Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus pap mit mond...

A katolikus pap mit mond áldás adáskor?

Figyelt kérdés
Mármint ha valaki kimegy az áldozókkal, de a kezét a szája elé tartja és akkor megáldja a pap. Meg ehhez járulhatnak protestánsok is? Nem áldozni, hanem ilyen áldásért.

2016. márc. 11. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Urbiet Orbit
2016. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Protestánsnak nincs értelme kimenni, hiszen a protestánsok nem fogadják el az egyházi rendet szentségnek. A papi áldás pedig csak úgy papi áldás, ha felszentelt pap adja.


Meg félreértésre adna okot. Ilyenkor ugyanis elsődlegesen a Szentáldozás miatt állnak sorba. Áldást az kap, akit nem áldoztat meg a pap, legtöbbször azért, mert még nem volt elsőáldozó. Vagy ritkábban azért, mert valami miatt úgy ítéli meg a pap, hogy abban a pillanatban nem méltó a hívő az Eucharisztia vételére.

2016. márc. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de mit mond olyankor a pap? Meg nyilván felszentelt pap adja...jó magam katolikus iskolába járok, de refi vagyok.
2016. márc. 12. 00:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én régen református voltam, mindig kimentem a haverokkal mikor áldozni mentek, és szóltam a papnak ,hogy "protestáns vagyok atya, csak áldjál meg" volt, hogy csak keresztet vetett, volt ,hogy azt mondta "áldjon meg az atya, a fiú és a szentlélek ,szentháromság egy igaz Isten" vagy hasonlót


tehát semmi olyat ami a református meggyőződésedet sértené :)

2016. márc. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ministránként sokszor hallom. A pap keresztet rajzol az ember homlokára és így szól: "Áldjon meg téged a mindenható Isten: az Atya, a Fiú és a Szentlélek. Protestánsok esetében érdekes dolog,hiszen nagy kérdés,hogy hisznek-e abban,hogy a pap Isten áldását közvetíti.
2016. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Áldást úgy gondolom, hogy el lehet fogadni...nálunk is így van. A lelkész tulajdonképpen Isten áldását közvetíti az istentiszteleteken.
2016. márc. 12. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen "kiskeresztet" általában gyerekek szoktak kapni, akik még nem voltak elsőáldozók, de ilyenkor nálunk nem szokott az atya semmit mondani.

De egyébként katolikusoknál áldáskor általában ezt mondják: Áldjon meg Téged/Titeket a Mindenható Isten: az Atya, a Fiú és a Szentlélek!"

2016. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csak ,hogy tudjátok, igen a protestáns is hihet benne, még ha a katolikusok helyettes elvét el is veti, de mondjuk egyetemes papság alapján még a legdurvább neoprotestáns is simán elfogadhatja hogy az őt megáldó pap (vagy bárki) közvetít valamiféle kegyelmet


nemhogy még a reormátus, akiknek a lelkészei papi kasztabb a katolikus papi kasztnál, még ha ezt nem is szívesen ismerik el

2016. márc. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!