Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet valamit megszents...

Hogyan lehet valamit megszentségteleníteni?

Figyelt kérdés
Példákat kérek.

2016. aug. 19. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Például egy vallási könyvet úgy lehet megszentségteleníteni, hogy kitépkeded a lapjait, és WC-papírként használod őket.
2016. aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz, de én a vallási tárgyakra, ereklyékre, templomokra gondolok, amiket úgy lehet megszentségteleníteni hogy rávered egy szentképre, leköpöd, megtaposod, összetörsz valamit a templomban, kb. ezt jelenti a megszentségtelenítés.
2016. aug. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kitépet a Biblia lapjait és csavarsz egyet.
2016. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha a Bibliát virágalátétnek használod, már kimeríti a fogalmat. Vagy a rózsafüzér ékszerként való viselése.
2016. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Valami" alatt mit értesz?

Példákat kérek.

2016. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Például, ha Csajkovszkij zenéjére, szivárványszínű zászlókkal anti-homoszexuális tüntetéseket tartanának, akkor a szivárványszínű zászló veszítene a jelenlegi jelentéséből. Ha ebből rendszert csinálnának, akkor előbb-utóbb teljesen alkalmatlanná válna a szivárvány arra, hogy az LMBTPSZMSZKNSTB jelképe legyen. Egyesek ezt megszentségtelenítésként élnék meg, de nem mindenki. Például a Biblia szerint a szivárvány az Istennek az emberrel kötött szövetségét jelképezi, és valójában azok szentségtelenítik meg ezt a jelképet, akik a bűn jelképeként lóbálják.
2016. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19:28


Ugye tudod, hogy az LMBTQ+ mozgalom zászlaja nem egy szivárvány? Nem ugyanarról a jelképről van szó. Egyébként a gyilkosság nem bűn? Mert tudomásom szerint a Bibliában a szivárvány azt jelképezi, hogy Jahve nem fog többé globális népirtást elkövetni. Szerintem elég szomorú, hogy egyáltalán egyszer előfordult ez az eset. Úgy tudom, a Tízparancsolatban benne van, hogy "ne ölj" - miféle isten ez, amelyik még példát sem tud mutatni?

2016. aug. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen egy szivárvány, ezért azt is tudom, hogy nevezett színes sávok nem hasonlítanak rá. De sok egyéb ábrázolás sem jó sorrendben adja vissza a színeket. Azt is értem, hogy a használói szándéka szerint az emberek sokszínűségét jelképezi. Vannak, akik a saját nemüket szeretik, van, akik mindkettőt, vannak, akik a gyerekeket, vannak, akik az állatokat, vannak, akik az élőket, mások a halottakat, és sorolhatnám. Mivel azonban a mozgalom lényege a határvonalak elmosása, sokkal inkább megfelelne a jelképüknek egy sok színből összekevert massza, mint az élesen elhatárolódó színes sávok. Ha ez nem szivárvány akar lenni az eredeti szándék szerint, az meglepő, a lényegen azonban nem változtatna.


A második meglátásod a Biblia meg nem értésén, valószínűleg a nagy ívben való elkerülésén alapul. Ezen semmi mással nem lehet segíteni, csak olvasással, elmélkedéssel, Istenre való várakozással, amire így kívülről nézve nem sok hajlandóságot látni rajtad a fentiek alapján.

2016. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!