Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon milyen lenne egy iszlám...

Prométeum kérdése:

Vajon milyen lenne egy iszlám Európában élni?

Figyelt kérdés
Igazándiból egy multikulturális,vallási kozmopolita vagyok. Távol állnak tőlem a "konzervatív" keresztény értékrendek még hogy "Krisztus urunk a megváltó" meg hogy ő "királyok királya"ha megdobnak kővel dob vissza kenyérrel stb. A keresztények teli vannak bigott állig begombolkozó, konzervatív emberekkel, akik képesek, mindenről lemondani.Önmagában már az ördögtől való,hogy öntörvényű, kísérletező, karrierista, nagyravágyó vagyok. Tehát a keresztények szerint én vagyok a "sátán", ha így van én bevállalom, sok ítélkező ember van köztük akik nem fogadnak el más vallást. A Jerikó miatt el is ment a kedvem a kérészténykedéstől, legyen inkább Buddhista az egész Európa, ha iszlám lesz akkor sajnos ez van, akkor alkalmazkodni kell az újvilághoz ennyi.Nekem elég volt 140 oldal a bibliából, egyszer még a krisnások között is voltam az is 100%-jobb volt a Keresztény templomoknál.

2016. ápr. 8. 22:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

Isztambul egy iszlám többségű európai város.

Menj el, nézd meg!


Konstantinápoly néven valaha a Római Birodalom új fővárosa volt "Nova Roma", az egykori Bizánc.


Ma egy csodálatos hangulatú, varázslatos török város, gyönyörű dzsámikkal, színes kulturális forgataggal, sok múzeummal, jó egyetemmel. A városban zsinagóga és többféle keresztény székesegyház is működik, keresztény pátriárkának is székvárosa, hiszen az iszlám egy rendkívül befogadó, toleráns vallás volt már az oszmán birodalom idején is.

2016. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Visszamennénk a középkorba. Az iszlám pontosan ugyanaz mint a kereszténység.
2016. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Pár év és kiderül.
2016. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%
Néhány évtized múlva majd megtapasztalod... :)
2016. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
Tizenegyes, történelemből egyes. A muszlimok a maguk fajtájával sem igazán toleránsak, nemhogy a hitetlenekkel. De megérdemlitek egymást, ha te barátkozni szeretnél velük, áldásom rátok!
2016. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

"hiszen az iszlám egy rendkívül befogadó, toleráns vallás volt már az oszmán birodalom idején is."


Azért ez nem igazán igaz ,de a többi igen 11-es.


Egyébként muszlim Európába olyan lenne az élet ,mint Németh Sándor (magyarországi "Trump") illúziójában.

Annyi különbséggel ,hogy ő nem ölne meg senkit.

Igaz ,kedves Asperrimus...

2016. ápr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%
Mi a kérdésed lényege? Kérdezel A-t, a leírásodban meg B-ről elmélkedsz hosszan, a kettőnek meg nincs sok köze egymáshoz.
2016. ápr. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Juliusz48 ***** válasza:
0%
Neked aki láthatóan egyszerű karrierista vagy, mindegy milyen vallás van többségben, mert ahogy értelmezem, nem igazán szeretnéd, ha valami korlátozna az életedben. A vallások pedig az együttélés korlátainak gyűjteményei (erkölcs). Neked csak annyi a tanácsom, hogy embertársaiddal csak azt tedd az életed eljövendő helyzeteiben, amit szeretnél ha veled tennének hasonló esetben. És vigyázz, ne találkozz egy nálad is erőszakosabb, magát öntörvényűnek nevezővel, mert könnyen az életedbe kerülhet.
2016. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Juliusz48 ***** válasza:
69%
Mivel a mohamedánok elítélik az európai liberalizmust, újra élhetnénk a középkort, Viszont nekünk ebben már van gyakorlatunk, mert éppen a kapitalizmus eredeti tőkefelhalmozását éljük újra.
2016. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

Menjetek el Boszniába és választ kaptok a kérdésre!


Boszniában a muszlimok békében éltek/élnek a keresztényekkel, kivéve a szerbeket. És érdekes módon nem is a muszlimok követtek el népirtásokat...

2016. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!