Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhizmusba mi a "bibliájuk"?

Buddhizmusba mi a "bibliájuk"?

Figyelt kérdés

Érdekel a buddhizmus és elszeretném olvasni az ő "bibliájukat"

Többet szeretnék tudni róla. Hol lehet meg vásárolni és mi a neve? Könyves boltokban csak szerzők kiadásai vannak, de szerintem az nem az eredeti valláshoz tartozik..

Nagyon érdekel a buddhizmus.

Előre köszönöm



2016. aug. 29. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmus "szent könyve" szanszkrit nyelven Tripitaka, páli nyelven Tipitaka. Magyarul nincs teljes fordítása, sőt, alig van valami lefordítva belőle. Angol fordítás létezik, persze az sem nálunk, és kb. harmincezer oldal, tehát nem azzal kéne kezdeni :)


Ha komolyan érdekel a buddhizmus, a Tan Kapuja Buddhista Főiskolával vedd fel a kapcsolatot. (google) Az ő kiadványaik jók, azokon érdemes elindulni.

2016. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Buddha beszédeit olvasd el, ajánlom még a Szögjal rinpocse: Tibeti könyv életről és halálról című könyvet. Ha már a lényeget érted: Bikkhu Bodhi: A nemes nyolcrètű ösvény. Én több, mint 1 éve foglalkozom a buddhizmussal. :D
2016. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

"Buddha beszédeit olvasd el"


Remélem nem azt a Vekerdi-félét ajánlod kezdő érdeklődőnek, ami a marxista-leninista személetű jegyzettekkel van kommentálva :)

2016. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt fent van pár, habár nem tudom, mennyire hiteles/jó:


[link]

2016. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!