Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a vád minket, ma élő...

KZitus kérdése:

Ez a vád minket, ma élő embereket is érint?

Figyelt kérdés
„Bőrt bőrért. Az ember mindenét odaadja a lelkéért." Jób2:4

#odaadja #mindenét #életéért
2016. márc. 21. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jób 2:4-5

"És felele a Sátán az Úrnak, és monda: Bőrt bőrért; de mindent a mije van, odaad az ember az életéért.

Azért bocsásd ki csak a te kezedet, és verd meg őt csontjában és testében: avagy nem átkoz-é meg szemtől-szembe téged?"


Ezt nem csak "vád"-ként kellene értelmezni, mert ha valaki beteg és az élete van veszélyben az csak természetes, hogy minden vagyonát oda adja életbe maradása érdekében.

-Viszont az már teljesen más kérdés, hogy ezek az emberek közül hányan okolják Istent, pl. betegségükért vagy szerencsétlenségükért vagy stb.

2016. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
na Zizus? mi lesz? küldöd a jw.org cikk többi részét is vagy csak a kérést másolod be?
2016. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ozmium42 ***** válasza:
57%

Üdv, Zita!


Szokott saját véleményed is lenni az általad feltett kérdésekről, ezért megkérdezlek, hátha most is. Szerinted Jób gyerekei, akire Sátán rádöntötte a házat, hogyan teljesítettek, ha a vád rájuk is vonatkozott?

2016. márc. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, mivel nem csak Jóbra irányult a vádja.
2016. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem azt írta, hogy Jób mindenét odaadná a lelkéért, hanem úgy olvassuk, hogy "az ember", vagyis én is és te is. Az, hogy Sátán vádja hamisnak bizonyul e vagy sem, rajtunk múlik.
2016. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4, 5-ös, köszönöm, hogy a kérdésre válaszoltatok
2016. márc. 22. 21:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kzitus gondoltam ha már beléptem megkérdem, hogy szerinted én melyik kérdésre válaszoltam, netán a szomszéd kérdésére?


Üdv;

Az 1 válaszoló voltam.

2016. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem kedves 1-ső, te a kérdésre válaszoltál.

De szerinted amikor azt mondta Sátán, "bőrt bőrért" akkor a Jób vagyonáról beszélt? Hiszen ekkorra már nem volt semmije csak az élete!?

2016. márc. 25. 20:24
 9/12 A kérdező kommentje:

1-es


Mivel Isten Sátánnak a Jóbról mint a szolgájáról beszélt, kiemelve a hozzá fűződő fedhetetlenségét, istenfélelmét, és Istenhez való ragaszkodását emelte ki, itt nem arról lehetett szó, hogy "ha valaki beteg és az élete van veszélyben az csak természetes, hogy minden vagyonát oda adja életbe maradása érdekében."

Itt inkább arról lehetett szó, hogy Sátán megkérdőjelezte Jób Istenhez valló hűségét. Nos mi feladnánk az Istenhez való hűségünket ha olyan helyzetbe kerülnénk mint Jób?

Sátán szerint feladnánk. Ez igaz lehet az esetünkben?

2016. ápr. 25. 17:06
 10/12 A kérdező kommentje:

Ozmium42

Szia


Ők már sehogy, hiszen meghaltak.

2016. ápr. 25. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!