Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, hívők! Ti...

Keresztények, hívők! Ti elhiszitek, hogy Jézus szűztől fogant? Vagy szimbolikusan kell ezt is értelmezni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 23:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ézsaiás könyvében szerepel egy olyan jövendölés, hogy "fiút szül a szűz" vagy valami hasonló, ahol valóban az "alma" szó szerepel, ami fiatal lányt (nem fiatalasszonyt!) jelent. Az Újszövetség viszont egyértelművé teszi, hogy Mária szűz volt, amikor terhes lett Jézussal.

Elhinni persze nem kötelező, ha nem akarod, de szimbolikusan értelmezni, meg a szavakat kiforgatni ebben a történetben elég nehéz.

2016. jún. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ami embernél lehetetlen, Istennél nem az.


Máté is, és Lukács is egyértelműen kijelentik, hogy Jézus anyja, Mária szűz volt, amikor Isten szent szellemének a működése által teherbe esett

. Mivel itt valóságos fogantatásról volt szó, Jehova Isten nyilván előidézte, hogy egy női ivarsejt, vagyis petesejt megtermékenyüljön Mária méhében, éspedig úgy, hogy áthelyezte elsőszülött Fiának életét a szellembirodalomból a földre


Csak így volt lehetséges, hogy a megszületett gyermek megőrizze identitását, tehát ugyanaz a személy legyen, mint aki az égben élt a Szóként, és csak így lehetett ténylegesen Máriának a fia, tehát Mária ősatyáinak, Ábrahámnak, Izsáknak, Jákobnak, Júdának és Dávid királynak az igazi leszármazottja és a nekik tett isteni ígéretek törvényes örököse

2016. jún. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igen, elhiszem, hogy Mária nemcsak szűz, de érintetlen is volt Jézus születése előtt.

Hogy ez szembemegy a tudománnyal? A teológia is a tudomány egyik ága, és mégis tényként fogadja el, sőt tanítja. Tehát szorosan véve nem tudománytalan.

Vannak olyan dolgok, amiket iskolában tanítanak és számomra sokkal kevésbé hihető, mint ez. Pl. hogyan lett az élettelenből élő? Hogyan lépett a szárazföldre egy vízben élő állat és nem fulladt meg? Miért kell a partra vetődő víziállatokat visszatolni vagy visszadobálni, ha az evolúció igaz - akkor az állatmentők nem megmentik az állatokat, hanem megakadályoznak egy evolúciós ugrást? Oké, gúnyosan hangozhat, de tényleg elgondolkodtató.

Nekem sokkal könnyebb elhinnem azt,hogy van egy mindenható Isten, aki megalkotta az Univerzumot a szabályaival együtt és Ő belenyúl ebbe a világba, mert szereti azokat, akik benne vannak.

Van bizonyíték arra, hogy Jézus szűztől fogant. Én vagyok az. Ha Jézus nem úgy fogant, ahogy az a Bibliában le van írva, akkor Ő nem Isten - ahogy már előttem is írták. És ha Ő nem az, akinek mondja magát, akkor nem találkozhattam volna Vele húsz éve, amikor ateista voltam, és nem változott volna meg az életem és már nem élnék.

De nem akarlak meggyőzni. Ez csak egy vélemény. :)

2016. jún. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Ami embernél lehetetlen, Istennél nem az."

Ez szép csak nincsenek bizonyítékok. Amúgy ti jehovák rengeteg dologban másként gondolkoztok, mint a katolikusok. Ez is mutatja, hogy nem egységesen értelmezitek a Bibliát. És nem lehet mindenkinek igaza, ezért (nem csak ezért) szerintem egyikőtöknek sincs.



Kedves Haev!


Én a teológiát nem tudom komolyan venni, főleg ha kiindulópontként feltételezik isten létét és erre építkeznek. Komolyan tudom venni a hittudomány azon részeit, amikor pl. apró morzsákból rakják össze a holt-tengeri tekercseket vagy keresik az evangéliumokat, amik nem kerültek bele a bibliába.

Amit utána írsz, abból látszik, hogy nem érted hogy működik az evolúció. Amúgy meg én sem akarlak meggyőzni, mivel egy kialakult világképpel rendelkező embert 95%-ban nem is lehet. :)

2016. jún. 5. 11:22
 15/15 anonim ***** válasza:

"A teológia is a tudomány egyik ága, és mégis tényként fogadja el, sőt tanítja. Tehát szorosan véve nem tudománytalan."


>A teológiának eddigi ismereteim szerint kétféle ága van.


Az egyik a fundamentalista szemlélet, aminek semmi köze nincs a tudományhoz. Sőt, kifejezetten az áltudományok forrása lehet. A fundamentalisták ugyanis kifejezetten tudományellenes, erősen vallásos emberek, akik a Biblia szó szerinti értelmezéséhez és tévedhetetlenségéhez ragaszkodnak. Ebből a mentalitásból táplálkozik a kreacionizmus is, aki igyekszik "tudományosan" bizonyítani a maga véleményét.


A teológia másik ága, - amely már tényleg kapcsolódik a tudományhoz - az a modern bibliatudomány. Itt már tényleg tudományos eszközöket használnunk, ami természetesen kiváltotta a fundamentalisták ellenszenvét. A bibliatudományos kutatások során ugyanis érdekes dolgok derültek ki. Például vannak olyan könyvek, amiknél felmerült a gyanú, hogy nem is az a szerző írta, akinek eredetileg tulajdonítják, hanem később keletkezett és egy ismeretlen szerző írta.


Dante

2016. jún. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!