Ha valaki otthagyja a gyülekezetét tényleg kiesett a kegyelemből?
hit gyüli - zsidó????
kifejthetnéd egy kicsit bővebben, mert így elég nehéz értelmezni problémád.
Ezzel fenyeget a legtöbb egyház, annak ellenére, hogy a legtöbben nem tanítják meg a híveiknek, mit mond valójában a Biblia. Ellenben sok igaztalan tanítást akarnak az Írásokba belekeverni.
De van-e helyes példa előttünk abban, hogy elhagyhatjuk-e a saját felekezetünket, ha felvilágosítottak arról, mi az igazság?
Lásd: első századi keresztények példája. Mindig voltak, akik elég őszintén álltak az igazságkereséshez, és ha kellett, változtattak, mert az az egyház, amibe beleszületünk, nem szükségképpen az igazi.
szerintem a válasz egyértelműen:NEM
a hit benned van, nem az ilyen, vagy olyan gyülekezet adja.
De ha nem is akarjuk a közlekedési szabályokat minden emberre, külön-külön rábízni (bizonyos praktikus okoknál fogva), akkor is van jó válasz.
A kérdező nem volt egyértelmű. Talán arra gondolsz, hogy ha bárhol, bármilyen gyülekezetet elhagysz, és saját módon, önállóan akarod Istent szolgálni, az nem helytelen Isten szemében?
Nos, vedd számításba, hogy az első századokban, még csak egyetlen keresztény gyülekezet létezett, bár a Biblia előre jelezte a szakadásokat, de nem helyeselte.
Nyílván ebből a sokezerből, ami most van, nem mind elfogadható a Teremtőnek, sőt nem lehet két ellentétes igazság sem.
Ezért először azt kellene megállapítani, mit akarok elhagyni. Esetleg azt a gyülekezetet, amelyik pont a bibliai igazságot tanítja, vagy csak nem egyezek néhány emberrel? Netán jogosan változtatok a nézeteimen, mert eddig hazugságokban hittem, félrevezettek?
Valószínű, mivel sok egyház van, sokaknak kell változtatni is a gyülekezeteiken, ha az igazságot akarják szolgálni. De csak úgy elhagyni mindegyiket, azt nem támogatja a Biblia, hisz valahova mindenki tartozni akar.
Nem könnyű amit kérdezel. :)
Isten kegyelméből nem lehet kiesni de a "kegyelmi állapot"ból igen. Aki elhagyja a gyülekezetét (bármilyen vallású) elhagyja az a közösséget ami "megtartja" őt. Ami támogatja (a támogatás nem segítést jelent) a lelki életben. E nélkül sokkal nehezebb egy vallásos embernek az élete.
A zsidóknál ez egy mégnehezebb dolog. Ugyanis ha valaki egy zsidó közösség tagja akkor ő már felvállalta a zsidóságát. Azt már akkor sem mossa le magáról, ha megkeresztelkedik. (ezt egy rabbitól olvastam)vagyis a környezete zsidóként fog rá (és le) nézni miközben már nem jut neki a közösség támogató erejéből.
Köszönöm a válaszokat!
Arra gondolok, hogy adott egy gyülekezet, ahová több évig jártam, aktív tag voltam. Aztán pár év után észrevettem dolgokat, ami teljesen ellentéte volt annak, amit hirdettek. Egyre ritkábban mentem, közben pedig rám kentek egy-két dolgot, aminek nem volt alapja. Gondolom kellett egy bűnbak. Szóval ezek után pláne nem mentem, de Istent nem hagytam el. Találkoztam nemrég az egyik ismerőssel a gyülekezetből és ő mondta, hogy kiestem a kegyelemből. Kicsit felháborított, miért ítél meg. Hiszen nem tudja, hogy élek a hétköznapokban. És nem értettem, miért van gyülekezethez kötve a kegyelem. Nem tudom azt mondani, hogy nem jó helyre járnak a többiek, én nem szeretnék oda menni. Tudom, hogy tartozni kellene valahová, nem érzem azt, hogy nem tartoznék hozzájuk, attól még, hogy nem megyek oda. Kicsit zavarosra sikerült, de remélem érthető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!