Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért nem...

A katolikusok miért nem tartják be a 10 parancsolatot? (bálvány+több Isten hívés)

Figyelt kérdés

A katolikus templomok tele vannak szobrokkal, festményekkel meg minden félve bálvánnyal, holott tisztán kimondja a Biblia: Bálványt NE csinálj s ne imádd!!


Istenből is többjük van, Atya, Fiú, Szentélek pedig kimondja a Biblia: EGY az Isten, csak őt imádd!



Aki kicsit racionálisan gondolkozik, belátja hogy Jézus (csak) egy példát mutató életű ember volt, életét később színezték ki a katolikus papok. De mi mind Isten gyermekei vagyunk, így Jézus is az, de attól ő nem egy külön Istenség, ahogy a Szentlélek se, ő is maga Isten, egy másik megnevezést takar.



2016. máj. 27. 16:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
És te betartod ,kérdező?
2016. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

,,....hogy Ő Isten fia?"


Mi mind Isten fiai vagyunk, és mi a bizonyíték arra hogy semmit nem pótoltak hozzá/vettek el a bibliából? ja, semmi? Akkor miért kellene minden szavát szóról szóra el hinni? A mai világban élek, mindenki átver mindenkit, s akkor most idenyomnak nekem egy könyvet amiben azt írja hogy Jézus feltámadt, s járt a vízen s ha nem hiszem el pokolba jutok?



És akkor azért válok hitetlenné mert nem hiszek el feltétel/bizonyítás nélkül mindent?


Ti is pont olyanok vagytok mint a Jehovák, hiába mocskondírozzátok őket, ők is azt mondják hogyha nem hiszed el amit mondanak akkor pokolba kerülsz meg ilyenek.



Hagyj fel Isten nevének káromolásával,

2016. máj. 29. 08:52
 23/28 A kérdező kommentje:

Nem te vagy Isten, távol állsz tőle, akkor miért próbálod megmondani hogy Isten mit ítél el és mit nem, és min szabad gondolkodni és min nem? És mit szabad megkérdőjelezni és mit nem?


2000 éve történt, senki se tudja pontosan mi történt, Jézus életéhez a bibliában hozzá is toldhattak.

2016. máj. 29. 08:55
 24/28 anonim ***** válasza:

Figyu, ha te nem hiszel benne nem baj. Egész sok embernek max. egy vallása van, és a többiben nem hisz. Ettöl még a többi vallás nem egy hülyeség és nem kell pocskondiázni és hazugnak beállítani. Tiszteljük már a másikat annyira, hogy elfogadjuk a miénktöl különbözö véleményét, meggyözödését, különösen, ha azzal másnak nem árt. És nem hiszem, hogy egy Krisztus szobor annyira bántana bárkit (max. ha rádöl, vagy ilyesmi). Pl. a mohamedán vagy zsidó vallás szerint, lehet, hogy én is pokolra jutok, de ettöl még nem kell utálni, és hülyének beállítani öket. Lehet, hogy fordítva is igaz a szitu. Te élj a saját vallásod szerint és kész.

Minek teszel fel kérdést, ha nem érdekelnek válaszok és érvek, csak a saját vélt igazad hajtogatod???

2016. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
És nem "több isten hívés", hanem "több isten hit".
2016. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Érdekelnek a válaszok, és mind végig is olvastam, nem teljesen értek egyet a bálványokkal meg azzal ahogy a szentháromságot kimagyarázzátok, de megértettem hogy Jézus újra alapozta a hitet, és másképp magyarázta mint az előtt volt.



De azzal én nem tudok egyet érteni hogy agresszív módon azt mondják hogyha nem hiszek abban amit mondanak akkor pokolra jutok, ez milyen Isten tisztelés? Nem Isten mondja meg ki jó és ki nem? Nem az ő döntése ez? Akkor miért beszéltek(nek) a nevében? A Földön senki nem tudja biztosra hogy ki Isten, van-e nincs-e, mégis úgy erőlteti mindenki az igazát,

Ez se erkölcsös dolog.

2016. máj. 29. 16:57
 27/28 anonim ***** válasza:

És, ha azt mondják, hogy pokolra kerülsz miért bánt? Minden vallásban benne van, hogy kövesd ezt, mert ez az egy igaz hit, és ha nem, pokolra kerülsz. Engem teljesen hidegen hagy, hogy más vallások szerint mit kéne tennem az üdvözüléshez. Mindnek úgysem tudsz megfelelni, ha meg úgysem hiszel benne, akkor miért érdekel. Inkább állítsuk be hülyeségnek, bálványimádatnak, akkor nem kell félni pokoltól mert nem igaz.

Érdekelne, hogy szerinted minten keresztény bálványimádó, vagy csak a katolikusok? Mert református és evangélikus templomban is van kereszt, sőt mintha az anglikánban is láttam volna. Ugyanúgy hisznek a Szentháromságban, és pl. felnőtt kereszteléskor, konfirmációkor ugyanúgy megkérdezik elfogadod-e Jézus Krisztust megváltódnak?

Nézd én is utálom, ha az erőszakos ilyen-olyan térítők pl. pokollal fenyegetnek, mert milyen jogon teszik, de úgy vagyok vele, hogy végül nem érdekel. Nem hiszek benne és kész. Ettől ők még gyakorolják a vallásukat amíg másnak nem ártnak vele.

2016. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 szp72 ***** válasza:

@ A katolikus templomok tele vannak szobrokkal, festményekkel meg minden félve bálvánnyal, holott tisztán kimondja a Biblia: Bálványt NE csinálj s ne imádd!!


A katolikus templomokban vannak ugyan szobrok és képek, de bálvány egy sem, mert nem imádják őket. A bálvány = istenként imádott szobor.

Ugyanaz a Biblia szintén leírja, hogy lehet szobrokat készíteni, a jeruzsálemi templomban is volt.


@ Istenből is többjük van, Atya, Fiú, Szentélek pedig kimondja a Biblia: EGY az Isten, csak őt imádd!


Nem, nincs több. A katolikus hit szerint három isteni személy van ugyan, de csak egy Isten. Ezt egy kicsit nehéz elképzelni, három személy birtokolja az egyetlen teljességet.


@ Aki kicsit racionálisan gondolkozik, belátja hogy Jézus (csak) egy példát mutató életű ember volt, életét később színezték ki a katolikus papok


Az a Biblia amire te hivatkozol mindenesetre nem ezt mondja. Úgy látom a Biblia csak annyiban tekintély a számodra, amennyiben alátámasztja nézeteidet.

2016. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!