Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves felhasználok:Hogy...

Kedves felhasználok:Hogy magyarázzátok a Dániel.12:1-4 verseket?

Figyelt kérdés

2016. márc. 10. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

A Dániel 12:1 két különálló dolgot jövendöl meg Mihályról: az egyik az, hogy „áll”, ami egy bizonyos időszakon át tartó helyzetre utal; a másik pedig az, hogy „felkél”, ami egy eseményre utal ebben az időszakban.


Először tehát azt kell megtudnunk, Mihály melyik időszakban ’áll Dániel népének fiaiért’. Emlékezzünk csak vissza, a Mihály egy olyan név, melyet Jézus kapott égi uralkodói helyzetében. Az utalás arra, hogy ő „áll”, eszünkbe juttatja azt, hogy milyen értelemben szerepel az itt így fordított héber kifejezés Dániel könyvének más részeiben. Gyakran egy királynak a tettére, például királyi hatalmának az elkezdésére utal

1800-as évek elején megállapította egy bibliakutató tudós, Joseph Benzon, hogy Mihály leírása, ahogy a Bibliában találjuk, „nyilvánvalóan a Messiásra mutat rá”. Egy tizenkilencedik századi lutheránus, E. W. Hengstenberg egyetért azzal, hogy „Mihály nem más, mint Krisztus”.


A Dániel 12:2 emlékezetünkbe idézik Jézus Krisztusnak az egyetemes feltámadásról szóló megindító ígéretét

12. fejezet első verse nemcsak a dolgok e rendszerének a végéről, hanem az utolsó napok teljes időszakáról szól.

Tulajdonképpen a fejezet nagy része nem az eljövendő földi Paradicsomban, hanem a vég idejében teljesedik be. Van ebben az időszakban valamilyen feltámadás? Pál apostol írt azoknak a feltámadásáról, „a kik a Krisztuséi”, és azt mondta, hogy ez Krisztus „jelenléte idején” (NW) történik meg. Az égi életre feltámadók azonban „romolhatatlanságban” támadnak fel (1Korinthus 15:23, 52).


Nyilvánvaló tehát, hogy nem sokkal 1914 után Jézus feltámasztotta szellemi életre a mennybe azokat, akik ’Isten Izraelé’-ből hűségben haltak meg. (Galata 6:16.) Az ő felébredésük „határtalan ideig tartó életre” szól.

Az angyal szavai azonban kétségtelenül más feltámadásra is vonatkoznak.


Dán 12:3 Kik azok, akik ilyen tündöklően fénylenek? Nos, ők nem mások, mint a felkent keresztények, vagyis a valódi búza, amelyről Jézus beszélt a búzáról és a gyomról szóló szemléltetésében.

Az utolsó napokban azok, „akiknek éleslátásuk van”, vagyis a felkent keresztények, ’fénylenek mint világítótestek’, és „sokakat az igazságosságra hoznak” – a sokak közé tartozik a ’más juhok’ ’nagy sokasága’ is

Vagy is azok is igazságot megismerik akik a Földön maradnak.


Noha Jehova a hűséges prófétáival, mint amilyen Dániel is volt, számos részletet feljegyeztetett a megígért Magról, a Messiásról, még nem látta elérkezettnek az időt arra, hogy a szolgái teljesen megértsék a jelentését annak, amit ihletés alatt leírtak. Például azután, hogy Dániel látomást kapott Isten Királyságának a létrejöttéről, azt az utasítást kapta, hogy pecsételje be a próféciát a Jehova által meghatározott ideig. Akkor majd „bőséges lesz az igaz ismeret” (Dán 12:4).

2016. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Akartam írni, de elolvastam a jehovista hazugságot és inkább megyek hányni.


De egy apró észrevétel: ha 1914ben megtörtént az elragadtatás, akkor azóta a jehovista tanítás szerint nem lehetnek felkentek és senki sem vehetne Úrvacsorát.

2016. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Az apokaliptika műfajában megfogalmazott eszkatologikus prófécia.


Dániel könyve végső formájában abban az időszakban keletkezett, amikor a zsidó népet erőszakosan hellenizálni akarták (Kr.e. 2. század), és ez a szerző vigasztalást akart nyújtani a hittestvéreinek, mert sokan haltak mártírhalált. Természetesen a feltámadásról már az Újszövetség is tanít, tehát van a próféciának valóságalapja. Azonban itt elsődlegesen Izraelről van szó, azért is említi a főangyalukat, Mikáelt.

2016. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Csak is az előző fejezet folytatásaként... :-)

A 11. fejezet felvázol előttünk egy hatalmas küzdelem-sorozatot, mely a görög utódállamok kialakulásától a vég idejéig tart. Ezek a háborúval telített események általában Isten népe ellen is irányultak, de kihatásaiban mindig érintették.


Ennek a hosszú történelmi esemény-sorozatnak az elbeszélése még tulajdonképpen csak bevezetését képezi annak a rendkívüli eseménynek, amely Isten népe számára sorsfordulót jelent. Ezért, mintegy az egész elbeszélés koronájaként kijelenti: “És abban az időben felkél Mihály, a nagy fejedelem, aki a te néped fiaiért áll”. Vagyis Mihály fejedelem személyében egy olyan küzdőfél lép a történelem színpadára, aki már nem Isten népe ellen tör, hanem inkább mellette és érte.


Az egész hosszú küzdelem-sorozatot azért mondja el az angyal, hogy meghatározhassa eseményszerüen azt, hogy Isten népe számára mikor következik be a szabadulás. Ebben az időben három nagyon fontos esemény veszi kezdetét:

1. Felkél Mihály, a nagy fejedelem.

2. Nyomorúságos idő lesz, amilyen még nem volt.

3. Abban az időben végleg megszabadul Isten népe.


Az előző fejezet küzdelem-sorozatának ismertetése tehát azért került lejegyzésre a Bibliában, hogy erre a végső eseményre irányítsa a figyelmünket. Azért, hogy az Isten eligazítására figyelő embereket ne érje váratlanul, meglepetésszerűen. Azért, hogy a szabadulás örömhírét ismertesse meg mindazokkal, akik várják az Isten országának eljövetelét, és végül azért, hogy a még hátra lévő időt megfelelően tudjuk kihasználni arra vonatkozóan, hogy ne csak jogot nyerjünk az Isten országába való belépésre, hanem igyekezzünk mindjobban alkalmassá is válni arra, hogy méltó polgárai lehessünk ennek az országnak.


Jézus tanításában is olvashatunk egy olyan nyomorúságos időről, “amilyen nem volt a világ kezdete óta mind ez ideig, és nem is lesz soha”. (Mát. 24,21.)


A Bibliában adott kinyilatkoztatás értelme szerint minden meghalt embernek fel kell egyszer serkenni alvó állapotából, azaz fel kell támadnia.


Végül Dániel határozott utasítást kapott, hogy az ezeket a beszédeket tartalmazó könyvet zárja be és pecsételje be.


Üdv. Péter

2016. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2-nek:gondoltam ,hogy bèkèsebb,inteligensebb lessz ezen a forumon a feltett kèrdès megbeszèlèse,de ugylátszik nem vagyunk egyformák de azèrt kèrlek tartsuk be a GYIK.szabályait.
2016. márc. 10. 16:56
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

1 Kedves válaszoló neked hazudtak egy jó nagyot sajnos, és te el is hitted.


A Dániel a könyve 12:1 ben ezt olvassuk: És abban az időben felkél Mihály a nagy fejedelem aki a Te néped fiaiért áll.


Az országok fölött angyali fejedelmek vannak. A Dániel 10:13-ban meg eszt olvassuk hogy;

(Dán 10:13)

"De Persiának fejedelme ellenem állott huszonegy napig, és ímé Mihály, egyike az előkelő fejedelmeknek, eljöve segítségemre,.."

Az Írás minden bizonnyal nem hívná Isten Fiát az egyike a fejedelmeknek néven.

Ezen írás részletek azt mutatják hogy Jézus nem Mihály. Mihály azaz Mikal igenis az Isten családjának egy másik fia, de alárendeli magát mindenben Istennek és Jézus Krisztusnak.

2016. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
5re: ha te felháborodás nélkül tudod elfogadni a hazugságot, akkor baj van.
2016. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7-nek:Isten se pusztitja el azonnal a bünösöket,vár ,hogy megtèrèsre jusson,mert szereti az emberisèget.

Mèg te se tudod kiből lessz hittársad.Pèldabeszèdek iroja mit mond az elhamarkodott szorol?

A bèketürèsről mit mondott Jèzus es az apostolok.

Hagyjad ha valaki nem jol dönt,magának áll vagy esik!

2016. márc. 11. 08:03
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Dániel könyve egy tipikusan olyan könyv, amire az apokaliptikus szekták és a fundamentalisták szeretnek hivatkozni, mint amiben jóslatok vannak. Tudom, hogy nem tetszik egyeseknek, de meg kellene végre érteni, hogy Dániel könyve nem jóskönyv, hanem az apokaliptikus irodalomhoz tartozó mű. Ne gondoljátok, hogy ez valami nagy újdonság volt az ókorban, egy időben ez eléggé divatos műfaj volt az apokaliptika.


Több bibliatudós is egyetért abban, hogy ez a könyv az Ószövetség egyik legkésőbb keletkezett könyve, amely bátorításként íródott a szabadságharcosoknak, ezért teljesen értelmetlen belőle jósolgatni, mert nem azért írták!


Idézem a katolikus lexikont [ [link]


"3. Keletkezése. Mivel a látomásokat egyes szám első személyben írták, mind a zsidó, mind a ker. hagyomány Dániel próf-nak tulajdonítja. A nyelvészeti adatok szerint mai formájában (protokanonikus rész!) IV. Antiokhosz (ur. Kr. e. 175-164) korában keletkezett. Innen érthető, hogy Sir 44-49: nem szerepel (ez Kr. e. 180-ból való), de vsz., hogy bizonyos részei korábbiak, a Babilonba hurcolt zsidóság körében születtek."


Raj Tamás zsidó rabbi mondja:


"Kedves Anikó! Dániel könyvét a keresztények azért tartják prófétai munek, mert sok jóslatot tartalmaz. Csakhogy ezek nem próféciák, hanem az ókori keleti, úgynevezett jóslatirodalom körébe tartoznak. (Lásd errol a Világirodalmi Lexikon vonatkozó cikkét!) Valójában Dániel könyve az eredeti héber Biblia a Szentírás harmadik csoportjában, a Szentíratok körében találjuk, és nem a másodikban, a prófétai könyvek csoportjában! Üdvözlettel: R.T. [Forrás itt: [link]


Teljesen tévúton jár tehát az, aki Dániel könyvéből jósolgatni akar!

2016. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nos kedves .Dante., akkor szerinted az Úr Jézus Krisztus tévúton járt több tekintetben is:

Mt 24,15

Mikor azért látjátok majd, hogy az a pusztító utálatosság, a melyről Dániel próféta szólott, ott áll a szent helyen (a ki olvassa, értse meg):

Mk 13,14

Mikor pedig látjátok a pusztító utálatosságot, a melyről Dániel próféta szólott, ott állani, a hol nem kellene (a ki olvassa, értse meg), akkor a kik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre;


Jézus Krisztus egyértelműen Dániel prófétának tulajdonítja a könyvét, és abból idézve prófétált (jósolt). :-)


Nem is beszélve arról, hogy magát "ember Fiának" hívta a dánieli próféciában megjelenő "ember Fiára utalva:

Mt 24,30

És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljönni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel. Utalás Dán. 7:13-14-re.


Én azt gondolom ezeknél nagyobb bizonyságra nincs is szükségünk a könyvet illetően...


És akkor nem is beszéltünk az apostolok hivatkozásairól:

2Thess 2,4

„A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.” Utalás Dán. 7:25-re, és 11:36-ra. A legtöbb utalást egyébként Jelenések könyvében láthatjuk. Ezek már önmagukban is bizonyítják számunkra a könyv hitelességét.


Üdv. Péter

2016. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!