Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ószövetségi Isten (Jehova,...

Az ószövetségi Isten (Jehova, Jahve, más néven a seregek ura) támogatta/elfogadta a rabszolgaság intézményét?

Figyelt kérdés

Mózes második könyvéről beszélek, azon belül a rabszolgaság törvényéről.


Forrás: [link]


Ha egy ilyen "intézményt" szabályozunk, akkor elfogadjuk annak alapjait. A törvény forrása a Biblia szerint egyértelműen Jahve, szóval Jahve, a "szeretet Istene" törvényesítette a rabszolgaság intézményét, holott egy az egyben el is törölhette volna azt.


Hogyan lehet Jahve ugyanaz a szeretet Istene (a szerető Atya), akiről Jézus beszélt? És ez még csak egy csepp a tengerből... Csak számomra furcsa ez? A keresztény emberek nem olvasták a Bibliát, másnak nem szúrt ez szemet?



2015. aug. 30. 13:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
0%

A nép vágyott a rendre, törvényt akart, Isten megadta nekik.

A szabad akarat nem azt jelenti, hogy következményektől mentesen mindenki azt csinál amit akar, hanem hogy lehet Isten törvénye ellen cselekedni, csak nem vezet jó útra. Amit vetsz azt aratod. A 10 parancsolat csak ebben segít eligazodni. Abszolút szabadság, következményektől mentes élet nem létezhet.

A rabszolgaság csak egy látszólagos ellentmondás a jézusi tanokkal. A házasság is elítélendő ilyen alapon, mert Isten a férfit a család fejévé tette, az asszony engedelmességgel tartozik neki. Mennyi megalázás, és erőszak származott már a rossz házasságokból. Akkor hiba volt a házasság intézményét megalkotni? Nem.

2015. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

31:

"A nép vágyott a rendre, törvényt akart, Isten megadta nekik."

A Bibliában ez sehol sincs leírva, hogy a zsidó nép törvényekért esedezett volna Mózes lábánál. Inkább az ellenkezője, nem akartak törvényeket és nem akarták betartani azokat.


"A szabad akarat nem azt jelenti, hogy következményektől mentesen mindenki azt csinál amit akar, hanem hogy lehet Isten törvénye ellen cselekedni, csak nem vezet jó útra."


Sokan sokféleképpen magyarázzák a szabad akaratot. Én csak annyit mondanék, hogy értelmezzük a szóösszetételt. A szabad azt jelenit, hogy korlátozásoktól mentes. Ha ki van írva egy táblára, hogy szabad a parkban pisilni, akkor senki sem fog megbírságolni érte. A szabad egy minősítő jelző az akarathoz, tehát maga az akaratod nincs korlátok közé szorítva. Szabadon akarhatsz bármit megtenni.


Ha szabad akaratot kapsz, de az nem sérthet meg bizonyos törvényeket, akkor az nem szabad akarat, hanem korlátozott, mégpedig a törvények korlátozzák. Ha a szabad akarat egy adomány Istentől, akkor nem fogja önmaga korlátozni, vagy számon kérni a szabad akarat által hozott rossz döntéseket. Ha ezt tenné, akkor ezzel önmaga tökéletlenségét tárná fel és a szabad akarat nem is adomány lenne, hanem inkább átok.


De tegyük fel, hogy igazad van és a szabad akaratot korlátozzák a törvények. Akkor miért nem úgy születünk, hogy a szabad akaratok mellé ismerjük az éppen aktuális törvényeket is, amiket be kellene tartanunk. Ebben az esetben számon kérhetné Isten, hogy miért döntöttünk rosszul a "szabad" akaratunkkal, érted?


Jelenleg az a helyzet, hogy megszületünk egy családba, a család beállítottságától függ, hogy milyen vallásba kerülsz bele születésedtől fogva, ugyanis az összes vallás elvárja, hogy a gyerekeidet a vallás dogmái szerint neveld. Mi van, ha olyan helyre születsz (pl keletre), ahol mások a szabályok és tudatlanul is vétesz az igazán hiteles törvények ellen? Honnan tudhatod, hogy a sok vallás közül melyik tartalmazza a hiteles törvényeket? Mindegyik azt állítja magáról, hogy ő az egyetlen igaz vallás.


Szóval a szabad akarat pont ezért nem kérhető számon az emberen. Ha mégis megtenné Isten, igazságtalanul tenné azt. Csak az ördögben nincs igazság, hazugat szól az a kezdetektől fogva. Én abból indulok ki, hogy nem azért kerültünk a földre, hogy Isten szórakozzon rajtunk és szekáljon minket. A földi élet egy csoda, egy ajándék. Ha az lenne, amit Te állítasz akkor egy büntetés, próbatétel, igazságtalan vizsga lenne, ahol még azt sem mondják meg előre, hogy milyen tananyagból kell vizsgáznod!


"Abszolút szabadság, következményektől mentes élet nem létezhet."


De, létezhet, a fenti logikus érvek miatt. Az igazság mindig logikus. Amit Te állítasz az viszont logikátlan és igazságtalan. Már csak azért is, mert a földön számtalan vallás van, más más törvényekkel.


"A rabszolgaság csak egy látszólagos ellentmondás a jézusi tanokkal."


Az uralkodás bármilyen szinten egy másik emberen, ellentmond Jézus parancsolatának :"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.". Hiába szeretnél mást belemagyarázni, ez a kőkemény rideg valóság.


"A házasság is elítélendő ilyen alapon, mert Isten a férfit a család fejévé tette, az asszony engedelmességgel tartozik neki."


És aztán Jézus hozott egy parancsolatot, amire magas ívben tojt az egész hímsoviniszta keresztény papság és a mai napig lekezelik a nőket.


"Akkor hiba volt a házasság intézményét megalkotni?"

A házasság intézménye sokkal régebbre nyúlik vissza, mint a Tóra. Szerintem.

2015. szept. 3. 09:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!