Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék vallásos?

Hogyan lehetnék vallásos?

Figyelt kérdés

Szeretnék hinni, vallásos lenni.

Nem divatból, hanem szabad elhatározásból. Nem vallásos családban nőttem fel, de elkezdtem érdeklődni a vallások iránt.

Szeretnék hívő lenni, akinek lelki megnyugvást, biztonságot ad a hit, a vallás. Viszont sajnos hiába olvasok akármit, unalmas, pedig nem akarom, hogy az legyen, mert tényleg érdekel, de valahogy mégis...


Hogy tudnék ezen változtatni? Hogy tudnám ezeket véghez vinni?

Lehetséges ez?



2016. aug. 20. 20:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy melyik vallás után érdeklődsz,de csak egy dolgot tudok mondani !



SPOILER :



Jézus zsidó

2016. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Tudom, és engem a zsidó vallás érdekel leginkább.
2016. aug. 20. 21:10
 3/36 anonim ***** válasza:
47%
Én a keresztény vallással kapcsolatban tudnék segíteni neked néhány izgalmas bibliatanulmányozáson keresztül. Nem lesz unalmas. Nem Jehova tanúja vagyok.
2016. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz hogy vallásos légy,el kell ítélned a homoszexualitást,mert a Biblia azt mondja. És szolgákot kell tartanod mert a Bibl.......oh
2016. aug. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
0%
''szolgákat
2016. aug. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!


Nem javaslom,hogy vallásos légy,viszont ajánlom,hogy légy Krisztus követője!


A vallások,meghatározzák mit,és hogyan kell hinned,pedig Jézus azt ígérte,hogy az Isten Szentlelke fog elvezetni minden igazságra.Ne hagyd,hogy ebbe belekofnyeleskedjenek az vallások.


Szintén javaslom,az egyházakat(eklézsiákat),melyek Krisztust kereső közösségek.Akik megosztják egymással Istennel szerzett élményeiket,és róla szerzett ismereteiket.Ők segíthetnek az Istennel való kapcsolatod kiépítésében.


Hol találod őket?Aki keres,az talál!Annyit bizonyossággal állíthatok,hogy sok vallás keretei között találhatsz ilyen eklézsiákat,csak ne légy előítélettel egyikkel szemben sem!


Bízz Isten Lelke vezetésében!

2016. aug. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 pelgrim ***** válasza:

Miért lennél vallásos ?


Légy hívő, az több mint elég !

2016. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél megismerkedni a kereszténységgel, olvasni a Bibliát, ne az Ószövetséggel kezdd. Olvasd először az Újszövetség könyveit. Ószövetségből pedig a bölcsességi irodalmat: Zsoltárok könyve, Példabeszédek, Jób, Prédikátor könyve.

A keresztény hit nem puszta hiszékenység, szentimentalizmus, hanem bizonyítékok és érvek szólnak igazsága mellett.

2016. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

"Viszont sajnos hiába olvasok akármit, unalmas"

itt mire gondoltál, mi unalmas?

2016. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

A zsidó vallás érdekelne.

Pl szent könyvek olvasása

2016. aug. 21. 10:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!