangéliumokban van példa arra, amikor egy süket-némaságot okozó szellem szaggatott meg egy gyermeket a Márk 9,26-ban. Bár nem mondja a Biblia, hogy csak egyetlen szellem volt ebben a gyermekben, de nem tartotta fontosnak a számszerűség tisztázását, szemben a gadarénussal. A római légió hat-nyolcezer katonából állt. Hogy pontosan mennyi démon volt ebben az emberben nem tudható, de mind a kétezer disznóra jutott legalább egy. Ennyi démon nagy kárt tehet az emberben, míg Isten Szelleme kicibálja az emberből, ezért Jézus engedett a démonok kívánságának, mert így, ha nem is önként, de harc nélkül kimentek az emberből. Tény, hogy nincs bibliai példa arra, hogy a démonokat visszaküldte volna Jézus a Pokolba, azonban a kérdés nincs egészen lezárva, így megválaszolva sem. Azt gondolom, ez is egy olyan kérdés, amit a Szent Szellem tud kijelenteni, ha Őt kérdezik. Én kérdezem, de még nem tiszta a kép. Tény, hogy sok démon szabadult fel a Mélységből, és továbbiak is fognak a Jelenések könyve szerint. Ám az emberiség bűne ad erre lehetőséget. Ha egy ember megtér, akkor elvileg a démon számára megszűnik a jogalap az adott emberben való tartózkodásra, a kérdés csupán az, hogy a Földön való tartózkodásra is megszűnik-e a jogalapja. Ha igen, akkor visszaküldhető a Pokolban, ha nem, akkor nem. Erre mondtam, hogy nem tiszta még a kép.

2016. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Kedves szp72! Köszönöm tartalmas, hasznos válaszod. Légy szíves, meg tudnád írni nekem, hogy egy általános ördögűzés után a démonok hova menekülnek? Kóborolnak a levegőben vagy visszamennek a pokolba?

A fenti esetben leírt elpusztult disznókból hova mentek ki a démonok? Ahogy írtad, Jézus a könnyített eljárást választotta, akkor ezek szerint a démonok visszakerültek a pokolba, miután a disznók elpusztultak?


Utolsó válaszoló, tudom, hogy az állatok nem jutnak a másvilágra, mindenki elfogadja, hogy egy ember élete többet ér egymilliárd disznónál is, ezzel tisztában vagyok. Félreértés ne essék, sajnos nem örültek neki a helyiek, ahogy írtad. Mk 5,14-től olvassuk: „Akik legeltették őket, elfutottak, s hírül vitték ezt a városba és a falvakba. Az emberek kimentek, hogy lássák, mi történt....A szemtanúk pedig elbeszélték nekik, hogy mi történt az ördöngössel és a disznókkal. Ezért kérni kezdték őt, hogy távozzék el a határukból”

2016. nov. 6. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!