Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtett halandónak?

Isten miért teremtett halandónak?

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 18:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az írások erről szólnak. Az egész Biblia Isten ezen szándékáról szól, hogy amit Ádám eljátszott,azt az utódai hogyan kapják vissza, mert szereti az embereket.

Ellenben,minek a megváltás, ha úgy is meghalunk?


(Prédikátor 3:11) 11 Mindent szépen a maga idejében elkészített. Még az időtlen időket is az emberek szívébe adta, hogy fel ne foghassák a munkát, melyet az igaz Isten végzett kezdettől fogva mindvégig.


Miért plántálta belénk Isten az örök élet utáni vágyat? Csak azért, hogy csalódjunk? Ez elképzelhetetlen. Ő megígéri, hogy győzedelmeskedni fog a halál fölött. A Biblia sok helyen beszél a halál végéről és az örök élet ígéretéről.

2016. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Opendoor, az örök élet Krisztusban egy dolog, de azt miből gondolod hogy a feltámadás után ide a Földre kéne visszajönnünk?
2016. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

a kéredező szóhasználata szerinti "halandók" teremtették az isteneket, nem 1 elképzelt entitás teremtett valós dolgokat


tudom a vallási fanatikusoknak nem sokat jelent a logika de egy nem létező dolog nem tud kitalálni egy másik nemlétezőt


viszont az ember ki tud találni egy nemlétező entitást aki pár milliárd ember minden tettét számon tartja és ítélkezik felette csak nem tudom mire fel? engedélyt szerintem senki nem adott neki

2016. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!