Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudok úgymond nem valláso...

Hogy tudok úgymond nem vallásossá válni?

Figyelt kérdés
Tagadom hogy meg vagyok keresztelve, mert szégyellem, sztem ez a vallás dolog hülyeség és templomba se járok, de kitartóan mondogatja mindenki, hogy vallásos vok mert meg vok keresztelve. MOST AKKOR HOGY VAN EZ?
2010. márc. 14. 10:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Kényszerít valaki, hogy foglalkozz ezzel vagy hogy menj templomba? Nem valószínű. Akkor ne foglalkozz ezzel. De a helyesírás azért nem egy vallásos dolog, azt nem kellene ennyire utálnod...:)
2010. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
A templomba járás mindenkinek magánügye, én sem járok, mert unalmasan hosszúak a misék.
2010. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennek lehet örülni fogsz, de nem vagy vallásos. Épp te magad mondtad, hogy nem hiszel, nem jársz templomba, miegymás. Az hogy valaki meg van keresztelve, nem tesz vallásossá senkit. Akkor még nem tudtál ellenkezni. Én is meg vagyok keresztelve, én sem vagyok vallásos, de te talán túlságosan keresztény ellenes vagy.
2010. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Az úgy van hogy egyesegyedül TE döntöd el hogy nem akarsz semmiféle vallásos dolgot csinálni.Senkinek nics semmiféle joga azt rád erőltetni, értelmes ember nem is tesz ilyet.Az erőszakoskodás nem előjoga senkinek és az hogy meg vagy keresztelve téged nem kötelez semmire mert nem te akartad.
2010. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Hát, te hülye vagy, kérdező.
2010. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Attól hogy nem akarsz vallásos lenni, még normális, emberi módon kellene gondolkodnod. Ez a gyűlölködés egyszerűen bunkóság, ami nem azt teszi kérdésessé, hogy vallásos vagy-e (amúgy nem, mert önmagában a keresztelés nem jelenti ezt) hanem hogy normális vagy-e.
2010. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
egyszerűen szard le... mond vissza mindenkinek, h a keresztséged nem érvényes, mert akaratod ellenére történt és te megtagadtad, ennyi...
2010. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a plébániára ahol kereszteltek és ki lehet hivatalosan is lépni az egyházból, ha ott ezt írásban megteszed. Ha neked ez annyira fontos, tegyél érte...
2010. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem, te nem vagy vallásos. Meg vagy keresztelve, de ez a kettő nem ugyanaz. A vallásos ember rendszeresen imádkozik, templomba jár, és tartja a vallási ünnepeket. Ha nem tartod magad vallásosnak, akkor nem vagy az. A többieket meg sz*rd le magasról, mondjanak, amit akarnak.

Én többek között ezért is tiltanám meg a gyerekkkeresztséget: engem is víz alá tartottak egyévesen, nem volt beleszólásom a dologba. Azóta pedig igen rendesen antikeresztény lettem...


Véleményem szerint senkit sem szabad arra kényszeríteni, hogy elkötelezze magát egy vallás mellett. Majd felnőttkorában választ vallást, ha akar, ha nem, akkor nem választ: ez így lenne fair szerintem.


Erről a vokozásról meg szokj már le, légyszi!

2010. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért gondold meg. Ha kíváncsi vagy, nézdd meg ezeket:

[link]

[link]

[link]

2010. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!