Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy elméletem Istenről....

Van egy elméletem Istenről. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Mi van ha a világegyetem úgy épül fel, mint az emberi test. A világban a dolgok, olyanok mint sejtek, amik felépítenek egy szervezetet. Mi emberek is ilyen sejtek vagyunk. Sejtek amik együtt a Föld bolygóval, a naprendszerrel, stb, felépítenek egy szervezetet. És ami az emberi testekben az agy, az ebben a hatalmas szervezetben az, amit Istennek nevezünk. És amit úgy ismerünk, hogy Isteni akarat, az olyan mint mikor pl. az agy jelet küld az izmoknak, hogy hideget észlelt, kezdjenek el mozogni (ugye ez a didergés) hogy hőt termeljenek.


Ez a szervezet olyan hatalmas, hogy mi fel se tudjuk fogni, mint ahogy egy vörösvérsejt se tudja, hogy miért kering az erekben. Az a dolga. És az embernek is van dolga. Amikor az agy azaz Isten jelet küld, az az úgynevezettt "ihlet", akkor születnek a gondolataink.



És előfordul, hogy egy sejt rákos lesz. Mit jelent a rák? Egy sejt elkezd nőni, nem látja el a feladatát, és elfoglalja a helyet a többi elől, ezzel lassan a szervezet pusztulását idézve elő. Ugyanez történik az emberiséggel. Elkezdtük nem a feladatunkat csinálni (szerintem a feladat a lelki harmónia megtalálása, de ez egy másik sztori) és elkezdtük pusztítani a körülöttünk lévő környezetet, elfoglalni a helyet előle. Tisztára mint a ráknál. A természeti csapások "Isten kemoterápiái".


Sokan kérdezik, hogy ha Isten jó, akkor miért van ennyi tragédia, gonoszság a Földön. Hát azért, mert a sejtek többé nem követik amit az agy küld, sőt nem is értjük már az "Isteni sugallatot", (mint mikor a szervezethez nem jut el egy jel amit az agy küld).


Mit gondoltok erről?



2015. okt. 19. 21:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Régebben én is valahogy így képzeltem.
2015. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Kezdetnek nagyon jó. De valószínűleg fog ez még érlelődni benned. (Gondolom magadtól jutottál el eddig a megfogalmazásig, nem másoktól hallottad.)
2015. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik! Elgondolkodtató!

Főleg az utolsó bekezdés nagyon ütős számomra.

Köszönöm!

2015. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A hasonlatod nagyon érdekes, és elgondolkodtató. Egy fontos bibit azért megjegyeznék. A szervezetemben az agy nem isten. Az agy nincs meg a szervezet többi létfontosságú szerve nélkül, lásd tüdő, szív, máj, vese, stb. Tehát az agy nincs meg a szervezet nélkül, a szervezet sincs meg az agy nélkül. Viszont az "eredeti" istenkép szerint, aki felette áll, megalkotója és fenntartója a világnak elvan a világ nélkül, viszont a világ nincs el nélküle.
2015. okt. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, időről időre felmerülnek az egyszerű emberekben ilyen gondolatok.

Sajnos a Naprendszer részei nincsenek összekötve úgy, ahogy te gondolod. Ez nem egy szervezet, csak a gravitáció tartja össze. Nem - titkos összeköttetések sincsenek itt.

Ezen kívül, ahogy írták is, az agy éppen olyan szerv, mint a többi, és nem uralkodik a testben. Arról nem is beszélve, hogy a régebbi testekben vagy egyáltalán nincs ilyen, vagy a szerepe jóval kisebb.


Ezen kívül mi, emberek kiválóan látjuk a Naprendszert és a Földet - a működését is - és TUDJUK, hogy egyik része sem isten.


Még egy dolog: a rák elég régi dolog. Állatok is lehetnek rákosak, sőt: növények is. Az ősember is kapott rákot néha.

Nem, a mai ember nem rákosabb, mint ők. Csak tovább él, azért támadja meg többször a rák. Meg azért is, mert a többi betegséget már elég jól tudja gyógyítani.

2015. okt. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Ozmium42 ***** válasza:
76%

Nem értek egyet.


"Mi van ha a világegyetem úgy épül fel, mint az emberi test."


Ismerjük (aki ezzel foglalkozik) elég jól, hogyan épül fel egy emberi (miért pont emberi? Miért nem valami hal, vagy gomba, vagy egysejtű?) test, illetve hogy hogyan épül fel a kozmosz. Nyilvánvaló, hogy nem lehet megtenni a párhuzamot, az egyik egyáltalán nem a másik kinagyított/lekicsinyített mása. Ennek belátáshoz nem is kell ismerni az egészet, mert a részleteiből is látni kell, mi a helyzet. Ahogy a kozmosz nem egy nagy emberi test, éppúgy az emberi test sem egy hatalmas eukarióta egysejtű. Nincs értelme az ilyen párhuzamnak.


"A világban a dolgok, olyanok mint sejtek, amik felépítenek egy szervezetet."


Nem olyanok. A világban a sejtek olyanok, mint a sejtek, azok is sokfélék, a többi dolog meg másmilyen. Egy sejt még csak nem is feltétlenül épít fel valamit, vannak egysejtűek ugyebár. És ha felépít, akkor sem feltétlenül egy embert. Ez egy hatalmas nagy ívű általánosítás és leegyszerűsítés volt a részedről, ami helytelen.


"Mi emberek is ilyen sejtek vagyunk. Sejtek amik együtt a Föld bolygóval, a naprendszerrel, stb, felépítenek egy szervezetet."


Itt már jócskán zavaros a gondolatmenet. Ha az ember a sejt, és van 7 milliárd sejted, akkor mi lenne ebben a gondolatmenetben a bolygó, és mi a Naprendszer, galaxis, és így tovább, mindenféle egyéb égitesttel?


Másrészről, míg egy biológiai szervezet struktúrái szoros kölcsönhatásban vannak, addig a kozmosz tárgyai elképzelhetetlen távolságokra vannak egymástól, az esetleges kölcsönhatásaik még fénysebességgel is óriási időt vesznek igénybe. Nem éppen úgy néz ki a rendszer, mint valamiféle célszerűségre evolválódott biológiai struktúra. Nem stimmel ez a megfeleltetés.


"És ami az emberi testekben az agy, az ebben a hatalmas szervezetben az, amit Istennek nevezünk."


Itt kell elöljáróban megjegyeznünk, hogy egy idegrendszer kozmikus méretű megfelelőjének működése nem az emberek ihletében nyilvánulna meg, hanem valami nagyívű, galaxisokat megrengető változásban, ami még innen, a mi szemszögünkből is mérhető és tudományosan vizsgálható volna. Ilyen kézzelfogható dolog pedig nincs, és ez nem jó pont az "idegrendszer-istened" javára. Állandó fizikai törvényeket látunk, amit nem befolyásol semmilyen szabályozó mechanizmus, mint ahogy az történne egy élőlényben. Nincs jele az isteni önkénynek.


"És amit úgy ismerünk, hogy Isteni akarat, az olyan mint mikor pl. az agy jelet küld az izmoknak, hogy hideget észlelt, kezdjenek el mozogni (ugye ez a didergés) hogy hőt termeljenek."


Elég meredek, szintén jó nagy ívű leegyszerűsítés. Milyen az, amikor a kozmosz "dideregni kezd" felsőbb utasításra? Mi utal arra, hogy történt bármi ilyesmi valaha?


"Ez a szervezet olyan hatalmas, hogy mi fel se tudjuk fogni, mint ahogy egy vörösvérsejt se tudja, hogy miért kering az erekben."


Óriási nagyívű általánosítás megint. Nem vagyunk vörösvértestek, nem szükséges, hogy a legkisebb mértékben is hasonlítsunk rájuk. Ráadásul egy vörösvértest még csak nem is él. Másrészt, amiről itt azt írod, hogy számunkra felfoghatatlan, azt te éppen úgy fejtegeted, mintha értenéd. Ugye, van egy elméleted (valójában csak hipotézised).


"...mint ahogy egy vörösvérsejt se tudja, hogy miért kering az erekben. Az a dolga. És az embernek is van dolga."


Ez így együtt azt jelenti, hogy a párhuzam szerint az ember sem tudja, hogy mi a dolga, csak sodródik, mint egy vvt. Nincs isteni parancs, ihlet, csak kényszerű sodródás.


"És előfordul, hogy egy sejt rákos lesz. Mit jelent a rák? Egy sejt elkezd nőni, nem látja el a feladatát, és elfoglalja a helyet a többi elől, ezzel lassan a szervezet pusztulását idézve elő."


Amikor egy sejt rákos lesz, az nem a sejt döntése, hanem szerez egy olyan genetikai hibát, ami elront benne valamit, kicsúszik a szervezet szabályozása alól, és még olyan szerencsésnek is kell lennie, hogy pont az ilyen esetek kezelésére szolgáló védelmi mechanizmusok alól is kibújjon. A legtöbb sejt, ami elindul egy ilyen úton, öngyilkos lesz, vagy az immunrendszer pusztítja el. A ráknak, mint betegségnek a kialakulásához, ilyen dolgokat kell figyelembe venni.


Az, hogy a rákos sejt is nő, szaporodik, eszik és helyet foglal, nem tesz mindent rákossá, ami ezt teszi. Ugyanis minden élőlény ezt teszi a világon. Verseng a kajáért, az élőhelyért, eszik, növekszik, szaporodik és ha olyan előnyt szerez, ami magasan egy másik szervezet fölé emeli, akkor természetes módon visszaél vele a másik kárára, elpusztítja, kiszorítja a versenytársakat. Nem csak az emberre jellemző, és nem rákos elfajulás, hanem így volt mindig is. Ha van isteni rend, akkor ez az, bár pont ez az, ami számodra nem tetszetős, mert nem romantikus. Az az igazság, hogy a rákos megbetegedés ilyen módon való általánosítása nem helyénvaló, mint a korábbi általánosítások sem voltak azok. Nem foghatsz valamit, és néhány kiragadott tulajdonsága alapján azonosíthatod valami teljesen mással. Nem vezet sehová.


"A természeti csapások "Isten kemoterápiái"."


Nem. Azok balesetek, amik pusztítanak mindent, ami az útjukba kerül. Egyébként teljesen véletlenül, és nem isteni akaratra. Aki egyébként egy idegrendszer, tehát egyébként sem ez lenne a dolga. A kemoterápiát nem az idegrendszer csinálja, hanem az orvos.


"Sokan kérdezik, hogy ha Isten jó, akkor miért van ennyi tragédia, gonoszság a Földön. Hát azért, mert a sejtek többé nem követik amit az agy küld, sőt nem is értjük már az "Isteni sugallatot", (mint mikor a szervezethez nem jut el egy jel amit az agy küld)."


Sok emberben felmerült már, hogy van egy abszolút igazság, amihez mindenkinek igazodnia kellene, de mindig az ellenkezője derül ki. Egyrészt, ha van, sokat nem érünk vele, mert egyikünk sem tudhatja, mi az. Másrészt pedig jó eséllyel egyáltalán nincs, így nem selejtezheted az embereket abszolút jóra és rosszra, igazra és igaztalanra. Érdemesebb azt gondolni, hogy az ilyen szubjektív fogalmak nem a világban vannak, hanem csak az emberben.

2015. okt. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%

kérdező


jó elmélet!


valójában azonban mindenki a saját tetteiért felel, és a Teremtő simán elintézi a rákot, egyszer, és mindenkorra, ha akarja.


rák= sátán és démonai.


tudod, van olyan elismert orvostudományi módszer, miszerint várni kell addig, míg az adott tumor elég nagy lesz, és csak akkor lehet hatékonyan kezelni.


egybajom van az elmélettel:megöli a szabad akaratot.


egy előrre meghatározott sorsot feltételez.


akkor meg csak biorobotok vagyunk, akik azt teszik, amit beléjükprogramoztak.

2015. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ez antropomorf panteizmus.
2015. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Jézus szolgája ***** válasza:
8%

azon felül hogy elgondolkodtató van benne valami.

a test pld kb 71%-a víz,akár csak a földé.

az emberi szervezetet több sejtek alkotják,mint ahogyan a földet is föld kéreg stb,söt beleértve a gravitációt is.


és igen Isten megtudna lenni az ember nélkül,de nem akar de ez más kérdés.


az agy nem ép olyan szerv mint a többi és pont hogy uralkodik a testen.

mivel mindent az agy irányít,bele értve még a lélegzet vételt is.

jó tudom a tüdő,de azt is az agy irányítja.

a mozdulatokat szóval mindent.

és még valami az agyról,ha leáll a szív működése pár percre még jó az esély az ujjra élesztésre.

de ha az agy le áll pár percre nos már sokkal nehezebb.

és mikor már azt mondják hogy beállt az agy halál,ott már semmit sem lehet tenni.

2015. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"a test pld kb 71%-a víz,akár csak a földé."

Ez nem igaz, a Földön alig van víz.


"az emberi szervezetet több sejtek alkotják,mint ahogyan a földet is föld kéreg stb"

De ezek még véletlenül sem sejtes szerveződésűek.


"söt beleértve a gravitációt is."

Itt konkrétan mire gondoltál?


"és igen Isten megtudna lenni az ember nélkül,de nem akar de ez más kérdés."

Meg tudna.

Nem olyan biztos... vajon miért teremtette?


"az agy nem ép olyan szerv mint a többi és pont hogy uralkodik a testen.

mivel mindent az agy irányít,bele értve még a lélegzet vételt is."

Ez így nem igaz. Az agy nem egyben irányít - több másik irányítóközpont is van. De még csak nem is ők irányítanak mindent, mert a hormonok is nagyon beleszólnak a dolgokba.


"ha leáll a szív működése pár percre még jó az esély az ujjra élesztésre."

ÚJRA!


"de ha az agy le áll pár percre nos már sokkal nehezebb."

Ez igaz, de ez azért van, mert az agysejtek sokkal sérülékenyebbek, mint a szív.

2015. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!