Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki apaca szeretne...

Ha valaki apaca szeretne lenni? . Tobbi lent

Figyelt kérdés
Erdekel hogy ha valaki apaca akar lenni milyen iskolat kell elvegeznie es hogy peldaul ha valaki szinte soha nem jart templomba es megkeresztelve sincs ez hogyan hat ki erre az egeszre Mik a feladatai egy apacanak? kerestem a neten de nemigazan talalok ezzel kapcsolatban barmit is Es nem nem akarok apaca lenni csak nagyo kivancsi vagyok ezekre a dolgokra :D

2016. febr. 5. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Nagyon sok női szerzetesrend van. Ha valaki jelentkezik, akkor az egy hosszú folyamat, amíg tényleg apáca lesz. Az nem feltétlen baj, ha valaki még nincs megkeresztelve vagy addig nem járt misére, minden esetet alaposan megvizsgálnak, hogy az illető miért akar apáca lenni és hogy vajon tényleg jó lenne-e neki, meg persze hogy be tudna-e illeszkedni.

2016. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Apácának lenni nem egy foglalkozás, amit választasz magadnak, hanem egy élethivatás, amihez az erős Isten iránti elhívatottságot kell érezned.


Ha majd egyszer érzed ezt az Isten iránti elhivatottságot, akkor majd fontos lesz számodra, hogy megkeresztelkedjél és rendszeresen járjál templomba.


Amíg nem jársz rendszeresen templomba, addig nincs meg benned ez az elhivatottság, addig nem is érdemes próbálkozni az apácarendeknél. Csak kellemetlen helyzetbe hoznád magadat is meg, őket is.

2016. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Clark Kent.. ***** válasza:
61%
Normális nő nem akar apáca lenni.
2016. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat
2016. febr. 5. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
#3 Csak az akar apáca lenni, aki meghívást kapott rá.
2016. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


Éppen ma olvastam három nő történetét, sőt négyét, akiket zárdába adtak, hogy apácának neveljék őket. 14,12, és 10 évesek voltak, amikor zárdáb adák őket a szülei.

Olvasd el mit "tanultak" ott, és milyen életük lett végül. Lehet érdekesnek találod, hiszen ízt írtad, kíváncsi vagy az ilyen dolgokra.

/www.jw.org/hu/kiadvanyok/folyoiratok/ortorony-tanulmanyozas-2016-aprilis/apacak-megismerik-az-igazsagot/

2016. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bogi11 válasza:
100%

KZitus

Igaz nem olvastam a könyvet, úgyhogy nem is tudom miről szól, de ha minden igaz lenne, amit eddig az emberiség története alatt megírtak, akkor ez a Föld nem az a Föld lenne ami.

Másrészt nem tudom mikori a történet, de manapság nem szokás"beadni" apácának senkit. Már elég régóta az lesz csak apáca, aki hivatást érez erre az életre. Régen(évszázadokkal ezelőtt) sokszor a nyomor elől menekítették a rendekbe a gyerekeket, mert különben éhen haltak volna. Más világ volt.

2016. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Clark Kent.. ***** válasza:
78%

"#3 Csak az akar apáca lenni, aki meghívást kapott rá."


Mégis miféle meghívást kapott volna? Az apácák meghívása talán olyasmi élmény, amit Mózes élt élt?


Nincs itt többről szó, mint arról, hogy valakit vagy vallásosnak neveltek, vagy nem ért a tudományokhoz, és érzelmileg ingatag. Akkor valóban úgy érzi, hogy "hívja az Isten", de Ő maga - ha létezik egyáltalán - soha nem küldd meghívót senkinek sem.

2016. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:
48%

Bocsi kérdező:-)


Kedves Bogi11

Amit belinkeltem, az egy rövid életrajz három testvérről.

20.században éltek, de élnek ma is. Igaz történet.

De valóban a szegénység miatt küldték a szüleik kolostorba őket. És abban is egyetértek veled, hogy rengeteg gyerek, főleg lány esett "áldozatul" annak a sorsnak, amiről ezek a lányok is beszélnek.

Ma már szerencsére talán nincsen ilyen.


Egy alkalommal(munkámból kifolyólag) beszélgettem egy apácával, és megkérdeztem, miért, hogyan lett apáca. Számomra megdöbbentő dolgokat mondott....de ez nem igen érdekel másokat.

2016. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves KZitus. Rá sem megyek a cikkre, mert látom, hogy a jehova tanúi oldalán van, és az egész csak arra jó, hogy a katolikus vallás ellen hergelje az embereket, és azt bizonyítsa, hogy csak a tanúk az igazi keresztények. Egyébként honnan tudod, hogy igaz? Az interneten írhatnak bármit, nem igaz. Mindegy, nem hibáztatlak téged, mert tudom, hogy téged is csak elhülyítettek.
2016. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!