Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, hogy reagálnátok...

Jehova tanúi, hogy reagálnátok ha egy nap becsöngetne hozzátok egy (pl. ) Római katolikus páros igét hírdetni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne azt dumáljuk meg,hogy "áá az ki van zárva!.." meg hasónlókat hanem azt,hogy mi lenne a reakciótok.

Befogadnátok őket vagy elzavarnátok,hogy viszonyulnátok a beszélgetéshez?

De tegyük fel,hogy egyszer befogadnátok az illetőket és attól a naptól kezdve minden nap felkeresnének benneteket ezzel a céllal?

Meddig lenne türelmetek ezt folytatni? :)



2016. aug. 26. 09:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elég sok tanúval van baj.
2016. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tulajdonképpen az a kérdés, hogy mit csinálj, Kérdező, ha valóban olyan módon zaklatnak, ahogy írod, akkor nyugodtan mondd meg nekik, normális hangnemben, de határozottan és egyértelműen, hogy nem szeretnéd, ha még egyszer benéznének hozzád. Amennyiben még utána se állnak le következő körben megemlítheted a rendőrséget is, hogy felkeresed őket zaklatás ügyében, legalább majd eldicsekedhetnek a szektában, hogy milyen csúnya megkülönböztetés érte őket.:)
2016. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Én egy ilyen vicces kedvű mosolygós kedves emberke vagyok. ( legalábbis mások szerínt). És lehet,hogy pont ezt értették félre a látogató tanúk,és úgy gondolták,hogy még megpróbálják párszor. :) Nem tudom,csak gondolom!


A kérdésem lényegében erről szól de, azért kíváncsi lennék,hogy hogyan viselnék el a Jehova Tanúi ugyan azt amit ők tesznek? És ,hogy meddig lennének képesek elmenni!?

Azért nem annyira egyszerű ez mint ahogy a kedves opendoor hiszi :) mert az embernek bizony próbára teszi az idegeit... :)

2016. aug. 26. 13:30
 14/21 anonim ***** válasza:

"próbára teszi az idegeit"


Tudod kedves Barátom, engem sokkal jobban próbára tesz az amit hallok és látok a világban történt dolgok miatt, szomorú az amik történnek, sokszor sírva szólók rá a kedvesemre hogy kapcsolja ki a Tévét, mert elég.

Inkább keressenek fel kedves emberek jó céllal, mint hogy azt halljam és lássam, ami most folyik a világban.

2016. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mert ha minden héten elmentek zaklatni őt akkor nem lesz ideje tv-t nézni? Fuck logic.
2016. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Hogy mekkora aljasság kell az embernek ilyen következtetést levonni?

Na de ez van :(

2016. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Aljasság tekintetében téged ezen az oldalon nehéz lekörözni, szerintem mostanra ezzel a fórumozók többsége tisztában van.
2016. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Ilyet nem tesznek a katolikusok, bár ha megtennék, és felkeresnének, őszintén megmondanám, hogy én "Jehova Tanúja vagyok, és meggyőződésem szerint megtaláltam az igazságot, amiről Jézus Krisztus beszélt"


Írod, hogy: "tegyük fel,hogy egyszer befogadnátok az illetőket és attól a naptól kezdve minden nap felkeresnének benneteket ezzel a céllal?

Meddig lenne türelmetek ezt folytatni? :)"


1. Mit jelent az, hogy "befogadni"???


2. "attól a naptól kezdve minden nap felkeresnének benneteket ezzel a céllal ???


Milyen céllal?


Nem kell senkit "befogadni" Magyarországon, és a felkeresését sem kell elfogadni senkinek, hiszen demokratikus országban élünk, asszem. :)

2016. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

opendoor, ez egy szánalmas megjegyzés volt.

képzeld, nekem nincs is tévém.

mégse vágyom arra, hogy a Jehova tanúk zaklassanak a marhaságaikkal, ugyanis van életem.

másra se vágyom, minthogy a vasárnap délutánjaimon őket hallgatni.


és már vagy ötször jöttek, ráadásul mindig azzal, hogy beszélek lengyelül? (Angliában vagyok). ötször mondtam el nekik, hogy nem beszélek, és nem érdekel, mégis folyton visszajönnek. múltkor pl. szórólapot találtam az ajtóban.

és akkor csodálkoztok, hogy az ember bepipul?


pl. én egy zsidó negyedben lakom, érdekes módon, ők egyszer se csöngettek be, meg állítottak meg az utcán, hogy legyek már zsidó.

mormonokhoz is jártam évekig angol társalgásra, ők se zaklattak, hogy térjek már meg, elmesélték, miben hisznek, és ennyi, nem erőszakoskodtak.

az aztán tényleg marha nagy kedvesség, hogy vadidegenek becsöngetnek, és a vallásukkal traktálnak.

2016. okt. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 b_zsolt55 válasza:
A "Jehova tanui" nem hajlandóak meghalgatni más felekezezetek, emberek nézeteit...akkor teszem fel a kérdést hogy miért legyek én hajlandó erre...
2016. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!