Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus kiről beszél? Ki fog...

Jézus kiről beszél? Ki fog eljönni ha Jézus elmegy?

Figyelt kérdés
János 16,7-9 Jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó/Vígasztaló nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm Őt hozzátok. És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság és mi az ítélet.

2016. ápr. 28. 08:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Őt úgy hívják Szent Szellem/Lélek. Ő a vígasztaló, a pártfogó. Aki miután Jézus visszament a Mennybe eljött a földre. (( apcsel)) Amíg Szent Szellem van a földön addig tart a kegyelem. Úgy képzeld el, mintha ő lenne Jézus "követe". Közbenjár, vígasztal,erőt ad szb...:)
2016. ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

47. Csel 2,38

Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát. (nyelveken szólást)


Lk 11,13

Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik


Jn 14,17

Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.


5.

Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6.

A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7.

Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek

2016. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Roland G. ***** válasza:
100%

A Szentlélekről,aki egy személy,nem pedig egy személytelen erő.A görög szót,amit vigasztalónak fordítanak,rámutat erre a bibliai tényre.

A paraklétosz szó jelentései: maga mellé hívott, segítségül hívott, meghívott személy; aki a másik (az őt hívó) mellett áll, aki megsajnál, megszán valakit; közbenjáró, védőügyvéd, segítő, pártfogó, szószóló, gyám, közvetítő, tanácsadó, vezető; aki bátorít, buzdít, vigasztal; aki kedvesen beszél, jó szót szól valakihez; aki sarkall, késztet, sürget valamire; aki kér, könyörög, esedezik valamiért, lelkére beszél valakinek; aki megkövetel, kíván valamit; aki int, megfedd, korrigál, felszólít.Csak egy személy képes ezekre,Jézus Jézus pedig személyként beszél róla!

2016. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ha személy akkor hol van? Hogyan láthatjuk? Ha Jézus is Isten és a Szentlélek is Isten akkor mi értelme a cserének?
2016. ápr. 28. 10:47
 5/22 anonim ***** válasza:
A Szent Lélek nem egy személy,hanem benne van a nevében is hogy lélek,szellem. Nem látod őt csak érzed! (Első voltam)
2016. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Roland G. ***** válasza:

"A rád bízott drága kincset őrizd meg a bennünk lakozó Szent Lélek által." 2.Tim 1:14

A Szentlélek a hívőkben lakozik.


Miért volt szükség a cserére?Mert Jézus fizika testben például nem tudott jelen lenni mindenhol és minden hívővel a földi szolgálata alatt,viszont a Szentlélek által igen,mivel ő ugyanolyan pártfogó,mint Jézus.

2016. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Roland G. ***** válasza:

5#

Isten is lélek/szellem! (János 4:24) Akkor Isten nem személy?De!Ugyanígy a Szentlélek is.

2016. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Élni kell, és akkor láthatja az ember, de nem a szemével, hanem a szívével:


"Nem hagylak titeket árvákul; eljövök ti hozzátok. Még egy kevés idő és a világ nem lát engem többé; de ti megláttok engem: mert én élek, ti is élni fogtok. Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti én bennem, és én ti bennetek. Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak." (Jn 14,18-21)

2016. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

A Szent szellem, Isten ereje képessége, amivel akár a szolgáit is felruházhatja.hogy legyenek képesek bizonyos dolgokat megtenni, és nem egy személyt küld el, hogy beleüljön valakikbe

S azért mondta ezt Jézus, mert ha Jézus áldozatát Isten nem fogadta volna el, akkor azt jelenti, hogy a megváltás érvénytelen, mert valamit rosszul tett Jézus.


Azzal, hogy az első tanítványok megkapták a segítséget, azt is jelezte egyben, hogy a megváltást Isten elfogadta, és azzal, hogy különböző természet feletti képességeket tudtak bemutatni, azt jelezte, hogy Isten ezt a csoportot használja fel a munkára, amit folytatni kell.


S az hogy az tanítványok gyógyítottak, vagy életre keltettek embereket, az sem a saját képességeikből tették, hanem a Teremtő végezte ezt a feladatot,

2016. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A szíved ajtaját kell megnyitni.

Jel 3,20

Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

2016. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!