Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért nem...

A katolikusok miért nem tartják be a 10 parancsolatot? (bálvány+több Isten hívés)

Figyelt kérdés

A katolikus templomok tele vannak szobrokkal, festményekkel meg minden félve bálvánnyal, holott tisztán kimondja a Biblia: Bálványt NE csinálj s ne imádd!!


Istenből is többjük van, Atya, Fiú, Szentélek pedig kimondja a Biblia: EGY az Isten, csak őt imádd!



Aki kicsit racionálisan gondolkozik, belátja hogy Jézus (csak) egy példát mutató életű ember volt, életét később színezték ki a katolikus papok. De mi mind Isten gyermekei vagyunk, így Jézus is az, de attól ő nem egy külön Istenség, ahogy a Szentlélek se, ő is maga Isten, egy másik megnevezést takar.



2016. máj. 27. 16:09
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Na egyszer, nem is vagyok Jehova, de aki kritizálja a romlott egyházatokat más nem is lehet. Csak külső szemmel nézem amit csináltok.
2016. máj. 27. 20:35
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Hat lehet itt alulmaradok a hitvitaban, söt meg a Bibliabol sem tudok fejböl idezgetni. Es meg katolikus sem vagyok.

De nem ugy van, hogy a Szentharomsag az az egy Isten hatom különbözö megnyilvanulasa, igy gyakorlatilag egy? Hiszen a hitvallas is igy kezdödik ( ezt tudom): "Hiszek egy Istenben"

A szobrok es kepek pedig nem istenek es balvanyok, hanem többnyire szenteket abrazolnak ( esetleg Krisztust) vagy Mariat) szerintem. Tehat nem a kephez imadkozol ( es a szenteknel altalaban föleg közbenjarasert szoktak könyörögni), hanem szenthez, akit abrazol.

2016. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Egyrészt kérlek tölts le egy magyar ékezet készletet mert igénytelenséget sugároz az hogy valaki magyar fórumra ír, de nem használ ékezeteket.



Ha Isten a mindent teremtő jó akkor minden lelkemből fakadó jó megnyilvánulásom az nem Isten? Nem neki köszönhetem hogy van lelkiismeretem, együtt érzek szeretek, bűntudatom van és mindent ami a jóra ösztönöz? Akkor miért kellene Jézus ahhoz hogy Isten megnyilvánuljon az életünkben? Nekem Jézus természetesen példaképen, tisztelem de szerintem ő is két lábon járt, és nem kelt le a keresztről, egy legendáról felmaradt pár írásos emléken kívül mi a bizonyíték?


Azt mondjátok vétkezek ha nem hiszek abba amit a biblia leír? A Jehovák is azt mondják hogyha nem úgy értelmezem a bibliát ahogy őt mondják bűnös vagyok, de hogy veszi bárki ahhoz magát hogy Isten nevében beszéljen? És azt mondja hogy Isten megharagszik ha ezt teszed, ezt gondolod vagy ha ezt hiszed és ezt nem?


Szóval összegezve én nem hiszem hogy Isten csak egy ember formájában jött le a földre, biztos vagyok abban hogy Jézusban lehetett a legtöbb Isteni ajándék a lélekből, viszont most is szerves része az életünknek, és nem csak Jézus képében jelenhet meg a földön, hanem bármelyik 7 milliárd ember életében aki úgy cselekszik ahogy Jézus azt körülírta nekünk.



Mi a helyzet a bálványokkal?


Bálványt ne CSINÁLJ s ne imádd, így lehet összefoglalni ezt a parancsolatot, mégis tele van bálványokkal, ,,arany" szobrokkal meg mindennel a katolikus templomok sokasága, a Jézus kereszteket imádják, azt hordják a nyakukban is, az előtt vetnek keresztet, ez mi ha nem bálvány imádás?

2016. máj. 27. 22:01
 14/28 anonim ***** válasza:

Tessék akkor ékezetekkel, hogy kifinomult ízlésednek is megfelelö legyen. ( Elnézést hosszú ö nincs, nem is tudom letölteni, a technika csodája folytán ma már telenfonról is öehet netezni).

Kedves kérdezö, te minek teszel fel kérdest, ha nem érdekelnek a válaszok? Te eldöntötted, hogy a katolikusok bálványimádók és pont, innentöl bárki mondhat bármit, téged nem érdekel. És még te mondod másnak, hogy igénytelen...

2016. máj. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Pont arra reagáltam amit te írtál.
2016. máj. 28. 07:57
 16/28 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látszik nem értetted, amit írtam. Meg lehet kérdezni, te milyen vallású vagy, hogy ennyire zavarnak Krisztus és a szentek ábrázolásai? ( Ami változatlanul nem bálványimádat, csk azért mert katoliziczmus nem tiltja az emberábrázolást. Az meg hogy keresztet hordanak a nyakukban szimbolikus. A zsidók is hordanak Dávid csillagot, arab nök nyakaban láttam már pl. Fatma kezét, akkor ök is mind bálványimádók? Amúgy meg ha nem csak kekeckedni akarnál, akkor megértenéd, hogy a katolikusok, ugyanúgy mint a többi keresztény az egy Istenben hisz, függetlenül attól, hány szobor van vagy nincs a templomban, vagy mi lóg a nyakukban. Egyébként föleg a barokk templomok vannak tele festményekkel és szobrokkal, nézz utána a stílusnak, és megérted miért. Pl. a modern, vagy az Árpád kori templomok teljesen mások, csak azokból kevesebb van.
2016. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Hetente van egy ilyen kérdés... Uncsi...
2016. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
A "ne ölj" is egy parancsolat, mégsem kötelező vegetáriánusnak lenniük a katolikusoknak, simán megölik az állatokat.
2016. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te honnan veszed a bátorságot, hogy megkérdőjelezd Jézus isteni mivoltját, illetve Isten szavait (Biblia)? Ha annyira a példaképed Jézus, akkor hogy-hogy nem ismered szavait, amiből kiderül, hogy Ő Isten fia?

Nem sok templomba járhattál, ha általánosítva arannyal tömöttnek gondolod azokat. A legtöbb katolikus templom puritán berendezéssel ellátott, ami díszítést látsz, az sem arany max aranyozott, de inkább arany színű festékkel festett, de már ez sem divat. Full arany tárgyak talán a középkorban voltak megtalálhatók. Ez van ,mikor a hülye okoskodik!

2016. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
42%

A 10 parancsolat a mózesi törvény része, amely az Újszövetséghez képest elavult, erről beszél Szent Pál a római levél 7. fejezetében. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy a 10 parancsolatnak semmiféle jelentősége nincs, csak azt, hogy az Újszövetség magasabb mércét állít az olvasók elé (vö. Jak 4,17).


Egyébként a 10 parancsolat nem a művészetek ellen szól, a jeruzsálemi templomban is voltak szobrok, egészen pontosan a frigyládán, ami a templom legszentebb helyén, a szentek szentjében volt. A szobrok készítését maga Isten rendelte el. A másik pedig az, hogy bizony több isteni személy is létezik, erről szól a Szentháromság tanítása. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek valóságos Isten.


Dante

2016. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!