Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elgondolkoztatok már azon, mi...

Elgondolkoztatok már azon, mi van ha a gyülekezetvezető pásztor/pap félrevezet titeket, és valójában nem abban hisztek amiben szívetek szerint hinnétek?

Figyelt kérdés
arra gondolok,mi van ha valójában csak hiszékenyek vagytok mert vakon elhitettek veletek vmit,és azt gondoljátok ez a ti valódi utatok,holott semmi más nem történt,csak más emberek átültették a saját gondolataikat a fejetekbe
2010. ápr. 22. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Hit.

Többféle meghatározása van, pl. bizonyosság a remélt dolgokról.

-1. Ha a gyermekem enni kér tőlem, és adok neki, nem viszi el az ÁNTSZ-be, hogy nincs-e esetleg benne méreg.Elhiszi, hogy egészséges ételt adok neki.

-2. Hiszékenység. A katolikus(keresztény) erkölcsteológia szerint bűn. )pl. babonaság, okkultizmus, horoszkóp, stb.)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2010. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ehhez speciel nem kell konkrétan pap, bárki más is átültetheti a saját gondolatait a fejedbe, akinek elég jó a beszélőkéje, vagy erre egyéb okból lehetősége van.


Tudod, ahogy a mondás is tartja: "Véleménycsere az, amikor bemész a főnökhöz a véleményeddel, és kijössz az övével."


:)))

2010. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
nos mivel mindegyik "gyülekezet" alapjában pontosan a félrevezetésről szól, ezért a kérdés is elég felesleges sztem
2010. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

"-1. Ha a gyermekem enni kér tőlem, és adok neki, nem viszi el az ÁNTSZ-be, hogy nincs-e esetleg benne méreg.Elhiszi, hogy egészséges ételt adok neki.

-2. Hiszékenység. A katolikus(keresztény) erkölcsteológia szerint bűn. )pl. babonaság, okkultizmus, horoszkóp, stb.)"


A vicc az, hogy ez egy teljesen önkényes megkülönböztetés. A vallás ugyanis nem más, mint sok, rendszerbe és egységbe szervezett, intézményes keretek között, közösen művelt, tanított és terjesztett babonaság - amit követni pedig ugye hiszékenység az idézeted szerint.


Plusz azt sem árt megjegyezni, hogy amikor a gyerek elogadja a szülőtől kapott ételt, az NEM hit, hanem BIZALOM. Nem kell HINNIE a szülőjében, se annak a jóindulatában egyrészt, mert már régóta tapasztalhatja annak valóságosságát, és ezért BÍZIK benne.


HINNI csak és kizárólag abban lehet, ami felől nem tudsz meggyőződni, és amit még csak közvetetten se tudsz bizonyítani - általában azért, mert egyáltalán nem is létező dologról van szó. A tudományban pl. nem kell hinni, mert még amit nem is lehet közvetlenül megtapasztalni vagy megfigyelni, arra is lehet benne következtetni a meglévő tényekből és bizonyítékokból kiindulva. A vallás azonban csak és kizárólag a hitre alapozhat, ami, mint feljebb kimutattam, EGYENLŐ a hiszékenységgel.

2010. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! elsőhöz:tetszett amit írtál,és a kérdésemmel pontosan az olyan tipusú dolgokra utaltam amiket a második válaszodban leírtál.
2010. ápr. 22. 10:43
 6/11 A kérdező kommentje:
2.válaszolohoz:igen sajnos rengeteg dolog manipiulál minket,csak sztem lehet azért gondolkozni is,hogy az ember ne hülyüljön el teljesen.
2010. ápr. 22. 10:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt tedd fel Jehova tanúinak:

Mi van akkor, hogyha az Őrtorony Társulat vezetősége, aki magának azon a címen követel tanítói tekintélyt, hogy ő az ún. "hű és értelmes rabszolga osztály", ás így a dogmáit nem lehet megkérdőjelezni, egyszerűen téved, és félremagyarázza az egész Bibliát?

2010. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én csak azt hiszem, amit valóban elhiszek, ill. ami sztem is logikus és meg vagyok győződve róla.

Amit nem hiszek el, akkor az egyház hiába mondja, h ez így van, nem hiszem el. Hogy csak egy példát mondjak, nem hiszem, h a pápa Isten helytartója lenne a földön, ill. h bármi más lenne, mint a egyszerűen a katolikus egyház vezetője, kb. úgy mint valami cégnek a főnöke.

2010. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon szánalmas közösség az, ahol a gyülekezetvezető ill. a pásztor vagy pap határozza meg azt, hogy a gyülekezet tagjai miben higyjenek!


A Biblia azt tanítja, hogy "nekünk mindnyájunknak meg kell jelennünk a Krisztus ítélőszéke előtt, hogy kiki megjutalmaztassék a szerint, amiket e testben cselekedett, vagy jót, vagy gonoszt." Vagyis mindenki a saját hitéért maga felel.


Nem volt tehát szükségem arra, hogy azon tanakodjam félrevezet-e a szószéken álló prédikátor, vagy akár a gyülekezet vezetője, mivel a hitem saját meggyőződésem, amelynek igazságairól én magam győződtem meg. Azért csatlakoztam ahhoz a közösséghez, amelyhez tartozom, mert olyan emberekkel lehetek közösségben, akik hasonlóan gondolkoznak az élet fontos kérdéseiről mint én. Szerintem minden egészséges keresztény ember így gondolkodik...


Üdv. Péter

2010. ápr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
utolsóval egyetértek valóban szánalmas az ilyen fajta közösség.írok példát:ismerősöm x keresztyén gyülekezetbe jár,megmagyarázta nekem,hogy ezt meg azt a rocknezenekart nem szabad hallgatni mert züllöttek,sátánisták(Fear factory,Ac/dc,Megadeth)mielött gyülibe járt ugyanezeket a zenéket hallgatta és nem lett tőle züllött meg sátánista...tehát ha nem riogatták volna ezzel,lehet ezeket még mindig hallgatná boldogan.azt is mondta nekem,hogy nem szabad meditálni,mert Kurt Cobain,a Nirvana frontembere is buddhista tanokat vallott és azért lett öngyilkos...mert keresztény vagy más ember soha nem követett még el öngyilkosságot? ugye a gyüliben óvják a meditációtól,mert azt a buddhisták-tehát más vallásuak,és ez veszélyes-gyakorolják(álltalában).kérdezem,ha soha nem meditált még,honnan tudja,hogy az rossz,veszélyes,és nem lehet vele belső lelki békét,nyugalmat elérni?(én meditáltam rendszeresen,tudom,hogy el lehet vele érni)sehonnan.elhitették vele.
2010. ápr. 23. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!