Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, hívők! Ti...

Keresztények, hívők! Ti elhiszitek, hogy Jézus szűztől fogant? Vagy szimbolikusan kell ezt is értelmezni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 23:17
1 2
 1/15 Roland G. ***** válasza:
53%
Én elhiszem!
2016. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez eléggé alaptézis. Hogy ha Jézus apja ember lett volna, akkor ugyan mitől vált volna Istenné? Nem lett volna isteni vérvonala. Egy keresztény hisz ebben.

Más kérdés, hogy manapság divat a New Age, és kiemelnek elemeket a vallásokból, Jézust csak egy gurunak, "nagy koponyának" tartják.

Megint más, hogy pl. a reformátusok nem igazán tisztelik Szűr Máriát.

2016. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom, hogy ez lehetséges lett volna. Teljesen szembemegy a tudománynak. Egyébként, ha jól tudom, egy félrefordításból származik az egész. Almah fiatalasszonyt fordították parthenos (szűz) szóval.
2016. jún. 5. 00:19
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Jaj!!!! Tudod te mit kérdezel? Azt, hogy Jézus teherbe esett-e egy szűztől.


Magyar nyelv, könyörgöm! Foganni és fogantatni nem ugyanaz. Mária fogant, Jézus fogantatott.

2016. jún. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos az utolsó nyelvtani észrevétele.

De istennek is Jézus volt az első gyereke nem :P akkor ő is szűz?

2016. jún. 5. 00:32
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

"Teljesen szembemegy a tudománynak."


Igen. Ezért hívják csodának. :)

Természetfeletti jelenségeket nem tudsz természettudományos módon megmagyarázni, mert akkor az természetes lenne, nem pedig természetfeletti.


"Egyébként, ha jól tudom, egy félrefordításból származik az egész. Almah fiatalasszonyt fordították parthenos (szűz) szóval."


Sokan terjesztik ezt a butaságot, nem kell elhinni.

Az "almah" olyan nőt jelent, akinek még nem született gyereke. Lehetett szűz is, fiatalasszony is.


Egyébként tökmindegy hogyan fordítjuk, mivel József eljegyezte Máriát, ezért jogi értelemben fiatalasszonynak számított, de biológiai értelemben szűz maradt. Ezt különben írja is a Biblia.

2016. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Az "almah" olyan nőt jelent, akinek még nem született gyereke. Lehetett szűz is, fiatalasszony is."


Pont ezzel írtad, hogy nem feltétlenül kellett szűznek lennie.


Szerintem meg nincsenek csodák, ami történik azt tudományosan le lehetne írni, legfeljebb még nem tudjuk.

Régen nem tudták megmagyarázni a napfogyatkozást és istennek tulajdonították, ma már tudjuk. Így van ez ma is rengeteg dologgal.

2016. jún. 5. 00:38
 8/15 anonim ***** válasza:

"Pont ezzel írtad, hogy nem feltétlenül kellett szűznek lennie."


Nem, nem ezt írtam. Azt írtam szó szerint, hogy: "biológiai értelemben szűz maradt. Ezt különben írja is a Biblia." Szövegértés?


"Szerintem meg nincsenek csodák"


Jól van, a te dolgod. De gondolod, hogy a vallási rovat olvasói kíváncsiak-e arra, hogy ki hisz a csodákban?


Gondolom lenne kiírva ilyen

2016. jún. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
...lenne kiírva ilyen kérdés is, ha valakit érdekelne. :)
2016. jún. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Engem az érdekel, hogy aki tisztában van a biológia alapjaival, hogy hihető, hogy szűz szülte Jézust.

Értem én, hogy csodának gondoljátok. DE semmi bizonyíték nincs rá egy 2000 éves könyvön kívül.

2016. jún. 5. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!