Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 10 éves gyerekeknek az elragad...

10 éves gyerekeknek az elragadtatásról beszélni nem túl korai?

Figyelt kérdés

Vasárnapi iskolában tanítok, és a Mt 13:47-52 igeszakasz került elém. Arra gondoltam, hogy erről beszélgetnék a gyerekekkel, de ehhez ők még nem túl fiatalok? Nem lenne nekik ijesztő?

Úgy értem egyrészt tudom, hogy ez egy komoly téma, másrészt ott van, hogy nem lehet túl korai, hiszen nem tudjuk azt, hogy mikor következik be...

Nem akarom őket megijeszteni, de tudniuk kell az igazat.


A kérdés NEM arra vonatkozik, hogy ki hisz, ki nem hisz az elragadtatásban.


2016. febr. 26. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig a hitedet ne add el másoknak, mint igazság.

Mit mondanál nekik amúgy a témáról és hogyan?

Nem fognak megijedni. Az már filozófiai és pszichológiai kérdés, hogy mit jó hazudni az embernek vagy mennyire legyünk nyersek vele. (főleg ha a halál elkerülhetetlen).


Én soha nem rémültem meg a haláltól. Bár kicsiként nem hiszem, hogy teljesen fel tudjuk fogni. Inkább a veszteséget.

2016. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem korai, a sajátomból indulok most ki
2016. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kötelező erről a témáról beszélni? amúgy nem fognak megilyedni tőle, gyakran a gyerekeknek simán lehet beszélni halálról is anélkül ,hogy kiakadjanak, nem érzik a súlyát, ha elmondod nekik, hogy nyugi ez valószínű nem a mi életünkben lesz akkor biztos nem rémülnek meg
2016. febr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Állítólag nagyon nevettem egyszer, amikor egyik mesébe anyukám beleolvasta a halált a saját kérésemre. (talán még fiatalabb is voltam) (valószínűleg a meglepődés váltotta ki belőlem, hogy megteszi, bár így is elgondolkodtató...).

Valamiért a 10 csapás sem botránkoztatott meg soha.

Pedig tényleg nagyon jó szívű, csillogó szemű kis gyereknek indultam volna. "Rossznak", de nem gonosznak. Akkor még barátságos és nyitott voltam.

Sajnos Jézust már akkor is meg akartam verni, mert nagymamám meg már akkor jött a sületlen lelki terrorjával, hogy majd a Jézuska örökre elviszi. Bár akkor még kisebb voltam és még nem tudtam semmit a vallásról. Na mindegy, egy kis nosztalgia.

2016. febr. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, HA bekövetkezik az elragadtatás, az egy viszonylag egyoldalú jelenség lesz... nem igényel együttműködést vagy hitet a folyamatban. Teljesen mindegy hogy kisded vagy aggastyán, vagy hogy hisz e az elragadtatásban, megtörténik, amit Isten akar. Innentől kezdve feleslegesnek érzem a gyerekek riogatását/felvilágosítását... az a lényeg hogy erős, közvetlen és élő kapcsolatuk legyen Istennel, nem az hogy hisznek-e bizonyos VITATOTT és GYAKORLATILAG LÉNYEGTELEN tanokban.
2016. febr. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem akarom őket megijeszteni, de tudniuk kell az igazat.


A kérdés NEM arra vonatkozik, hogy ki hisz, ki nem hisz az elragadtatásban."


Tehát punktum,amit te igaznak hiszel,az úgy is van?

Csak akkor beszélj nekik róla,ha tutira tudod,hogy igaz.

2016. febr. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem korai beszélni arról, hogy Istennel itt és most, a földi életünk során kell elrendezni a kapcsolatunkat és a dolgainkat, mert a halál után erre már nem lesz lehetőségünk, az pedig elméletileg bármikor bekövetkezhet, akkor nem korai arról sem beszélni, hogy ennek a lehetőségnek az elragadtatás is véget vethet. Ámbár arról megoszlanak a vélemények, hogy aki lemarad, az végleg lemaradt-e. Tény, hogy a Jelenések könyve nagy sokaságot említ a Mennyben, akik a nyomorúságból jöttek. Ezek azonban mártírok, akik a hitük miatt haltak meg. Sokan gondolják azt, hogy ha lemaradnak, akkor is van egy fapados járat a Mennybe: az, hogy az Antikrisztus országlásának az idején mártírhalált halnak a hitükért, mivel az Antikrisztus nem tűr semmiféle konkurenciát. Arról meg szoktak feledkezni, hogy a történelem során már volt idő, amikor a keresztények tömegesen haltak mártírhalált, és egyáltalán nem jött könnyen a halál, mert sokszor előtte jól megkínozták őket, és bármikor véget vethettek a saját kínjaiknak, ha megtagadták Jézus Krisztust, és hajlandóak voltak Jupiternek áldozni. Ahogy akkor ez sokaknak nagy kísértést jelentett, és voltak akik meg is tették, úgy lesz ez majd az AK idejében is. Csak azt nem értem, hogy aki most, amikor itt van a földön a Szent Szellem, és az élő Egyház, nem tud magán uralkodni, hanem kompromisszumokat köt a bűnnel, hogyan képzeli, hogy amikor a második ég leszakad a földre, és a Sátán és az összes gonosz angyal lejön ide, és a mélységből feljön az összes elérhető démon, amikor olyan tömény lesz a gonosz jelenléte a világon, amire nem volt példa az emberiség hatezer éves történelmében, még a Noé korában sem, majd éppen abban a közegben fogja összeszedni magát, és a sarkára állni. Valóban lesznek mártírok. De nem vagyok meggyőződve arról, hogy a megtérést és helyreállást halogatók, éppen ezért az elragadtatásról lemaradók fogják kitenni a mártírok döntő hányadát.
2016. febr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Tehát punktum, amit te igaznak hiszel, az úgy is van?

Csak akkor beszélj nekik róla,ha tutira tudod,hogy igaz."


Nem az az igaz, amit én annak hiszek, hanem amit a Biblia ír. Szóval tutira tudom, igen! :)

2016. febr. 27. 20:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá!

Persze ettől még a felelősség a tiéd,nem a Bibliáé.

2016. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ŐŐ hát ismerősöm gyereke ovis hitanra 1x ment utána megakart halni hogy a paradicsomba kerüljön...
2016. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!