Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számotokra mi bizonyítaná...

Számotokra mi bizonyítaná Isten létét vagy nemlétét?

Figyelt kérdés
A kérdés értelemszerűen hívőknek és ateistáknak egyaránt szól; hívőket mi győzné meg Isten nemlétéről, ateistákat mi győzné meg a létéről? Mindent lehet mondani, amit te hívőként vagy ateistaként elfogadnál annak bizonyítékaként, hogy te tévedtél, és valóban az ellentábornak van igaza. Kinek mi lenne ez? Minden érdekel. :)
2010. ápr. 23. 19:40
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Olvastam, és azért mondom, mert én magam is meg tudom cáfolni, akár hosszan és kifejtősen is, ha kell, nálam tudósabb emberek meg még alaposabban és még részletesebben. Téma lezárva annál is inkább, hogy a kérdés NEM ERRŐL SZÓL.


A kérdés arról szól, hogy egy hívőnek mi bizonyítja Isten nemlétét, egy ateistának pedig mi a létét. NEM spekulciókról, hanem arról, hogy ki mit tartana elfogadható bizonyítéknak.


Az "istenérv" spekuláció. Az első néhány válaszolók által írottak pedig általuk elfogadhatónak tartott bizonyítékok, tehát jó válszok. Ilyeneket kérek még, nem spekulációkat.


Így már érthető?

2010. ápr. 24. 10:05
 22/38 anonim ***** válasza:
70%

"hívőket mi győzné meg Isten nemlétéről, "

Szerintem erre a kérdésre nem lehet válaszolni.

Kb az a szint, hogy, ha a nagynénémnek kereke lenne trolibusz lenne vagy villamos?


-Esetleg - de csak nagyon feltételes módban;

Nem az az igazi csoda, hogy Isten Fia feltámadt, (hiszen Istennek semmi sem lehetetlen) hanem az, hogy vállalta értünk a szörnyű kínhalált.

2010. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

"A kérdés arról szól, hogy egy hívőnek mi bizonyítja Isten nemlétét, egy ateistának pedig mi a létét."


A válasz pedig az, hogy semmi. Mivel az ateista attól ateista, hogy hisz abban, hogy nincs Isten. A hívő pedig attól hívő, hogy hisz abban, hogy van Isten. Mind a kettő hit. Nem spekuláció, jól mondod. Hanem hit. Hiteket nem lehet bizonyításokkal, "jelekkel" és más efféle csacskaságokkal megdönteni.


A hívő számára szívügy, hogy ő hisz abban, hogy van Isten, az ateista számára szívügy, hogy hisz abban, hogy nincs Isten. Elég ennek az oldalnak bármelyik vallási témájú kérdésére benézni: csak úgy záporoznak az indulatos, érzelmes, hisztérikus megnyilvánulások a vallásosak és ateisták részéről, hiszen személyes érzelmi ügyekben, mint amilyen a vallás vagy az ateizmus, az emberek nem tudnak hűvösek maradni.

2010. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Egyfelől van igazság abban, amit írtok, másfelől viszont azt látom konkrétan ITT, EBBEN A KÉRDÉSBEN, hogy az ateisták szinte mind (kevés kivétellel) tudtak mondani legalább egyvalamit, ami őket IGENIS MEGGYŐZNÉ arról, hogy VAN Isten.


Ezzel szemben a hívőknél pont fordítva, szinte senkitől nem láttam még szinte semmit, ami meggyőzné őket arról, hogy nincs.


De ha az ateisták - ezek szerint - megfelelő bizonyíték esetében nyitottak a másik lehetőségre (hogy mégis van), akkor a hívők miért nem (hogy mégsincs)?

2010. ápr. 24. 10:24
 25/38 anonim ***** válasza:
75%

ma 10:24


Az ateisták legmélyebb indítéka az, hogy ők arra büszkék, hogy "nyitottak" és "intelligensek". Szemben a hülyevallásosokkal, akik ugye gyárilag butábbak náluk stb. stb.


Ennek megfelelően a fejlett, okos, intelligens ateista annyira fejlett-okos-intelligens, hogy ő még arra is nyitott, hogy ha Isten megjelenne előtte, elhinné, hogy van. Persze egy frászt. Azt mondaná, hogy hallucináció. Én is azt mondanám. De ha bele akarok lépni az "én egy intelligens, nyitott, tudományos ateista vagyok, nem olyan beszűkült gumicsizmás taplóparaszt, mint egy vallásos" szerepbe, akkor lehet, hogy én is elkezdenék bohóckodni ilyen hótt tudományosnak hangzó szövegekkel, mint "Amíg nincs rá bizonyíték, nem hiszek Istenben, majd ha lesz rá, hiszek benne". Csak már kinőttem a kamaszkort a maga narcisztikus hóbortjaival, úgyhogy nem mondok ilyen ökörséget.


Az ateisták csak a természettudományos bizonyításban hisznek. Isten nem természeti lény egyik vallásban sem. Ha Isten "megjelenne", akkor a megjelenés formája természeti lenne, természettudományosan magyarázható. Vagyis egy ateista hitét sem ingatná meg.


Az az ateista, aki pózol, hogy ő "meggyőzhető, csak bizonyítékot kapjon", egyszerűen következetlen.

2010. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó válaszadónál a pont. Az ilyen nagyszájú ateisták nagyrésze egyszerűen érzelmileg megakadt a lázadó kamasz színvonalán, ennél a "ne nekem ne mondja meg senki, hogy..." típusú dackorszakban, amikor kell vmi amire hivatkozva magát f*szagyereknek hiheti másokhoz képest.
2010. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"az ateisták szinte mind (kevés kivétellel) tudtak mondani legalább egyvalamit,"


Akkor neked csőlátásod van.

Kérdésed nem igazi kérdés, hanem hasonlőan a jehovatanus álkérdésekhez - tanmese,

2010. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Hm.

Érdekes, hogy itt képmutatónak meg beszűkültnek mondjátok az ateistákat, elhordva őket mindennek... de komolyan azt akarjátok mondani, hogy szerintetek ez a nyers és megvető hozzáállásotok valóban jobb, becsülendőbb és intelligensebb?

2010. ápr. 24. 17:11
 29/38 anonim ***** válasza:
Érdekes módon én még egy normális vallásossal sem találkoztam. :) Mindegyikből áradt a lenézés és annak biztos tudata hogy ők a jók, mi meg nem vagyunk elég jók mert nem hiszünk. És mindenki más életébe bele akarták erőszakolni a saját igazuk, hogy bizony isten mindenhol van, csak valaki nem hiszi el, és az milyen szegény! Erről miért nem beszél senki? Mert jaj a vallálsosak olyan szentek! :)
2010. ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

ma 17:11


Érdekes, hogy annyira felébredt benned a Harci Marci, hogy a vörös ködtől már értelmezni sem tudod pl. az én válaszaimat. Erről beszélek: szívügyekről van szó, meg indulatokról: a hittérítőknél is, meg nálad, az ateista hittérítőnél is.


Nem az összes ateistáról általában beszéltem, hanem azokról az ateistákról, akik - logikátlan módon - sietnek kijelenteni, hogy ők bezzeg meggyőzhetők bizonyítékokkal, szemben a csúnya-csúnya vallásosokkal.


Az ateisták nagy része ugyanis fütyül a fórumbeli vitákra, és az efféle pozőrség is távol áll tőle. A széles ateista tömegek egyszerűen leszarják a vallás témáját, nem érdekli őket. Nem járnak templomba, de Dawkins-kötetekből sem építenek otthon házioltárt. Egyszerűen nem érdekli őket az egész. Van viszont mindig néhány hemzseges fórumhuszár, aki nem győzi bizonygatni, hogy amiatt, hogy ő ateista, egyben a kritikus gondolkodás, a tudományos szemlélet és a logika monopóliumának társbirtokosa is a többi hasonló ateistával együtt, ezzel szemben a hülyevallásosok mind arrogánsak, elmebetegek, logikátlanok és leragadtakaközépkorban.


Ugyanezt a vallásosakról is el lehet mondani: döntő többségük egészen normális, nyugodt ember, aki fütyül rá, hogy ki ateista vagy ki hívő. Egy részük pedig begőzölt térítő, aki becopypastel 50 idézetet a bibliából vagy valami ásatag dogmatikakönyvből, mihelyt akár egészen érintőlegesen alkalma nyílik rá.

2010. ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!