Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szerepe a társadalomban...

Mi a szerepe a társadalomban a vallásoknak, és mi, az egyházaknak (eklézsiáknak)?

Figyelt kérdés

Az az érzésem,hogy napjaink vallásai,és egyházai(eklézsiái)szereptévesztésben vannak.Nem azt teszik,amit Isten rájuk bízott,hanem tőlük idegen dolgokaba ártják bele magukat(pl.politika,üdvösség,erőszakszervezet,megélhetési bűnözés,stb.).

Egyáltalán mit jelent az,hogy "vallás",és mit az,hogy "egyház"?



2016. szept. 4. 01:01
 1/9 A kérdező kommentje:

Egy fontos dolog kimaradt a kérdés kiírásából:


Mit jelent a Krisztus szerinti "uralkodás"?

2016. szept. 4. 01:05
 2/9 Carragher_x ***** válasza:
33%

A vallás egy mese mindazon dolgokról, amiket az emberek nem ismernek vagy azért mert buták/műveletlenek vagy azért mert a tudomány még nem adott rájuk egyértelmű választ. Vallásosak azok lesznek, akik a tudásukban ezeket a hézagokat nem képesek elviselni.

Mivel ezeket a magyarázatokat a legegyszerűbben együgyű történetekbe lehet beleszőni, így ezeket a meséket fel kellett tölteni általános igazságokkal, értékekkel, hogy a népnek fogyasztható legyen, később pedig természetesen a mozgósított tömeg feletti uralkodáshoz szükséges szabályokkal, elvi iránymutatásokkal. Mivel a hívők felett az egyház uralkodik, így ezeket ők határozzák meg a saját érdekeik szerint és ezt is tolmácsolják.


Persze mivel mára a vallások az oktatás előretörésével kezdenek a helyükre kerülni közvetlenül a cartoon network alá, így a mai egyház politizálása már súlytalanabb.

2016. szept. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A vallás az emberiség rákja. A mai napig a világon sok olyan ország van, ahol simán kivégeznek istentagadásért. A buta iskolázatlan tömegek befolyásolására létrejött kolektiv félelmek és babonák tömkelege. Sajnos soha annyi emberi életet, még nem követelt semmilyen járvány, még a pestis sem mint a vallás.
2016. szept. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
A vallás társadalomszervező és kulturális kapocs, az egyház ennek a menedzsere.
2016. szept. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ez fontos:

" ...a görög ἐκκλησία (ekklészía) szóból származik, amely eredetileg gyülekezetet, találkozót jelentett. A szó a latinba ecclesia alakban ment át egyház jelentésben, ebből származik a magyar eklézsia szó."(wiki)


Tehát az egyház olyan emberek közössége,ahol közös dolgaikat megbeszélik az egyenlőség elve szerint.

Az az egyház,amelyik hatalmi lépcsőfokokra épül,nem egyház a szó eredeti értelme szerint,hanem vallásfelekezet.

2016. szept. 4. 09:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Szervusz


Lényegében egyetértek veled.

A Bibliában leírtak szerint Isten mindig egységes módon tanította a népét, a Mózesi törvény szerint is használták a gyülekezet kifejezést, amit az egész népre értettek.


Össze kellett gyűlniük és így kaptak oktatást, nem különböző felekezetekben és értelmezésben.

S ezen nem változtatott az Apostolok idejében sem, és ma sem.

Így nem is volt megosztott Isten népe, és nem is háborúztak egymással ez miatt sem, na meg más miatt sem, mert az azonosító jel a szeretet, amit Ők igyekeztek kimutatni minden téren.

2016. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Opendoor!


Kiválló megközelítés!Ment a pacsi.

2016. szept. 4. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros, de nem baj.


A vallás emberek hite egy hozzájuk képest felsőbbrendű valamiben. Ez a valami sokféle lehet attól függően, hogy melyik embercsoportokról beszélünk. Azt is vizsgálhatjuk egyes embereknek miért van szükségük ilyen hitre, de most nem az a téma.

Amikor sok embernek van ilyen hite (és mind ugyanolyan felsőbbrendűben), akkor ezek az emberek összejönnek erről beszélgetni (mint általában az emberek). Egy idő után szükségessé válik, hogy ezeket az összejöveteleket szervezzék, rituálék, szokások jönnek létre, ennek lesz egy szervezeti formája is, ez az egyház. Az egy ház szükségszerűen megszerveződik, ha sok ember azonos szokását, gondolatait kell koordinálni. Ugyanez a helyzet minden mással, például ma a kormányhivatallal is.


Minthogy az ember ősidők óta társadalmakban él, a kapcsolatokat, munkamegosztást és még sok mást szervezni kell, így alakul ki egy közösség, település, ország. Ha hitbéli dolgokról van szó, akkor az egyház. Minden szervezetnek megvan a maga szerepe, feladata. De minden szervezetet emberek alkotnak, akiknek akaratuk vágyaik vannak. Például arra, hogy mindenhez hozzászóljanak, ha ez rendszeresen sikerül, beleszóljanak, sőt, irányítsák. Ha más emberek ezt nem teszik a helyére (mindenki a saját dolgával törődjön), akkor kialakulnak a diktatúrák, esetleg az egyház is diktatorikus helyzetbe kerülhet. Ez például a középkorban, ahol az emberek könnyen félrevezethetők voltak, az egyház abszolút uralmát jelentette. Pontosabban néhány ember abszolút hatalmát az egyház, a hit nevében, de nem érte.

2016. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valóban zavaros!


Jézus alapította az egyházat,melyben benne hívő embereket készített fel a külvilág szolgálatára.

Az egyháznak különböző szolgálatai miatt vezetőket is megbíztak a Jézus mennybemenetele,és a helytartó Szentlélek áldása nyomán tapasztalható robbanásszerű szaporodás miatt.Ezek szolgálatok voltak,és nem mások feletti basáskodás.


A keresztény vallások kialakulása,-részben a vezetés átvétele a Szentlélektől,részben a Bibliától idegen tanok begyűrűzése miatt-az ezredforduló körül alakult ki,és folyamatosan kiszorította az egyház szerepét.


Ma,az egyház,és vallásfelekezet fogalma -tévesen-összekeveredett.Téves funkciókat tölt be.

2016. szept. 4. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!