Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Szent Szellem?

Mi a Szent Szellem?

Figyelt kérdés
2016. aug. 28. 22:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Máté 12,31. Ha a Szent Szellem pusztán erő lenne, akkor hogy lehet az hogy lehet káromolni. Mert egy személyt lehet. De egy erőt nem lehet káromolni.
2016. aug. 29. 20:31
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves opendoor!


Mindig megdöbbent az a képmutatás, amit az Őrtorony részéről tapasztalok akkor, amikor az egyházatyákról van szó.


Sok vitát végigcsináltam már Jehova tanúival a keresztény tanírásokról, és tudod azt tapasztaltam, hogy Jehova tanúi csak akkor hivatkoznak az Atyák tanításaira, amikor látszólag alátámasztják a saját magyarázataikat.


Mit mondasz például erre, amit Szent Ireneusz mondd a 2. században - tehát még nagyon a kereszténység elején:


"De mivel nagyon hosszú lenne ebben a kis könyvben valamennyi egyháznak utódlásait felsorolni, itt csak a legnagyobb, a legrégibb és mindenki előtt ismert egyháznak, annak, amit a két dicsőséges apostol Péter és Pál Rómában alapított és szervezett, az apostoloktól átvett hagyományát s a püspökök sorozata révén egészen napjainkig hirdetett hitét ismertetjük s ezzel minden tévtanítót megszégyenítünk. . Ezzel az egyházzal, nagyobb tekintélye miatt, minden egyháznak egységben kell lennie, vagyis minden hívőnek a földkerekségen, amelyben [ti. a római egyházban] a világ összes egyházának vezetői által mindenkor meg van őrizve az apostoli hagyomány."


[Szent Ireneusz: Az eretnekségek ellen 3,3,2.3. (Kr. u. 180) - másolva a depositum katolikus hitvédelmi honlapról]


Szent Ireneusz - aki egy korai egyházatya volt - a fent említett írásában Róma mellett tesz bizonyságot, és azt tanítja, hogy minden egyháznak egységben kell vele lenni. Vajon az Őrtorony akkor miért nincs egységben vele akkor, ha ennyire adtok az egyházatyák írásaira? Nyilván tudjuk, hogy mi van a háttérben: az egyházatyák írásaival való teljesen önkényes bánásmód, hiszen nektek csak az a fontos, hogy a saját tanításaitokat alá tudjátok támasztani, ezért felhasználjátok még az általatok "hitehagyottnak" gúnyolt ókori kereszténység dokumentumait is.


Ám nagyon kíváncsi lennék arra, hogy konkrét dokumentumokkal alá tudod-e támasztani az állításaidat, hogy az általad hivatkozott egyházi tanítók HOL hivatkoztak arra, hogy a Szentlélek nem személy?


Szent Jusztinusz - akire te hivatkozol - ugyanis éppenséggel tanított a Szentháromságról, azt írja, hogy ők a Szentlelket is imádják, ismét idézem a katolikus hitvédelmi honlapot:


"Őt imádjuk és tiszteljük mi, meg a tőle jött Fiút, ki megtanította velünk mindezeket… és a prófétai Lelket; lélekben és igazságban hódolunk előttük, s mindenkit erre akarunk megtanítani, ahogy ezt mi is tanultuk…"


Szent Jusztinosz: I. Apológia, 6; 13; 61; 63; 67 (Kr. u. 155)


Még valami: Szent Jusztinusz arról is tanított, hogy ők vasárnap gyűlnek össze istentiszteletre. Vajon ti is megteszitek ezt?


Dante

2016. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves opendoor!


Javaslom, menjünk tovább.


Ezt írod:


"1János 5:7-ben az a rész, amelyet egyes fordítások úgy adnak vissza, hogy „a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy” (Kár.), nem volt benne az eredeti szövegben, csak később toldották be."


Az én kérdésem a következő lenne hozzád.


Ha ennyire adsz a szövegkritika véleményére, akkor mégis hogyan tűrheted el, hogy az Újszövetségben a szervezeted kicserélje a "küriosz", "theosz" szavakat "jehovára"? Hiszen arról még szövegtanú sincs, pedig több mint 5700 újszövetségi másolat van a birtokunkban, és egyikben sincs benne!


Nem lehet, hogy megint azt csinálod, mint az egyházatyák esetében, hogy teljesen önkényesen viszonyulsz a dolgokhoz? A szövegkritika kell ott, amikor az Őrtorony tanításoknak megfelel, de ott már nem, ahol azoknak ellent mondd. Saját magad bizonyítod be, hogy téged nem is az igazság érdekel, hanem az, hogy az általad elfogadott értelmezést alá tudd támasztani.


Nem gondolod, hogy rossz úton jársz? Nem gondolod, hogy jobb lenne tényleg az igazságot kideríteni, és elfogadni azt akkor is, ha az ellentmond a szervezeted tanításának?


Dante

2016. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

" Az i. sz. II. században élt Jusztinosz vértanú azt tanította, hogy a szent szellem olyasvalami, ami által az Isten befolyásol vagy véghezvisz valamit. Hippolütosz sem tartotta személynek a szent szellemet. "


Húúha, Jusztinosz személyesen mondta!! Jajj,de hát itt van Hippolütosz is,naa,az a tuti!! Hmm,várjunk csak...miért is érdekeljenek ők engem? Nem azt mondjátok mindig,hogy CSAK Isten szavára kell támaszkodni? Akkor hogy kerülnek ide ezek a nevek?

2016. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

@13:14-es:


Már fentebb írtam, hogy Szent Jusztinusz éppenséggel tanított a Szentháromságról. Ami Hippolütosz illeti - opendoor nem mondja melyikről van szó, - az alábbi sorokból azt olvasom ki, hogy éppenséggel védelmezte a Szentháromságot:


[link]


Az a helyzet, hogy opendoor nem nézett utána a dolgoknak, csak készségesen elfogadta azt, amit az Őrtorony tanított neki.


Dante

2016. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!