Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják olyan sokan...

Miért gondolják olyan sokan azt az ostobaságot, hogy Pál apostol a Sátán szolgája volt?

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt én még nem hallottam. Kik mondják és miért?
2016. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 KZitus ***** válasza:

Miért gondolod, hogy " gondolják olyan sokan azt az ostobaságot, hogy Pál apostol a Sátán szolgája volt?"


Pál Krisztus apostola volt a Biblia szerint, és éppen ezért rengeteget kellett szenvednie a 2Ko 11:23–28; 6:4–10; 7:5 szerint.

2016. márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem erröl te tudsz legtöbbet közöttünk. MESÉLJ!!!
2016. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük. Persze attól ostobaság, hogy nincs Sátán.
2016. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha rákeres erre valaki az interneten, láthatja, hogy nem kevesen gondolják így.
2016. márc. 23. 20:04
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező én egyetértek veled. Pál meghamisította Jézus üzenetét. Pál szerint mindenki megváltást nyert Jézus halálával, semmit nem kell tennie ezért,csak el kell ezt fogadnia. Még Istentől sem kell ezt kérni. Pedig Jézus azt tanította hogy Istenhez imádkozzunk, bánjuk meg büneinket és jót cselekedjünk, igy nyerhetünk bünbocsánatot.
2016. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6os: hol írt ilyet Pál? És hol írja a Ni Luca azt, amit te állítasz?
2016. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tehát a Biblia hol írja? :D
2016. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

nyugalom kérdező, ez csak egy hangos kisebbség


az oka pedig, hogy pál sokat hangsúlyozza a kegyelemből való megigazulást, amit sok neoprotestáns szekta túlgondolva luther-t úgy értelmez, hogy amint "elfogadod Jézus krisztust személyes megváltódnak" te már üdvözült állapotban is vagy, és amég ez így van addig így is maradsz, tökéletesen mindegy hogyan élsz, persze nyilván "hálából" az illik a keresztényhez, hogy erkölcsösen éljen


ezt a tévtanítást a páli levelekre alapozzák (illetve azokba magyarázzák bele) és néhány még ezeknél is ostobább ember ebből azt következtette ki, hogy Pál valóban ilyen erkölcsherélő tanokat veztett be, amik elentétesek Jézus gondolataival, tehát Pál nyilván az ördög szolgája

2016. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"ezt a tévtanítást a páli levelekre alapozzák (illetve azokba magyarázzák bele) és néhány még ezeknél is ostobább ember ebből azt következtette ki, hogy Pál valóban ilyen erkölcsherélő tanokat veztett be, amik elentétesek Jézus gondolataival, tehát Pál nyilván az ördög szolgája"



Két eset lehetséges. Vagy úgy van ahogy mondtam és Pál meghamisította Jézus tanítását, vagy Pál valóban Jézus igaz követője volt de írásait később meghamisították.

2016. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!