Miért azonosítják a kvantumtudatot Istennel?
Isten nem csupàn egy tudat vagy külsô megfigyelô, mègis a kvantumfizikàban így tekintenek rà. pl.: dr.Amit Goswami
Nem hinnèm, hogy az àltala "Istennek" vèlt ùn. kvantumtudat azonos lenne a keresztènysèg Istenèvel, màrpedig Istenbôl csak egy van. Mègis akkor a kvantumtudat alatt èrtett Isten kicsoda?
Csatlakozok az első 2 hozzászólóhoz, némileg kiegészíteném a válaszaikat néhány gondolatkísérlettel, ha már teologizálunk a Természettudomány kategóriában.
Egyrészt, senki nem bizonyította, hogy Istenből egy van. Lehet, hogy Isten nem létezik egyáltalán, illetve lehet akár több is belőle, akár végtelen számú.
Másrészt, az emberek nem egy istenben hisznek, hanem több ezerben. Ilyen szempontból több ezer isten van, amivel lehet azonosítani a kvantumtudatot.
Harmadszor, talán a kvantumtudat azonosítható Istennel, de egyáltalán nem szükséges, hogy bármelyik vallás bármelyik felekezetének egy istene, vagy több istenének egyike legyen. Nem kell. Ki lehet találni egy vadonatúj istenképet, és azt lehet mondani, hogy ez már most tényleg az igazi. Ebben az esetben a kvantumtudat meghazudtolja a többi vallást, és ennyi a történet.
Én is csatlakozom. :)
Sajnos régóta bevált módszer, hogy valós, de az átlagember számára nehezen érthető kifejezésekkel hitelesnek tüntetnek fel olyan dolgokat is, amiknek semmi közük hozzá. Az ilyen kifejezéseket pedig előszeretettel veszik a tudomány világából. Ezzel tudományos hangzásúvá tehetnek teljesen komolytalan témákat. Erre szokták mondani, hogy "áltudományos".
Szia
Pál apostol, aki éles szemű megfigyelője volt a körülötte lévő dolgoknak, beszélt olyanokról, akik inkább „a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett” Róma 1:25
Ma rengeteg ember beleesik ebbe a csapdába. Nem veszik figyelembe, hogy MINDEN fizikai törvény Isten teremtésérművére, alkotására épül.
Gondolj bele: közismert, hogy Leonardo da Vinci festette a „Mona Lisát”, de ez még nem akadályozza meg a művészettörténészeket abban, hogy vizsgálják a művész szakmai fogásait és azokat az anyagokat, amelyekkel dolgozott. Ehhez hasonlóan, ha elismerjük, hogy van egy Tervező, az ne vegye el a kedvünket attól, hogy fürkésszük tervezői munkájának és teremtésművének az apró részleteit és sokrétűségét.
Ugyan ez vonatkozik a kvantumfizikàra, kvantumelméletre is.
Hogy az emberek többezer istenben hisznek, attól még nem lesz többezer isten. Meglehet, egyetlen egy sem.
Isten léte, nem léte független attól, hogy hisznek-e benne.
Az sem igaz, hogy természettudományos megfigyelés nem igazolta, vagy feltételezte még isten létezését mint axiómát.
Maga Einstein is, amellett, hogy eredendően ateista volt, élete vége felé kétségei támadtak isten létét, illetve nem létét illetően.
"Az sem igaz, hogy természettudományos megfigyelés nem igazolta, vagy feltételezte még isten létezését mint axiómát."
De igaz. Az, hogy egy tudósnak mi éppen a vallási meggyőződése, teljesen független a természettudománytól - magánemberként lehet hinni bármiben. De kérlek, mutasd meg, hogy bármely természettudományos megfigyelés hol és mikor igazolta isten létét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!