Élő Ige Gyülekezet, nyelveken szólás. Mit gondoltok erről?
Nemrég voltam ebben a gyülekezetben (egyébként egy jóval konzervatívabb keresztény gyülekezetbe járok)
Jól éreztem magam, jó volt látni, hogy ők hogy dicsőítenek, de amikor elkezd valaki hangosan imádkozni, akkor szinte mindenki elkezdi a "nyelveken szólást" és úgy imádkoznak. Az egész egy nagy morajlássá válik, és ez elég ijesztő volt.
Érdekelne, hogy Ti hogy látjátok ezt a tálentumot (?)
Rákerestem erre a kifejezésre, és sok helyen ír róla a Biblia.
De akkor is nagyon furcsállom, hogy ilyen sokan kezdenek imádkozni egy nem létező nyelven. A mi gyülekezetünkben ilyenről soha nem beszélt a lelkipásztor.
Szent Pál egyértelműen írja, hogy ez nem megfelelő formája a közösségi ájtatosságnak:
"...Így nálatok is, ha a nyelvek adományával nem hallattok érthető szavakat, hogyan értik meg, amit mondtok? Csak a levegőbe beszéltek.
Lám milyen sokféle nyelv van a világon, de egy sem érthetetlen. Ha nem ismerem a szó jelentését, idegen vagyok a beszélő számára, de a beszélő is idegen nekem. Ezért ti is, mivel oly buzgón keresitek a lelki adományokat, törekedjetek arra, hogy az egyház épülésére bőven részesedjetek belőlük.
Aki tehát az elragadtatás nyelvén szól, imádkozzék, hogy meg is tudja magyarázni.
Ha ugyanis valamely nyelven imádkozom, lelkem ugyan imádkozik, de elmém meddő marad.
Mi következik ebből? Imádkozzam lélekkel, de imádkozzam elmémmel is; énekeljek lélekkel, de énekeljek elmémmel is.
Különben, ha csak lélekben dicséred az Istent, hogy mondhatja áldó imádra az ament az, aki a nyelvben járatlan, mikor azt sem tudja, mit beszélsz?
Te ugyan szép hálaadó imát mondhatsz, de a másik nem épül rajta.
Hálát adok Istenemnek, hogy mindnyájatoknál jobban szólok az elragadtatás nyelvén, de az egyházban inkább öt érthető szót akarok kimondani, hogy másokat is oktathassak, mintsem tízezer szót az elragadtatás nyelvén.
Testvérek, gondolkodástokban ne legyetek olyanok, mint a gyermek. Csak a gonoszságot illetően legyetek kisdedek, gondolkodástokban azonban felnőttek.
A törvény azt mondja: „Idegen nyelven és idegen ajakkal szólok majd e néphez, de még így sem hallgatnak rám, mondja az Úr.”
A nyelvek adománya tehát nem a hívőknek, hanem a hitetleneknek szánt csodajel; a prófétálás viszont nem a hitetleneknek, hanem a hívőknek szól.
Ha tehát egybegyűlik az egész közösség és mindnyájan az elragadtatás nyelvén szólnak, s avatatlanok vagy hitetlenek lépnek be, nem mondanák, hogy elment az eszetek? De ha valamennyien prófétálnak, s belép egy hitetlen vagy avatatlan, valamennyien meggyőzik, mindenkitől ítéletét hallja, s kiderülnek rejtett gondolatai, úgy hogy arcra borulva imádja Istent és megvallja: valóban köztetek az Isten!
Néhány szabály az istentiszteletre vonatkozóan. (...) Isten ugyanis nem a zűrzavar Istene."
Ezt írja Szent Pál az első korinthusi levélben, csak el kell olvasni.
Nem hallottam még erről a gyülekezetről ,de 100% ,hogy pünkösdi-karizmatikus.
Nyelveken szólás:
Nem akarok senkit se megsérteni ,de hallucínáció.
Üdv!
Kedves előző, hol gyakorolják még a nyelveken szólást, ha nem csak a pünkösdi-karizmatikus mozgalomban?
A másik, innen nézve groteszk, ahogy Pál szavaival magyarázzák némelyek, hogy miért nem helyes a nyelveken szólás, de azt soha nem említik, hogy azt is mondta Pál, hogy a nyelveken szólást se tiltsátok, vagy hogy ő maga, saját szavai alapján mindenkinél többet gyakorolta a nyelveken szólást. Sok kritikus, aki szerint nem mindenkinek kell szólni nyelveken, azon nem gondolkodik el, hogy ez vajon tényleg azt jelenti-e, hogy senkinek sem kell szólnia nyelveken.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!