Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmusban hogyan lehet...

A buddhizmusban hogyan lehet a szomjat, a vágyakozást leküzdését?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 21:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező, én Isten hívő ember vagyok, de régebben nagyon érdekelt a Buddhizmus, így egy két apróságot tudok róla. Először is eléggé sok ember mondja magát Buddhistának olyan ez, kb, mint a Kereszténységben, sok ember tartja magát annak, de csak kevesen szolgálják Istent igazán. A buddhista szerzetesek elég komoly spirituális folyamaton mennek keresztül, mivel már a környezet ahol a különböző tréningeket elvégzik is általában hihetetlenül nyugtató, így valójában egy átlag hétköznapokat hajszoló ember is eléggé nagy nyugalomra tudna lelni, egy olyan helyen, szóval a szerzetesek harmonikus környezetben könnyed ételeket fogyasztván, vizet isznak, és különböző meditációkat, spirituális gyakorlatokat, pl zen harci tánc a zhen buddhizmsban, és mindenféle testet, és elmét pallérozó folyamatokat végeznek el, mivel alapvető elvárás a vágyak leküzdése, így már az első perctől nagy hangsúlyt fektetnek rá, és szépen lassan egyre jobban eltűnnek a felröppenő negatív gondolatok, a vágyak stb, ahogy fentebb is említettem ha belegondol az ember egy természetben, a nagyvilágtól messzi nyugalmas helyen, valószínűleg alapból sem lehet annyira nehéz ellenállni a kísértéseknek, persze rendkívül fontosak a gyakorlatok, hogy tökéletes harmóniába jussanak. Egyik ismerősöm jobban benne volt, van ebben a dologban és mesélte élt egyszer egy szerzetes aki súlyosan megsérült, halálos sérülése volt, de a különböző meditációkat és gyakorlatokat végrehajtván magát a fájdalmat sem érezte már, úgy halt meg, hogy nem érzett semmit. Érdekes kis story, sok mindent eltudnak érni az igazi Buddhizmust követő emberek, bár sok mindennel nem értek én személy szerint már egyet velük. Minden jót.
2016. febr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

én csak azt írtam le, ez a bizonyos buddha akiről a vallás el van nevezve olyan életet élt, hogy 10 rocksztár nem élt úgy mint ő, és erre a következtetésre jutott, tévedett, Noss ezt mindenki döntse el maga.


Érdemes gondolkodni, vizsgálni magasabb rendű igazságokat, tudományos élettel foglalkozni, művészetet fogyasztani és alkotni? Talán nem, talán az élet értelme, hogy éhes vagyok eszek, merevedésem van megrakok egy prostit, utálok valakit, félholtra verem, stb


de akkor minek ide kiírni kérdéseket?

2016. febr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert én is keresem az utam. Az utóbbi pár hónapban úgy éltem, hogy hajszoltam az élvezeteket, nők, italok stb... Igazából nem lett boldog ettől az életem, de jobb és tartalmasabb (és károsabb is) volt mint azelőtt. Ha az igazi buddhisták -és itt most nem az itt írogató hobbi buddhistákra gondolok- megfosztanak maguktól minden vágyat, sóvárgást lehet nyugodt életük van, de ők viszont sok mindenről lemaradnak. Én hiszem hogy egyszer élünk, szerintem a legjobb út az arany középút, csak talán lehetetlen elérni.
2016. febr. 10. 08:29
 14/19 anonim ***** válasza:

"de te úgy írtad le mintha ez lenne az egyetemes igazság"


Kérdező, ha észreveszed, mindenki, aki a hit egy komolyabb fokára jutott, aki jár egy utat, kizárja a többit, mert ha nem zárná ki, akkor nem tudna komolyan hinni a sajátjában. Csak az elején van olyan, hogy megengedi, hogy más is járhat jó úton. Aztán az út későbbi szakaszában, amikor ő már eléggé megingathatatlanná vált, már megint megengedi, hogy másoknak más az igazsága.


Csak haladj az úton, amelyben hiszel, és ne foglalkozz semmi mással! Miért hiszed, hogy a buddhisták tudnak bármit is?

2016. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%
noss a buddhista alapvetés a tiéddel ellnkezik, szerintük végtelenszer élsz, és ez rossz dolog, ők a végleges halálra vágynak, ami úgy érhető el ha már nem vágysz semmire, és nem félsz semmitől
2016. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ez így azért nem teljesen igaz, hogy az egész élet szenvedés. Azt én is úgy gondolom, hogy a teljes boldogságot sosem lehet elérni. Az élet vegyes, van benne öröm és szenvedés, kinek milyen arányban.
2016. febr. 10. 13:29
 17/19 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Egyszerűen úgy, hogy nem küzdesz ellene! Felismered, amikor születik, megnézed a hatását és megmaradsz a látásban.

2016. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

"noss a buddhista alapvetés a tiéddel ellnkezik"


Noss, le is győzte viták sorozatában Shankara - akinek az alapvetését elfogadom sajátomként - a buddhista alapvetést annak idején. Shaknarával egyetértésben szerintem a buddhizmus tévút.

2016. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

"A buddhizmusban hogyan lehet a szomjat, a vágyakozást leküzdését?"


Szerintem úgy, hogy amennyire tudod, kiéled magad.

Az emberek vágyai annyira nem különböznek, hiszen egymást utánozzák.

Reális vágyakról beszélek.

Gotama hiába mondta, ha egyáltalán ő mondta, hogy a vágyak nem kielégítőek, ezt neked is meg kell élned.

Valószínűleg ő is megélte, hiszen lehetősége volt rá. Társadalmi státusz stb.

Ha ez megvan és volt elég tapasztalat, akkor a szomjat a vágyat megértéssel, végül elengedéssel tudod "feloldani".

Szerintem itt nem kell küzdni. Megértés -> elengedés


Ehhez sokat kell szemlélődni.

2018. febr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!