Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent valójában a bálvány...

Mit jelent valójában a bálvány imádat?

Figyelt kérdés

Tulajdonképen erre gondolok;


"Ne legyenek neked idegen isteneid én előttem.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen, akik engem gyűlölnek."(2Móz.20:3-5)


Isten azt kéri,hogy ne csináljunk semmi olyasmit ami hasonlít valami állathoz,szörnyhöz,halhoz,stb és ne imádjuk azokat,és a végén hozzáteszi,hogy aki "ENGEM GYÜLŐL"! És szeríntem ez a legfontosabb mert ezekszerínt Jézushoz imádkozni nem bűn,mert tulajdonképen Jézus által az Atyához is szól az imám.

Azt nem tudom megtenni,hogy imádkozzak Jézushoz de közbe gyűlöljem az Atyát. :)

Én azt hiszem,hogy a tízparancsolatban említett tilalmat meg lehet érteni,ha nyitottan állunk a kérdéshez.

Az izraeliták miközben Mózes a hegyen volt 40 napig hátat forditottak a Teremtőnek és egy bálványt készítettek maguknak,egy idegen istent és azt imádták. Na igen,erre vonatkozik az ami elhangzik a tízparancsolatban,és nem arra,hogy Jézust tilos imádni.

Szeríntem...



2014. dec. 16. 07:45
1 2
 1/15 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Teljesen jól látod, valóban erről van szó.

Nem könnyű megérteni Jézus Istenségét, pedig a Bibliában Jézus sokszor hangsúlyozta ezt.


Ami a bálványimádást illeti: ebben sem tévedsz. Igazad van ebben is. Még annyit hozzátennék, hogy minden olyan vallásos tisztelet, ami nem az Isten felé irányul, bálványimádás.

2014. dec. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Figyelj...Mit mondott Jézus,hol lakik az Atya? Belül.Nem kézzel csinált templomokban,belül.Mondta Jézus,hogy imádjuk őt? Nem.Azt mondta,ha követjük,ugyanoda eljuthatunk,mint ő.Az Ószövetségi Istenképpel kapcsolatban pedig jobb,ha óvatos vagy.Barbár emberek keze munkája van benne.Nincs olyan,hogy féltőn-szerető Isten,ez valójában azt jelenti,hogy féltékeny,birtoklási vággyal teli,gyűlölködő,irigy,szeretethiányban szenvedő.Bizony mondom neked,a valódi Isten,aki benned él,akkor sem fog megharagudni rád,ha egy plüssmackóhoz imádkozol.Ehelyett azt mondja neked derűsen:"Fiam,miért egy plüssmackóban keresel engem?"
2014. dec. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

valójában a 40 nap alatt a biblia szerint, konkrétan most az új világ fordításból idéznék:32 A nép időközben látta, hogy Mózes sokára jön le a hegyről. Ezért összegyűlt a nép Áron köré, és ezt mondta neki: „Kelj fel, készíts nekünk istent, aki előttünk jár, mert nem tudjuk, mi történt ezzel a Mózessel, a férfival, aki kivezetett minket Egyiptom földjéről.” 2 Áron erre ezt mondta nekik: „Szedjétek ki feleségeitek, fiaitok és lányaitok füléből az arany fülbevalókat, és hozzátok ide nekem.” 3 És az egész nép kiszedte füléből az arany fülbevalókat, és vitte azokat Áronhoz. 4 Ő pedig elvette kezükből az aranyat, vésővel megformálta, öntött borjúszobrot készítve belőle. Azok pedig ezt mondták: „Ez a te Istened, ó, Izrael, aki kivezetett téged Egyiptom földjéről.”

5 Amikor Áron ezt meglátta, oltárt épített előtte. Áron végül felkiáltott, és ezt mondta: „Holnap Jehova ünnepe lesz!” 6 Másnap tehát korán felkeltek, és égő felajánlásokat ajánlottak fel, és közösségi áldozatokat mutattak be. A nép utána leült enni és inni. Majd fölkeltek mulatozni.

tehát valójában Jehova ünnepére készítették a borjúszobrot. vizuális típusok voltak.

2014. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A bálványimádásnak van nyílt, és van nehezen megfogható formája is. A bálványimádás nem korlátozódik csupán a hamis istenek és istennők imádatára. Például bálványozhatunk mi egy sztárt is,valamelyik focistát,színészt stb.ezt ugy tehetjük ha mindenbe utánozni akarjuk szinte istenítjük.
2014. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Viszont Jézus kihangsúlyozta, hogy az atyától kell kérnünk jól lehet Jézus nevében, és sehol nem olvassuk, hogy Jézustól kell kérni vagy hozzá imádkozni.

Hiszen Jézus a közben Járó az Atyánál az emberekért,


Mert Jézus csak közvetit,


(1Timóteusz 2:5) 5 Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,

(Róma 8:34) . . .aki az Isten jobbja felől van, és aki szót is emel érdekünkben.

2014. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pál apostol beszélt „a fösvénységről, a mi bálványimádás” (Kolossé 3:5). Ezenkívül beszélt olyanokról is, akiknek „Istenök az ő hasok” (Filippi 3:19). Igen, a pénz és az anyagi javak ma a leginkább imádott istenek. Valójában a legtöbben, akik közül sokan valamilyen valláshoz tartoznak, ’a bizonytalan gazdagságban reménykednek’ (1Timótheus 6:17)
2014. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

@ kzs köszönöm!

Úgy látom nem vagyok az egyedüli aki hasonló képpen gondolkodik. :)

2014. dec. 16. 12:00
 8/15 A kérdező kommentje:
@2 van igazság abban amit írsz annak aki megérti a lényeget.
2014. dec. 16. 12:04
 9/15 A kérdező kommentje:

@3 egy kicsit bővebben,ha nem gond;


"Mikor látá a nép, hogy Mózes késik a hegyről leszállani, egybegyűle a nép Áron ellen és mondá neki: Kelj fel, csinálj nekünk isteneket, kik előttünk járjanak; mert nem tudjuk mint lőn dolga ama férfiúnak Mózesnek, aki minket Egyiptom földéből kihozott.

És monda nekik Áron: Szedjétek le az aranyfüggőket, amelyek feleségeitek, fiaitok és leányaitok fülein vannak, és hozzátok én hozzám.

Leszedé azért mind az egész nép az aranyfüggőket füleiről, és elvivék Áronhoz.

És elvevé kezükből, és alakítá azt vésővel; így csinála abból öntött borjút. És szóltak: Ezek a te isteneid Izrael, akik kihoztak téged Egyiptom földéről.

Mikor látta ezt Áron, oltárt építe az előtt, és kiálta Áron, mondván: Holnap az Úrnak ünnepe lesz!

Felkelvén azért másnapon jó reggel, áldozának égőáldozattal és hálaáldozattal is; azután leüle a nép enni és inni; azután felkelének játszani.

Szóla pedig az Úr Mózesnek: Eredj menj alá; mert megromlott a te néped, amelyet kihoztál Egyiptom földéből.

Hamar letértek az útról, amelyet parancsoltam nekik, borjúképet öntöttek maguknak, azt tisztelik és annak áldoznak, és azt mondják: Ezek a te isteneid Izrael, akik téged kihoztak Egyiptom földéből."(2Móz.32:1-8)


Azért van külömbség Isten meg "isteneid" között akiket imádtak,akiknek áldoztak az izraeliták.

2014. dec. 16. 12:11
 10/15 A kérdező kommentje:

@5 ne feledkezzünk meg az Atya szavairól;


"Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.

 És bár az angyalokról [így] szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává,

 Ámde a Fiúról [így]: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálcája a te országodnak pálcája."(Zsid.1:6-8)

2014. dec. 16. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!