Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon miért követik egyesek...

Vajon miért követik egyesek szánt szándékkal sátánt? Mi olyat tud sátán, amit Isten ne tudna jobban?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Most a 14-15 éves sátánista gyerekekre gondolsz akik mardukot hallgatnak? Nem hiszem, hogy lenne akkora jelentőségük h érdemes lenne róluk beszélni. Majd kinövik pár év mulva
2010. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Annyit tudhatnál hogy Lucifer a tudást képviseli a világon minden írásban pld Madách művében is. A tudás fájától miért tiltotta el az embert? Azért hogy az ember buta maradjon!Mert saját magából indult ki.Az isten az észnélküliséget a butaságot képviseli minden érdemleges írásműben a világon.Mit írt Jannus Panonnius : mert hívő ember költő nem lehet!
2010. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

1.) A legtöbben egyszerűen LaVey irányzatát követik, aminek az ördögimádathoz annyi köze van, mint tyúknak az ábécéhez. Az egyszerűen egy gondolkodásmód, aminek az alkotója részben polgárpukkasztásból, részben pedig azért adta a sátánizmus nevet, hogy az evilági életközpontúságát jelképezze vele. De egyébként semmi vallásos hiedelem nincs benne, a Sátánban sem hisznek.


2.) Szintén nagy kategóriát alkotnak még a pózerek, akik divatból "sátánoznak", de ez se több idióta szabadidős elfoglaltságnál.


3.) Van még jópár olyan emberke is, aki az első válaszoló miatt is említett, részben zenei indíttatásból érdeklődik eziránt, de itt elég nagy az átfedés a 2.)-es csapattal. Igazi ördögimádatot itt se nagyon találsz.


4.) Az igazi ördögimádók vannak legkevesebben. Ehhez vagy meglehetősen torz lelkület kell, vagy pedig igen csavaros gondolkodásmód. Van például olyan felfogás is, miszerint Sátán - avagy Lucifer - is pozitív figura, olyanformán, mint a görögöknél Prométheusz, aki nem akarja tudatlanságban hagyni az embereket. Aztán van olyan nézet is, miszerint a Sátán függetlenséget, önállóságot, a saját sorsod egyéni alakításának lehetőségét kínálja/jelképezi a hívők birkabégetése helyett. Viszont azt már én se értem, hogy ehhez miért kell egy Sátán. Ha az ember a maga útját akarja járni, hát tegye. Miért kell ehhez még hülyeségekben is hinni?

2010. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

"Lucifer - is pozitív figura,"


Maga a biblia írja hogy pozitív alak hiszen megmutatja az embereknek a tudáshoz vezető utat. Nem véletlen fényhozó a neve jelentése. Tanító pedig kell mert az emberek nagy része önállóan nem tud dönteni.

2010. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 vav22 ***** válasza:
30%
Nem tud a sátán semmit jobban, mint Isten. Ellenben megtéveszteni nagyon jól tud. És sok embernek szimpatikusabb egy tévtan, ami megenged ezt-azt vagy nem tilt annyi mindent és nem ragaszkodik a Bibliához, mint megfelelni a Bibliai tanításoknak. A sátán meg ugye gőz erővel munkálkodik, hogy megnyerjen magának sok embert és be is vet minden eszközt.
2010. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

"mint megfelelni a Bibliai tanításoknak"


Te komolyan nem látod hogy a biblia első oldalain már mennyi logikátlanság hülyeség van?Csak egy picit gondolkodni kell nem észnélkül elfogadni jónak a nyilvánvaló rosszat.

2010. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 vav22 ***** válasza:
53%
Semmi logikátlan hülyeséget nem látok a Bibliában és azt sem értem miért támadsz azért mert más a nézőpontom, mint neked. És gondolkodtam eleget. Vallásos nevelést kaptam, ennek ellenére úgy 10-15 év elteltével miután megismertem minden féle agykontrolos és egyéb dolgot és a kezembe vettem a Bibliát, akkor értettem csak meg igazán. Azt hiszem eleget elmélkedtem rajta, hogy melyik utat válasszam, de ezzel le is zárom az induló vitát, úgy gondolom (A Biblia is írja) mindenkinek szabad akarata van, mindenki saját maga dönt arról melyik utat válassza, ezért tartsuk tiszteletben egymás nézeteit, én is ezt teszem a tiéiddel. :-)
2010. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
kérdezd meg jeohvatanúit, hátha tudják, hogy miért teszik
2010. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én sem értem ezeket a sátánistákat. Mert oké, nem kell hinni, éljen úgy, ahogy neki tetszik és szerinte jó. De miért pont a Sátán, lényegében tőle előnyöd emiatt nem lesz mással szemben, szóval ő sem fogja meghálálni, ha mondjuk gonoszságokat teszel a nevében, hogy jól van, hű követőm voltál, majd megjutalmazlak.
2010. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

gonosz,önző emberek vannak..A Sátán sosem fogja meggátolni,ha gonoszat akarnak tenni..ennyi..

a gonoszság maga a Sátán

2010. márc. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!