Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon milyen lenne egy iszlám...

Prométeum kérdése:

Vajon milyen lenne egy iszlám Európában élni?

Figyelt kérdés
Igazándiból egy multikulturális,vallási kozmopolita vagyok. Távol állnak tőlem a "konzervatív" keresztény értékrendek még hogy "Krisztus urunk a megváltó" meg hogy ő "királyok királya"ha megdobnak kővel dob vissza kenyérrel stb. A keresztények teli vannak bigott állig begombolkozó, konzervatív emberekkel, akik képesek, mindenről lemondani.Önmagában már az ördögtől való,hogy öntörvényű, kísérletező, karrierista, nagyravágyó vagyok. Tehát a keresztények szerint én vagyok a "sátán", ha így van én bevállalom, sok ítélkező ember van köztük akik nem fogadnak el más vallást. A Jerikó miatt el is ment a kedvem a kérészténykedéstől, legyen inkább Buddhista az egész Európa, ha iszlám lesz akkor sajnos ez van, akkor alkalmazkodni kell az újvilághoz ennyi.Nekem elég volt 140 oldal a bibliából, egyszer még a krisnások között is voltam az is 100%-jobb volt a Keresztény templomoknál.

2016. ápr. 8. 22:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vagyok hívő, de nagyon rossz ötletnek tartom az iszlám bevándorlók beengedését, mert mindegy, hogy te toleráns vagy-e velük szemben, ha ők veled szemben nem azok. Márpedig ezek az emberek nem fogadják el a többi vallást, kultúrát a sajátjukon kívül. Biztos, hogy van köztük kivétel, akire ez nem igaz, de a többség nem hajlandó alkalmazkodni, hanem azt várják, hogy majd Európa alkalmazkodik hozzájuk.
2016. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem bulizol pénteken este fél tizenegykor?


Vagy a pia talán már megvolt, azért írsz ekkora baromságokat?

2016. ápr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Milyen lenne egy iszlám Európában élni?

Jó kérdés, szereted a regényeket?

Egyszer olvasd el ezt a könyvet:

[link]

Ugyan nem csak Európában játszódnak a cselekmények de érintik a kérdésed is. Mivel a műben kontinensünk keresztény kultúrája szinte teljesen megsemmisül, helyét pedig a betelepülők iszlám és buddhista szellemisége veszi át. És e két világvallás feszül majd egymásnak jórészt.

2016. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Iszlám Európában azok élhetnének csak akik alkalmazkodnak a valláshoz, biztos vagyok benne, hogy a keresztény vallás nem fog megszűnni, hiszen sajnos elég sok korrupt gyülekezet érdeke, hogy fent maradjanak, azok mögött meg iszonyat az iszlámnál is sokkal nagyobb háttér hatalom áll.
2016. ápr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Ha te ezt magadtól nem tudod hogy milyen lenne, akkor fogalmad sincs mivel állunk szemben, csak lököd itt a sz*r liberális dumádat.Hányok az ilyen multikulturális emberektől.
2016. ápr. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Javaslom, tanulmányozd Magyarország történelmét, ugyanis itt százötven évig uralkodott az iszlám, az eredmény pedig az lett, hogy más nemzetekből kellett embereket betelepíteni, nehogy kihaljon a magyar lakosság. Az emberek nagy részét ugyanis kinyírták, a gyerekeket pedig elhurcolták. A fiúkból janicsárok lettek, a lányokból prostituáltak, bár ezt sem teljesen úszták meg a fiúk, ugyanis fiúkra is volt igény.


Ha ezek alapján végrehajtunk egy extrapolációt, akkor nem nehéz kitalálni, hogy mi lenne egy iszlám Európában. Aki nem hajlandó betagozódni, azt előbb másodrendű embernek bélyegzik, adót vetnek ki rá, megalázzák, meggyalázzák, és előbb-utóbb jó eséllyel megölik.


További referencia az iszlámról maguk az iszlám országok. Ez vonatkozik a buddhizmusra is, azaz a legfőbb referenciái a buddhista országok: Tibet, Mongólia, Nepál, Mianmar, Thaiföld, Laosz, Kambodzsa, Vietnam.) Európa kívánatosabb hely bármelyiknél, különösen európaiak számára.


Ha hajlandó vagy tájékozódni is az egoista kitárulkozásod után, akkor itt egy kis olvasnivaló, a magyar történelem árnyoldaláról:

[link]

[link]

[link]

2016. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudom, én ezerszer inkább élnék keresztény Európában, mint iszlám Európában. Ahhoz képest, hogy annyira mocskosgennyes emberek a keresztények (?) mégis itt picsoghatsz róluk...ne félj, ha az iszlámról írnál ugyanilyeneket egy iszlám vallású országban, nem telne bele 24 órába hogy valaki elvágja a torkodat.
2016. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

OFF:


"Önmagában már az ördögtől való,hogy öntörvényű, kísérletező, karrierista, nagyravágyó vagyok. Tehát a keresztények szerint én vagyok a "sátán""


Ateisták egy része szerint meg biztos telhetetlen, vadkapitalista, népkizsigerelő vagy, vagy valami hasonló...

Keresztyénként nézőpont kérdése. Történelmi érdekesség, hogy Kálvin volt a kapitalizmus egyik "atyja", mivel kimondta, hogy a kamat nem bűn. Ma már persze nem kell reformátusnak lenni, hogy valaki így gondolja...


Bibliából pedig szerintem János Evangéliumát kezdd olvasni legközelebb, ha nem vagy kitartó (ami egy nem tudom hány ezer oldalas bonyolult könyv esetén persze nem szégyen), de a lényeg érdekel...

2016. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"ha iszlám lesz akkor sajnos ez van, akkor alkalmazkodni kell az újvilághoz ennyi"


Tehát a dobj vissza kényerrel filozófiához nem tudsz alkalmazkodni, mert túl konzervatív...de a hitetlenek kiirtásához igen, mert az annyira modern? Vagy hogyan kell ezt elképzelni?


Egyébként önmagában nem elítélendő, ha karrierista vagy. Bár nem fejtetted ki, hogy mit értesz alatt. Ha valami tuskó paraszt vagy, akkor mindenféle ember el fog ítélni, nem csak a keresztények. Ezen nem kell csodálkozni.

Ha pedig más, akkor válts át más ismereti körökre. Nem kell hozzá megtéríteni Európát. Nincs szükség mégtöbb elborult fanatikusra.

2016. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
*kenyérrel
2016. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!