Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Konfirmálásra kell bibliai...

Konfirmálásra kell bibliai történettel készülnöm, ti melyiket választanátok? Vagy aki már konfirmált, és esetleg le van mentve gépre a szöveg, el tudná küldeni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Jézus feltámadásának történetét,javaslom(gondolom Húsvétkor lesz a konfirmációd).
2010. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Apokalipszist :)
2010. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pünkösdkor lesz :) Én Jóbot választottam, de elég nehéz.
2010. márc. 18. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
én az a történetet választanám, amikor elősször említik a Szentírásban a konfirmálás szót, tudod, amikor el is mondják benne, hogyan és miért tegyük ezt. Vagy esetleg azt a Bibliai történetet, amikor Jézus konfirmált?
2010. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó nagyon poénos akart lenni, csak éppen nem tudja a konfirmálás jelentését. A konfirmáció megerősítést jelent. Az ember ünnepélyesen megvallja hitét Isten és a gyülekezet színe előtt, amiben ezáltal is megerősödik.

Hitvallástételről nem egy esetben olvashatunk a Bibliában. A legismertebb Péter hitvallása: "Te vagy a Krisztus az élő Isten Fia", és Jézus megerősíti őt: "Boldog vagy Simon, Jóna Fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg neked, hanem az én mennyei Atyám". (Mt.16)

A kérdésre válaszolva, mivel ez a te hitvallásod, ne az alapján válassz, hogy ki milyen történetet javasol, hanem azt a történetet mondd el, amelyiket jól ismered és közel áll hozzád, amelyik valahogyan megérint téged.

2010. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon köszönöm! Reggel mutattam meg a sajátomat a lelkésznek, nagyon tetszett neki. Úgy látszik, sikerült szívből választanom.


Köszönöm a válaszokat.

2010. márc. 19. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokat segíthet a világ és önmagad megértésében a Tékozló fiú története, mert atékozlás minden fajtája körül vesz bennünket.Hasznos lehet a Vérfolyásos asszony töténete is, mert ez is kínosan aktuális.
2010. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a Magvető példázatát választanám. Szép példa arra, hogyan jutottál el addig a pontig, hogy lekonfirmálj:) Egyszerűen jó termőtalajba kell vetni.. 16/L
2010. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!