Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lattam a katolikus szentmisen...

Lattam a katolikus szentmisen idos embereket a pappal szemben ulni elol, nekem jobbra. Feher csukjas ruha volt rajtuk. Kik ok?

Figyelt kérdés

Ezek a presbiterek? Vagy azok csak a reformatusoknal vannak?

Milyen hasonlo tiszsegekbe futok bele amugy a katolikus egyhazkozsegben?



#katolikus egyhazkozseg
2016. okt. 22. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A presbiter szó a katolikus egyházban a papot jelenti.

A fehér csuklyás emberek valószínűleg pálos rendi szerzetesek voltak.

2016. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Csak lennének újra annyian és úgy ahogy egykor voltak!

2016. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy palos rendi szerzetesek lennenek, mert nok is vannak koztuk. Nekem ugy tunik, mintha az egyhazkozseg legoregebb tagjai lennenek, affele "bolcsek".

Le tudna valaki par szoban irni, hogy egy ilyen katolikus egyhazkozsegben a kulonbozo emberek akikkel osszefuthatok, azok milyen tisztsegeket viselnek?

2016. okt. 22. 23:17
 4/5 anonim válasza:
Nálunk az áldoztatókon (akolitusokon) van fehér ruha. Ők lehetnek nők és férfiak is. De akiket láttál, akár lehetnek még pálos, domonkos rendi szerzetesek, a nők pedig valamilyen (pl. karthauzi) apácák.
2016. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, akolitus, nekem olyan ministránsnak tűnik
2016. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!