Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Kereszténység Istene...

Ha a Kereszténység Istene Zeusz és Odin és Buddha összeverekednének ki győzne?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz


:D Hát hogy mindig csak az erőszak...


Egyébként, Ha elolvasod az Egyiptomban történt eseményeket, ott látható, hogy az egyiptomiak több millió Istensége sem tudott Jehova csapásaival szemben mit kezdeni, de Illés esetében is a Baál Isten hatalmas kudarcot vallott, Vele szemben.


És így tovább....

2016. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mr Orange ***** válasza:
A kereszténység ,Buddha lenne a második
2016. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ki az a jehova?
2016. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jehova az ókori Kínaiak Istene , állítólag ő teremtette meg a hosszúszemű barna rizst ami Kína nemzeti állata lett ... vagy legalábbis törin ezt tanultuk
2016. szept. 1. 20:58
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as válaszoló.


ezt kérdezte az Egyiptomi Fáraó is.

S aztán meg tudta.


(2Mózes 5:2) 2 A fáraó azonban így felelt: „Ki az a Jehova, hogy hallgassak a szavára, és elbocsássam Izraelt? Egyáltalán nem ismerem Jehovát, és nem is bocsátom el Izraelt.”

2016. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 Tudsz linkelni vallástörténész professzorok által is hitelesített dokumentumot, amiben az általad felvázolt szövegrészlet az eredeti nyelven is tökéletesen átolvasható?
2016. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Linkelek, ha az előttem szóló is eredeti vallás történészek, professzorok jóváhagyásával aláírt iratot linkkel be a Barna szemű Rizsről.
2016. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Báró Szepessy-féle fordítás:



: „Így szólj az Izráel fiaihoz: Az Úr [Jehova, Báró Szepessy-féle fordítás], a ti atyáitoknak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem mind örökké


Komáromi fordítás:Isten hűséges szolgái minden nemzedékben nyíltan és tisztelettudóan kimondták Isten nevét. Boáz, Isten egyik lojális szolgája rendszerint a következő szavakkal köszöntötte a mezőn dolgozó munkásait: „ Az Úr [Jehova, Kom] legyen veletek!” Vajon a munkások megdöbbentek ezen a köszöntésen? Nem. A beszámoló leírja: „És ők mondának néki: Áldjon meg téged az Úr [Jehova, Kom]!” (Ruth 2:4).


Figyelemre méltó az isteni név említése az utolsó mondatban. Ez látható a Moábi kőről készült fényképen is.

F. A. Klein német misszionárius Ókori feliratot talált egy kövön, amely később Moábi kő néven vált ismertté.


A beszámolóban részben ez olvasható: „Én, Mēša, Kemōš [. . .] fia, Mō’āβ királya, a Diβōni . . . Omrī, Izrael királya hosszú időn át sanyargatta Mō’āβot, mert haragudott Kemōš a földjére. Követte őt fia, és így szólt: ’Hadd sanyargatom Mō’āβot!’ Napjaimban mondta . . . De diadalt láttam vele és házával szemben, és Izrael elpusztult örök pusztulással . . . És szólt hozzám Kemōš: ’Eredj, foglald el Neβōt Izraeltől!’ Elindultam éjszaka, és harcoltam ellene hajnalhasadtától délig. Diadalt láttam, és megöltem mind . . . Elhurcoltam onnan Jahveh edényeit, és elvittem Kemōš elé.”

2016. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#7 Ha jól értem, nem tudsz akkor külső forrásból származó bizonyítékkal szolgálni, amit vallástörténészek, és több Biblia kutató professzor is alátámaszt, amit szöveget belinkeltél? Sajnos ha valami felől vizsgálat van, akkor az elfogultság miatt, a saját belső források nem tudnak bizonyítékként szolgálni, ha egy állítás igaz, akkor a külső kritériumoknak is képes megfelelni.
2016. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem jól érted.


Sokszor írtunk már más kérdéseknél is vallás történészek által elismert gondolatokat, és ez sem hatott meg mindenkit.


Én pedig nem harcolni jöttem.

Ha a Biblia nem elég meggyőző, akkor lehetek Én akármilyen ékesen szóló is.

2016. szept. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!