A mennyországban egyenlőség van?
Szervusz.
Valóban a Bibliában leírtak a valóság.Hiszen Isten ezen keresztül tájékoztatja a Földi teremtményeit.
Igen ott is hierarchikus elrendezés van, ami nem jelenti azt, hogy elnyomják egymást, vagy az egyik nagyobbnak számít a másiknál.
Ha Jézus szavait megfigyeljük, Ő azt mondta a Tanítványainak, hogy az a nagyobb aki szolgál. A nemzeteknél divat az uralmi elnyomás, nem az Isteni uralomban
Nem személyválogató az Isten!
Bárkinek van eséje oda. De ezt mi döntjük el hogy akarjuk vagy nem.
Mijért vallásoktol vagy emberektöl kérdezed kedves kérdező akiknek fogalmuk sincs hogy mi van ott vagy merre van.
Miért nem kérded meg Istentöl imában, és ha talán akar válaszol rá, én nem tudom miért tetted fel ezt a kérdést de Ő tudja,!
Ketten is írjátok, hogy "minél többet szolgál, annál nagyobb hatalma van".
Milyen szolgálatról van szó, és ki vagy mi dönti el, hogy ki szolgálhat többat és ki kevesebbet?
És miben áll, mire használható az így szerzett hatalom azokhoz képest, akik kevesebbet "szolgálnak"?
Ezek szerint a túlvilágon is olyan hierarchia van, mint a földön, csak ellentétes előjellel?
Nem egészen értem...
"Éppen emiatt van egyenlőség,mert Isten nem versenyezteti az embert az angyalokkal,kegyelem van,ami azt jelenti,hogy olyat kap az ember,amit nem érdemelt."
Ezt már végképp nem értem.
Akkor ezek szerint hiába él valaki kegyes és Istennek tetsző életet, sorsa eleve el van határozva?
Akkor meg hol itt az egyenlőség és a szabad akarat?
Kifejtenéd?
Kérdező! Már itt a földön is látjuk, hogy nem az a boldog, aki nála gazdagabb, hatalmasabb embereket irigyel, hanem az a boldog, aki tudja, hogy alkalmatlan lenne pl. a vállalati vezérigazgatói posztra, nem kell az neki, ő tökéletesen boldog pl. azzal, hogy fenyőtobozokból készít gyerekjátékokat. A Mennyben mindenki testvér, de egy hierarchikus felépített rend van (nem káosz). A Mennyben az emberek nem fognak vágyni egymás pozíciójára, a „kisiparos” éppúgy fog örülni annak, hogy van egy erős vezető, akihez fordulhat segítségül, míg nem magának kell vállalnia a vezetőség felelősségét, miközben a vezető éppúgy csodálni fogja a kisiparos profizmusát, amivel saját szakmájában alkot, és tudja, hogy ő meg erre lenne képtelen. Az egész családban mindenki megtalálja a maga szerepét, azt amiben a legjobb, amitől boldog és amiben ki tud teljesedni, és a tagok együttműködésével fog nagy tetteket véghezvinni az egész szervezet. Azért is lesz mindenki elégedett saját szerepével, mert az egész szervezetben mindenki önmagát meghaladó nagy tetteket fog tudni véghezvinni azzal, hogy az adott alkotásban a saját nélkülözhetetlen szerepét adja be a közösbe. A közösségi szellem fog mindent uralni, mindenki azt fogja érezni, hogy az ő helye - bármi is az - nélkülözhetetlen a közösségben és az együttműködésen van a hangsúly, ahol mindenki azt a feladatot látja el, amiben a legjobb, ami őt magát is boldoggá teszi.
A lelki nagyságot az jelenti, hogy ki mennyire jól ismeri Istent. Ezen mindenki egyénileg halad, fölösleges versenyezni, mert mindenki csak a saját tempójában tud haladni, máséban nem. Aki pedig előrébb haladt, az jobban ismeri Istent, tehát jobban ismeri az Ő alázatát és szeretetét, és jobban is gyakorolja ezeket. A vezetők szolgálják, segítik a kisebbeket, a kisebbek pedig sok jótéteményt kapnak a vezetőktől. Egyszerűen minden tökéletesen működik, és így több jót is lehet tenni, mintha mindenki szigorúan egy szinten lenne (ami úgyis lehetetlen).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!