Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházi "rangok" hogy...

Az egyházi "rangok" hogy követik egymást? pápa, püspök, érsek, főpap .. szerzetes, tiszteletes, barát, pap, atya .

Figyelt kérdés

Lényegében azt szeretném tudni - mint a pl. katonai rangban - , hogy ki a legmagasabb rangú és utána ki jön a rangsorrendben közvetlen utána .


Illetve hogy van olyan akit ugyanúgy hívnak ( pl. szerzetes más néven pap vagy barát , vagy a római katolikus így hívja de a görög katolikus viszont úgy az evangélikus meg megint máshogy ugyanolyan rangú papot ) , és hogy kinek mekkora hatalma van (pl a pápa az egyházfő mindenki felett áll , a püspök megyei szinten , az érsek 5-6 templom főnöke . Bocsánat a példákért amik tuti hogy rosszak de nem értek hozzá .



2015. dec. 10. 16:20
1 2
 11/14 szp72 ***** válasza:

Szerintem ne idótázzál le senkit, mert nagyon úgy tűnik, hogy veled van baj. Vannak katolikus pátriárkák, vannak, akik viselik ezt a címet, az persze igaz, hogy lényegében ugyanaz, mint a prímás.


[link]

2022. aug. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
aug. 30., idióta te vagy, meg bunkó is legalább. Pátriárkák igenis vannak, mint ahogy az előttem író nagyon helyesen kijavított. Mellesleg, ha ilyen jól tájékozott vagy, tudhatnád, hogy egy esperes abszolút nem áll az apátok fölött, sőt. Az apát főpapi címnek is tekinthető, főleg azok körében, akiknek a rendje (pl.: Pannonhalmi Bencés Főapátság) közvetlenül a Szentszéknek van alárendelve, nem tartoznak egyházmegye alá, hanem maguk minősülnek egyházmegyének. Ennnél fogva a pannonhalmi főapát tulajdonképpen majdnem püspöki rang, nem véletlenül tagja a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai közé (az előző főapát egyébként ténylegesen püspök). Kihagytad a prímásokat is. Imádom, amikor a jóval kevésbé tájékozott emberek bunkón javítják a másikat. Tanársegéd - professzor szindróma egyetemi vizsgák alkalmával... 9-es voltam
2022. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

A Katolikus Egyház keleti ritusú papságában (görög, örmény, nyugati szír, keleti szír, kopt) van több pátriárka is.


Ez függ az adott "keleti ritusú nemzeti" részegyház nagyságától.

Pl. a magyar görög ritusú katolikus papság (görögkatolikus) élén metropolita áll, mert csupán egy (saját jogú) egyháztartományát jelenti a Katolikus Egyháznak és nem több egyháztartományból álló patriarchátusát.


Vannak azonban olyan keleti ritusú részegyházai az egyháznak, amelyek több egyháztartományból állnak, mégsem pátriárka áll az élén, hanem nagyérsek. Ez azért van, mert nem akarták a pátriárkák számát az egyházon belül tovább "szaporítani".


Vannak olyan részegyházak, amelyek élén viszont pátriárka áll.

Ilyen az örmény, szír, maronita, melkita, kopt és a káld katolikus egyházak (részegyházak).


A latin ritusú részegyház pátriárkája pedig, a római egyházmegye püspöke, azaz a Pápa.


Van néhány olyan latin ritusú püspöki szék, amelyek a hagyomány szerint használhatják a pátriárka címet, de egyházjogilag nem egyenértéküek, a többi "valódi" pátriárkával. Ők "tiszteletbeli" pátriárkák. Pl. Liszabon, Velence, Jeruzsálem, Nyugat India érseke (betöltetlen), Kelet India érseke.

2023. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez jó topik ma is okosodtam .
2023. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!