Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Ferenc pápa rossz...

Szerintetek Ferenc pápa rossz pápa?

Figyelt kérdés
a francia pap lefejezéséről azt mondta, hogy ezt csak úgy tudja elítélni, ha beszél arról is, hogy európában számos gyilkosság történik amiket keresztények követnek el, ilyenek után nagyon hiányzik János Pál, vagy Benedek, szerintem ők jobbak voltak
2016. aug. 6. 12:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
97%
Media mar erosen torzitott latom... lefejezes :"D. Egyebkent meglepo, de annak ellenere hogy mindenki szidja es ellene van, o az egyetlen, aki a valodi kereszteny ertekrend szerint kepviseli az egyhazat, tamadas meg visszavagas helyett (amik nincsenek benne a keresztenysegben, de errol mostansag mindenki megfeledkezik pedig nagyon hangoztatjak az europai, kereszteny ertekrendet - aminek koze nincs ahhoz amit akarnak es csinalnak).
2016. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem jobb, mint Benedek volt, nekem ő nagyon nem volt szimpatikus. De lehet, hogy csak azért, mert közvetlenül János Pál után jött, akit mindenki annyira szeretett...
2016. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
86%

Ferenc Pápa egy jó pápa, aki a fiatalokat is szeretné maga köré gyűjteni. Az Ifjúsági Világtalálkozón elmondta nekünk, hogy legyen Jézus a legfontosabb az életünkben, ne hagyjuk hogy mások elnyomjanak minket, és hogy bízzunk Istenben, s az irgalmában. [link]


[link] ezt tudom ajánlani. Nem szabad hagynunk hogy a hamis média hamis dolgaiban higgyünk pl nő-és férfiideál.

2016. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
23%

Nem mondanám rossz pápának, de én katolikus vagyok. Ő az egyház látható feje, ezért tisztelem és elfogadom azt az utat, amerre vezetni próbál minket. Krisztus akaratát keresi ő is, és bár sokmindenben nem értek vele egyet, inkább szidalmazás helyett megpróbálom megérteni az ő gondolatait, álláspontját.

De én mondjuk személy szerint Benedek pápát jobban kedveltem, mint ember. De ez pusztán szimpátia kérdése. A pápa is ember, minden pápa más mentalitás, temperamentum és ezt el kell fogadni.

2016. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

" francia pap lefejezéséről azt mondta, hogy ezt csak úgy tudja elítélni, "


Nem ezt mondta.

"Ha szóvá teszem az iszlám erőszakot, akkor szóvá kell tenni a katolikus erőszakot is. Nem minden muszlim erőszakos.”


Nem, szerintem nem rossz. Sőt.

2016. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
5ös tehát azt mondta...
2016. aug. 6. 12:58
 7/52 anonim ***** válasza:
95%
Örülök, hogy Andizsuzsi bemásolta az eredeti szöveget, mert bizonyítja, hogy mennyire ferdít itt is egy csomó ember. És nem, nem ítélem el, mert igaza van. Nem képmutató és nem ítélkező. Nem vagyok katolikus, sosem leszek, de nekem szimpatikus.
2016. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
96%
Ferenc pápa nekem szimpatikus és jó pápa , bár én se mindenbe értek vele egyet, Amíg János Pál pápaságát a szeretet szóval lehet jellemezni addig Ferencét az irgalmassággal. Ő is olyan mint János pál, aki közvetlenül akar érintkezni az emberekkel oda megy hozzájuk és meghallgattja őket. Ami a legjobban tetszik benne az az egyszerűsége, ilyen egyszerűen kellene minden pápának élnie, nem kell túlaranyozott és agyondíszített miseruhákat felvenni, hiszen az egyszerű miseruhában is úgyanúgy belehet mutatni a szentáldozatot. Ferencre is lehet mondani azt a bizonyos két mondatot amit János Pálra : "Az ember aki pápa lett" és a "Pápa aki ember maradt"
2016. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
persze, a puritánsága szimpi, itt most arról van szó, hogy egyetért azzal, hogy elárasszuk Európát iszlám vallásuakkal, elveszvén Európa kereszténységét
2016. aug. 6. 14:45
 10/52 anonim ***** válasza:
58%

Szervusz.


Bár nem értek egyet a Pápával, vagy a Pápasággal, de ebben igaza van, mert az emberek szelektálnak.

Az egyiket elítélik azért, főleg ha a kisebbséghez tartozik, míg a másikat nem.

Soha nem hallottam, hogy egy gyilkosságot elkövető neve mellé oda mondták volna, hogy melyik valláshoz tartozik.


Egyébként pedig egy keresztény nem avatkozhat bele a világ ügyeibe. Nem lehet hatalma Sátán világában, És nem ítélkezhet mások felett, mert ezt a jogot Jézus nem adta át senkinek.

Egy keresztény sajnos szenvedője Sátán világának, és tudja, hogy a Teremtő a kellő időben, kiosztja mindenkinek azt ami jár.

2016. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!