Jézus felhatalmazta-e az apostolait a bünök megbocsátására?
ez ugyan már egy érveléssel összekötött kifejtés de itt egy cikk róla:
érdemes tudni hogy a katolikusoknál egyfajta helyettes elven működik e, "mintha Isten írt volna egy meghatalmazást a papnak" ezért bocsájt meg a pap
orthodoxoknál (+ anglikánok + evangélikusok egy része) pedig a pap amolyan segítség , ott nem a pap bocsájt meg
Igen
(Máté 18:18) 18 Bizony mondom nektek, hogy bármit köttök is meg a földön, az meg lesz kötve az égben, és bármit oldotok is fel a földön, az fel lesz oldva az égben.
A gyülekezet felvigyázóinak ragaszkodniuk kell Isten Szavához. Ha valakit bűnösnek találnak, és úgy látják, hogy fegyelmezésre van szüksége, az ítéletük „már meg van kötve az égben”. Ám ha valakit ártatlannak találnak, annak az ítélete „már fel van oldva az égben”. Ezek az útmutatások hasznosnak bizonyulnak majd, amikor megalakul a keresztény gyülekezet.
Mire hatalmazta itt fel Krisztus a tanítványait? A szövegösszefüggés azt mutatja, hogy Jézus itt arról az ügyintézésről beszélt, melyet a hívők és a gyülekezet között kellett alkalmazni, a bűnbánatot nem tartó gonosztevőktől való tisztántartás érdekében
Az Isten törvényét súlyosan megsértő ügyekben a gyülekezet felelős embereinek ítélkezniük kellett, hogy a gonosztevőt „megkötik” (bűnösnek találják), vagy „feloldják” (felmentik). Azt jelentette ez, hogy az ég az emberek döntését fogja követni? Nem. Robert Young bibliakutató úgy mutat rá erre, hogy a tanítványok az ég döntését követően hoztak meg minden döntést, nem pedig azt megelőzve. Young azt állítja, hogy a 18-as verset szó szerint így kellene olvasnunk: Amit megköttök a földön, „az olyan lesz, amit (már) megkötöttek az égben”.
Valójában ésszerűtlen azt gondolni, hogy bármely tökéletlen ember olyan döntést hozhatna, mely az égi bíróságon levőkre nézve megkötött érvényű lenne. Sokkal ésszerűbb azt mondani, hogy Krisztus kijelölt képviselői az ő irányítását követik azért, hogy a gyülekezetet tisztán tartsák. Ezt annak az alapján teszik meg, hogy az égben már lefektetett alapelvek szerint hoztak döntéseket. Maga Jézus vezeti őket ennek megtételében
Jèzus az apostolaira bizta a szellemi öröksèget,ès a fenti idèzetek utalnak rá.Megadva nekik mindent amit az Atya is adott Neki.
Ugyanakkor az apostolok is átadták az őköt követőiknek,ès itt jön a kèrdès.
Mièrt minden vallás magának tulajdonitja a szellemi öröksèget,beleèrtve a megbocsátást is?
Tudva,hogy Jèzus nem beszèlt vallásokrol,vallás vezetőkről,gyülekezetekről.Kimondottan azokrol beszèlt az öröksèggel kapcsolatosan"akik cselekszik az Èn menyei Atyám akaratát".
A hagyományokat elvetette mondván"A ti hagyományotokkal megrontottátok az Èn Atyám törvènyèt".Igy a hagyomány kizárt Isten ès Jèzus előtt.
# 3
"Igy a hagyomány kizárt Isten ès Jèzus előtt."
A Biblia is hagyomány. Írott hagyomány.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!