Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vágynak az emberek a...

KZitus kérdése:

Miért vágynak az emberek a "menyországba"?

Figyelt kérdés

Senki nem tudhat többet a menyországról, csak amit a Biblia leírt Onnan egyetlen ember sem jött le(most ha kérhetem, nem kell Jézussal példálózni), aki elmondta volna, milyen is ott lenni. Akkor miért vágynak sokan oda?

Viszont tudjuk milyen érzés itt élni a földön. Tudjuk mi kell ahhoz, hogy itt jól érezzük magunkat, boldogok, elégedettek legyünk. Isten azt ígéri, hogy tökéletes körülményeket teremt itt a földön az embernek, halál, betegség nélkül. Erre miért nem vágynak sokan?



2015. dec. 19. 12:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

" zitus te miért akarzs feltámadni?" - ha választhatnék, meg sem szeretnék halni:-)


"Kérdéseket írj ki légyszi és ne a szektád mellett kampányolj." - ez a mondatod Krisztusi szeretből fakad?

Egyszer ki derül számodra.


"A biblia, már a valódi biblia, szerint, tehát tulajdonképpen az összes fordítás az új világot kivéve szerint, és az eredeti görög szerint is az ember egy bizonyos szellemi része Istenhez kerül, ahol már egy boldogabb és kiteljesedettebb állapotban létezik tovább, ugyan akkor még nem telje a boldogsága, hiszen vannak itt a földön emberek még akik várnak a megválltásra, majd miután ennek a világkorszaknak vége mindenki feltámad, és egy már sok szempontból más kiteljesedettebb létre támad fel, ami Ádám és Éva is lett volna idővel" - ahogy gondolod.


De "ami Ádám és Éva is lett volna idővel". Mi lett volna??? Ha nem vétkeznek, ma is élnének! Miért haltak volna meg? A Biblia elején le van írva, hogyan teremtett Isten egy élhető bolygót az ember számára. Előtte milliárdnyi angyalt teremtett. Ha további "menny" lakókra lett volna szüksége, nem gondolod, hogy megteremti azokat is?

Mi értelme van az elképzelésednek?

Nem tidom mit neevezel "A biblia, már a valódi biblia"-ának, de amit tudok a Károli féle Bibliából ismertem meg (?)


"az álatok is vágynak" - az állatok semmire sem vágynak, mert ahhoz tudniuk kelle gondolkodni, és döntéseket hozni. Nekik ösztönük van. Így lettek megteremtve.

Mi többek vagyunk, mert igen, lehetnek vágyaink, és ez bizony nagyban beffolyásolja azt, hogy hogyan használjuk az Istentől kapott ajándékot : a szabad akaratot. Nagy felelőség az, hogyan használjuk. Mert lehet élni, és visszaélni is vele. Ádámék visszaéltek vele...

2015. dec. 19. 13:09
 12/21 anonim ***** válasza:

"Úgy érzed meg akarlak téríteni? Sajnálom, hogy csalódást okozok neked."


No nem, K(edves) Zitus, ezt nem gondolom, legalábbis ami engem illet.

Azért válaszoltam, mert több hozzászólásodat olvastam már,

és az az érzésem, hogy ez tulajdonképpen nem is egy kérdés a szó szigorúan vett értelmében.

Nem vagy Te kíváncsi senki véleményére, csak a magadét akarod elmondani. (Tisztelettel) :D

2015. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a Mennybe kerülj nem elég jó embernek lenni, nem attól kerül vki a Mennybe, mert átadja az időseknek a helyét a buszon, vagy mert udvarias... nyilván ezek is "jó pontok", de önmagában nem mész vele semmire.


Egyébként Isten mutatta már meg embereknek a Mennyországot, nem is egyszer. Azért vágyunk oda, mert ott már nem lesz szenvedés, csak öröm, és boldogság.

Neked is Choo Thomasstól ajánlom a Menny Valóság!ot.

2015. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Onnan egyetlen ember sem jött le"


Honnét? Észrevetted, hogy nem egy fizikailag precízen behatárolható helyről beszél az evangélium?


"Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa tibennetek van"

2015. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%
Isten világai unalmasak. Megkapsz (szinte) mindent, amire csak vágysz, tenni sem kell érte semmit. Nem történnek veled rossz dolgok, nincs. Nincs bennük veszély, szenvedés, halál, betegségek, de nincs bennük élet sem.
2015. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, először is egy kis helyesírás: mennyország a helyes alak.

Másrészt, ha jól tudom, a Biblia szerint a mennyország a Földön jön majd el, mikor Isten új világot teremt számunkra. Ebben hittek az őskeresztények is, nem háromszintes világban meg lélekben, hanem abban, hogy Isten szavára feltámadnak majd a halottak az utolsó napon, az Ítélet Napján. Aztán a katolikus egyház már előszeretettel hirdette a mennyországot, mert ugye itt a Földön az embereket nyomorba taszította az egyház, mely akkor még erősen összefonódott az állammal, meg ugye a keresztes hadjáratokhoz is kellett a bátorítás, hogy ha meghalnak, akkor egy eszményi helyen lehetnek majd Istennel együtt.

Az egyház tudatosan félrevezette az embereket, hogy azok bármit megtegyenek ebben az életükben. De a halál után nincs semmi számunkra a feltámadásig, és Istennek sem kell egy külön lakhely, Ő mindenhol ott van. Így mennyország jelenleg nem létezik, a jövőben majd talán.


Persze csak akkor, ha Isten létezik és a Biblia igaz, mert az se 100%.

2015. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Már kérdezted ugyanezt. Kaptál rá választ.
2015. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Julianna


Örülök, hogy a "térítés" témában egyetértünk:-)


"és az az érzésem, hogy ez tulajdonképpen nem is egy kérdés a szó szigorúan vett értelmében.

Nem vagy Te kíváncsi senki véleményére, csak a magadét akarod elmondani. (Tisztelettel) :D " -szerintem ez is félreértés, mint az előbbi.

Miért? mert attól, hogy érdekel mások véleménye egy témáról, nekem is lehet róla véleményem. Egyetértesz velem?

Miveel tudod, hogy mi sok emberrel beszélgetünk bibliai témáról, olykor olyan témák és válaszok merülnem fel, hogy önként adódik a kérdés: vajon mások is így gondolják? vagy másoknak mi a vvéleménye erről, arról. DE! nekem is természetesen meg van a saját véleményem:-)


Téged tényleg zavar az, ha kérdést írok ki? :-)

Most, hogy tudod az indokaimat, talán....

2015. dec. 23. 19:14
 19/21 anonim ***** válasza:
Mikor jöttök már rá, hogy nem létezik, az amiben annyira hisztek. Nincs isten, nincs menyország,nincs pokol. Birkák vagytok és gyengék. Ti csak féltek, féltek mindentől, ezért van nektek szükségetek egy kitalált istenre és ezért magyaráztok meg minden rossz dolgot az istenetek, kifürkészhetetlenségével. Egy élet van Ez! Ha épeszű embereken mulna, az összes egyházat minden vallást, bezáratnánk és megszűntetnénk.
2016. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves 19-es!

Ezeket nem mi találjuk ki, ezek tények.

Nem lehet belekötni, mert azzal csak azt ismered el, hogy Te félsz, és próbálod magad áltatni azzal, hogy nincs Isten, mert így könyebb Neked, és a lelkiismeretednek.

Pontosan Te vagy gyenge.

De az igazság az, hogy Isten nagyon is létezik.

Vannak csodák és jelek, melyeket nem lehet mással magyarázni.

Ajánlom, hogy nézz meg egy 700-as Club adást.

Valamint az én környezetemben is történtek hasonló dolgok.

Hidd el, nincs érdekemben átverni Téged!

2016. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!