Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus kiről beszél? Ki fog...

Jézus kiről beszél? Ki fog eljönni ha Jézus elmegy?

Figyelt kérdés
János 16,7-9 Jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó/Vígasztaló nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm Őt hozzátok. És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság és mi az ítélet.

2016. ápr. 28. 08:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Valaki azt mondja személy másik válaszoló azt hogy nem. Most akkor melyik?



Jézus azt mondja hogy ha eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság és mi az ítélet. Ha a Szentlélekről van szó, akkor ez mikor történt meg?

2016. ápr. 28. 12:03
 12/22 Roland G. ***** válasza:
100%

Vigasztaló=Szentlélek.

"Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam néktek."

Fentebb leírtam,hogy mik a görög szó jelentései.Emellett több helyütt a Biblia szerint vannak érzelmei,gondolatai,meg lehet szomorítani stb.

Ezek alapján döntsd el,hogy személy-e avagy sem!

2016. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Vigasztaló=Szentlélek.

"Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam néktek."

Fentebb leírtam,hogy mik a görög szó jelentései.Emellett több helyütt a Biblia szerint vannak érzelmei,gondolatai,meg lehet szomorítani stb.

Ezek alapján döntsd el,hogy személy-e avagy sem!"



Te azt mondod személy, a többi válaszoló szerint meg nem. Ha személy, mikor jött el, ki látta, és mit mondtott?

2016. ápr. 28. 13:44
 14/22 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy személy, mert ismerem. Az, aki nem ismeri, aki csak egy szervezet tanítása után megy, mint pl a 29%-os jehova tanúja, őneki fogalma sincs róla ki az.

Őszintén kérdező, te el tudod képzelni, hogy ha tényleg csak egy személytelen ereje lenne Istennek, akkor azt egy angyalnak kellene elküldenie hozzánk, mert Isten erre nem képes? Ezt senki nem veheti komolyan... minden esetben személyként beszél róla a Biblia, plusz még ha ez a személytelen erő tartja fenn a világot, akkor addig a világ nem volt, míg Jézus, aki a jehovisták szerint csupán egy angyal, el nem küldte? Az ostobaságnak is vannak ám határai.

2016. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Én is azt mondom, hogy személy, mert ismerem"


Személyesen ismered? Láttad is? Ezt kifejtenéd bővebben?

2016. ápr. 28. 15:24
 16/22 anonim ***** válasza:

A Szent Szellem személy, de nem szemmel látható, hanem a szívvel. Jézus ezt mondja Róla:

"És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az igazságnak ama Lelkét: akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad."


A magyar fordítás nem következetes, de a görög szöveg mindenhol hímnemű személyes névmást használ a Szent Szellemmel kapcsolatban, annak ellenére, hogy maga a szellem szó semleges nemű. Egyébként a 'Vigasztalónak' fordított 'Paraklétosz' további jelentései: 'segítségül hívott', 'pártfogó', 'közbenjáró', 'védőügyvéd'.


Bővebben itt olvashatsz róla:

[link]


Személytelen erő hogy lehetne közbenjáró, pártfogó, vigasztaló, stb. Amúgy a Biblia szerint a Szent Szellem tud beszélni, van akarata, és érzései, valamint mindent tud. Hogyan képzelhető el mindez egy személytelen erőről? Amúgy, bár a Szellem nem látható, de a hatásai olyanok, mint a szél hatásai, amely szintén nem látszik, de a fák hajladoznak tőle, a vitorlás pedig halad. Akit már érintett valaha is a Szellem, az soha nem felejti el. Számos materialista ember vált azonnal hívővé, amit nehéz lenne elképzelni egy kósza fuvallat hatásaként - ehhez csak egy kicsit kell nyomon követni az ateistákkal folytatott szópárbajokat itt a gyakorin, hogy az ember ezt egyből belássa.

2016. ápr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Sokan sokféleképpen értelmezik úgy látom. Jézus szavai alapján tényleg úgy tünik hogy személyről van szó, de amit nem értek hogy az emberek mikor észlelték az eljövetelét? Ha a szentlélek Isten akkor ez azt jelenti hogy Isten nem volt a Földön Jézus előtt? Jézus azt mondja hogy aki jönni fog az leleplezi a a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság, vagyis nyiltan elmondja? Ez megtörtént?
2016. ápr. 29. 09:07
 18/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán kaptam választ a kérdésemre. Valaki még hozza tudna tenni?
2016. ápr. 30. 19:14
 19/22 Roland G. ***** válasza:

A Károli nem egészen pontosan fogalmaz.Valahogy így fordítható le a szöveg a 8-ik verstől:"És amikor eljön,rábizonyítja majd a világra a bűnt,az igazságosságot és az ítéletet."A 9-11 is fontos,hogy megértsd."A bűnt:hogy nem hisznek bennem,az igazságosságot,hogy én az Atyához megyek,és már nem láttok engem,és az ítéletet,hogy ennek a világnak a fejedelme fölött kimondták az ítéletet."


Egy készülőben levő fordítást idéztem és az alábbi lábjegyzetet is leírom neked,hátha segít a jobb megértésben.

"Az igazságosság (dikaioszüné:jogszerűség,igazságosság) szó az Újszövetségben nagyon gyakran megigazulást/igazzá válást is jelent.Előbbi esetben azt fejezi ki,hogy egy bűnös ember igaz emberré alakul át,utóbbi esetben azt jelenti:egy igaz,de vád alá helyezett személyről kiderül,hogy igaz.A 10. vers által adott szövegkörnyezet arra is utalhat,hogy itt nem az igazságosság,hanem a megigazulás jelentésköre van előtérben,ugyanis az Újszövetség tanítása szerint a megigazulás egyedül a Jézus Krisztusba vetett hit által valósulhat meg,ennek a hitnek viszont előfeltétele,hogy a feltámadott Jézust ne lássuk (ugyanis amit látunk,abban nem tudunk-bibliai értelemben-hinni).Így János arra is utal,hogy ha látnánk a Messiást,nem tudnánk megigazulni(ezért kellett a mennynek magába fogadnia,és elrejtenie;vö.még a következő helyekkel:Csel 3:19-21,Róm 3:28,8:24-25,2 Kor 4:18,5:7,Zsidó 11:1).A főszövegben lévő változat szerint pedig mindez az igazságossággal van összefüggésben:eszerint úgy lehet értelmezni,hogy Jézus jelenleg Istennek a világgal szembeni igazságos eljárásmódja miatt van elrejtve:mivel elvetették,úgy igazságos,hogy ne is láthassák,jóllehet él.Valószínűleg mindkét értelmezés helyes egyszerre,az egyik a hívőkre, a másik a világra vonatkozik."


1. a 8-ik verset így is lehet fordítani:Vád alá helyezi a világot:ez azt jelenti,hogy amikor igehirdetés történik,akkor a bűnös világi embert ezen keresztül megszólítja,hogy vádat emeltek ellened.Sátán az,aki vádolja az embert.Tehát a vád bár gonosz,de igaz:bűnös vagy.Egy megoldás van számodra:Higgy az Úr Jézusban és üdvözülsz.

2.Az igazságosság/megigazulásról idéztem fentebb e kérdésben.

3.A világ fejedelme a Sátán.A Szentlélek kijelenti a hívőknek,hogy Sátán vesztett és ki lett közösítve a mennyből.


Akik vették a Szentlelket,azok mind tapasztalták a fentieket.A Szentléleknek ezen cselekvései az eljövetele óta (Pünkösd) zajlanak!

2016. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"3.A világ fejedelme a Sátán.A Szentlélek kijelenti a hívőknek,hogy Sátán vesztett és ki lett közösítve a mennyből."


A Sátán feltt már előtte is kimondták az itéletet. Előtte a Sátán nem volt veszett és kiközösített? Azt sem értem hogy mit számit hogy a Sátán mivel vádolja az embert mivel amugy is csak rosszat akar. Isten teremtett az embert.



"Akik vették a Szentlelket,azok mind tapasztalták a fentieket.A Szentléleknek ezen cselekvései az eljövetele óta (Pünkösd) zajlanak!"


Ez az eljövetel szerepel valahol a Bibliában? Hogy Pünkösdkor volt? Az átlag ember honnan tudhatta hogy eljött a Szentlélek?

2016. máj. 2. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!